Konferencje

Aplikacje, które warto mieć ze sobą w czasie wakacji

Ilość aplikacji pozwalających zwiększyć możliwości smartfona rośnie każdego dnia. W wakacje część z nich może okazać się must havem. Dzięki nim będziemy mogli odnaleźć drogę, sprawdzić kursy walut, sięgnąć do tłumaczenia czy namierzyć najlepszą restaurację. Poniżej znajdziecie kilka propozycji aplikacji, które warto zainstalować na smartfonie przed wakacyjnym wyjazdem na urlop.

Trip Advisor

Jeśli nie masz jeszcze pomysłu dokąd udać się na tegoroczny wypoczynek, warto zaopatrzyć się w aplikację Trip Advisor. Dzięki niej zdobędziesz możliwość dokonania wyboru w oparciu o 225 milionów recenzji i opinii osób korzystających z apki od 2000 roku. Z nią na swoim telefonie bez trudu odnajdziesz najlepsze miejsca, w których można się zatrzymać i miło spędzić czas — niezależnie od tego dokąd pojedziesz.  Co ważne apka jest bezpłatna i łatwa w obsłudze. Przyda się także na samym wyjeździe by dobrze wybierać lokalne restauracje czy miejsca do zwiedzania.
Aplikacja Trip Advisor dostępna jest na systemach Android, iOS, Windows Phone

iPolak

Jeśli nasz wycieczkowy wybór padnie na zagranicę, warto zainstalować aplikacje iPolak. Apka została przygotowana przez MSZ z myślą o naszych rodakach wyjeżdżających na wakacje do innego kraju. Znajdziemy w niej wszystkie niezbędne informacje dotyczące kraju do którego się wybieramy, kwestie wizowe czy ubezpieczeniowe, a także namiary na najbliższą placówkę dyplomatyczną. Należy pamiętać, by przed każdym wyjazdem uaktualnić aplikację!
Aplikacja iPolak jest dostępna na systemach Android, iOS, Windows Phone

XE Currency App

Zdarza się, że podczas wakacyjnych wojaży mamy problem z zapamiętaniem  i przeliczaniem lokalnej waluty. Zanim przyzwyczaimy się do nowego rodzaju pieniądza w szybki sposób możemy sobie poradzić z tym problemem dzięki aplikacji XE Currency App. Dzięki niej na bieżąco możemy śledzić kursy walut, a jeśli zależy nam na tym, by trzymać rękę na pulsie, to możemy ustawić sobie czasową aktualizację. Istotne jest, że aplikacja działa w trybie offline.
Aplikacja XE Currency App jest dostępna na systemach Android, iOS, Windows Phone

Booksy

Podczas dni urlopowych mamy zwykle trochę więcej czasu dla siebie. Możemy go zatem przeznaczyć na przyjemności, na które wcześniej nie moglibyśmy sobie pozwolić. Może marzymy o relaksującym masażu? Albo chętnie skorzystalibyśmy z innych usług kosmetycznych? Ponieważ zwykle w nowym miejscu nie wiemy dokąd powinnyśmy się udać i gdzie znajdziemy najlepszego masażystę czy kosmetyczkę to warto przed urlopem zainstalować bezpłatną aplikację Booksy. Dzięki niej bez problemu namierzymy lokale z masażem czy manicure w ofercie, a dzięki opiniom zamieszczonym przez innych użytkowników, będziemy mieć gwarancję dobrego wyboru. I nawet jeśli któregoś wieczora, odpoczywając na wakacjach spontanicznie stwierdzimy, że potrzebujemy letniego odświeżenia w postaci nowej fryzury, wystarczy włączyć Booksy na swoim smartfonie, wybrać specjalistę i się zarezerwować wizytę. Co najistotniejsze nie ma znaczenia, o której godzinie i w jaki dzień wpadnie nam ten pomysł do głowy, bo rezerwacji możemy dokonywać 24/7. Aplikacja automatycznie też wysyła nam przypomnienie z dniem, godziną i miejscem umówionej wizyty.
Aplikacja Booksy jest dostępna na systemach Android, iOS
Pierwsza Pomoc
Mawiają, że przezorny zawsze ubezpieczony. Dlatego do kompletu proponujemy instalację jednej z dostępnych aplikacji typu Pierwsza Pomoc. Dzięki nim poznamy praktyczne wskazówki jak postępować w sytuacjach wypadkowych. Apki podpowiedzą nam jak reagować gdy przydarzy się nam albo komuś podczas podróży: ukąszenie, poparzenie słoneczne, czy udar słoneczny. Znajdziemy w nich także instrukcje postępowania w poważniejszych przypadkach, takich, które wymagać mogą reanimacji czy sztucznego oddychania. Podczas wyjazdów warto mieć ze sobą offline-owy dostęp do informacji, które mogą uratować komuś  życie.
Aplikacje Pierwsza Pomoc są dostępne na systemach AndroidiOS, Windows Phone
Życzymy wszystkim, by w tym roku na wakacjach częściej patrzyli w morze niż na ekran smartfona. Polecamy sięgać po niego tylko wtedy gdy będzie naprawdę potrzebny.
Zdjęcie:
www.pexels.com

Udostępnij
Zobacz także