Konferencje

Aplikacje na smartfona, które powinien posiadać każdy designer!

Niezależnie od tego czy stawiasz swoje pierwsze kroki lub zajmujesz się grafiką zawodowo, sprawdź te aplikacje. Jeżeli projektowanie to Twoje hobby i poświęcasz mu czas wolny nasze propozycje na pewno Ci się przydadzą.  

Na początek złap dawkę inspiracji!  

Pinterest 

Nawet jeśli nigdy nie korzystałeś z witryny internetowej Pinterest to koniecznie pobierz tę aplikację. Znajdziesz tam inspiracje związane nie tylko z projektami graficznymi, ale na każdy interesujący Cię temat. Począwszy od dekoracji wnętrz, inspiracji modowych i DIY, aż po rozwiązania biznesowe. Twórz własne wirtualne tablice z obrazkami i zdjęciami, inspiruj siebie oraz innych! 

Aplikacja dostępna jest w GooglePlay oraz AppStore

Behance

Aplikacja mobilna, która zapewnia szeroki dostęp do graficznych projektów z najwyższej półki. Znajdziesz tam mnóstwo wspaniałych prac, którymi możesz się zainspirować i czerpać natchnienie do swoich projektów. Działa na zasadzie sieci społecznościowej. Możesz obserwować, lajkować i komentować prace swoich ulubionych artystów.  

Aplikacja dostępna jest w GooglePlay oraz AppStore

Narzędzia przydatne w projektowaniu grafik na urządzeniu mobilnym 

Canva

Na pewno większość osób kojarzy narzędzie jakim jest Canva, ale może nie wszyscy się domyślają, że jest dostępna na systemy Android i iOS. Można jej używać do tworzenia wielu różnych projektów. Zaczynając od ulotek, wizytówek i prezentacji, aż po posty w mediach społecznościowych. Z aplikacji mobilnej mamy dostęp do wszystkich projektów, które stworzyliśmy w wersji przeglądarkowej. Potrzebujesz szybko zmienić kolory lub poprawić literówkę, ale w danej chwili nie masz dostępu do komputera? Wprowadzenie zmian w smartfonie zajmie Ci mniej niż minutę.  

Aplikacja dostępna jest w GooglePlay oraz AppStore

Adobe Photoshop Lightroom 

Mobilny odpowiednik desktopowej aplikacji do edycji zdjęć na smartfonie sprawdza się doskonale, gdy na szybko potrzebujemy przerobić zdjęcie. Aplikacja posiada podstawowe funkcje edycji obrazów oraz dostęp do kilku prostych presetów. 

Wszystkie projekty od razu zostają przeniesione do chmury i zapisane na naszym koncie Adobe. Dzięki tej funkcjonalności od razu będziemy mogli kontynuować edycję zdjęć na innym urządzeniu. 

Aplikacja dostępna jest w GooglePlay oraz AppStore

Color Grab

Naszym zdaniem to jedna z najlepszych aplikacji do przechwytywania kolorów. Z łatwością wybiera, rozpoznaje i przechwytuje barwy ze zdjęć, a także wyodrębia takie informacja jak numery RGB i HSV. Wystarczy najechać kamerą telefonu na interesujący nas element i dowiemy się z jakim odcieniem mamy styczność. Koniecznie sprawdźcie aplikacje Color Grab.

Aplikacja dostępna jest w GooglePlay

Color Harmony 

Problemy z doborem kolorów zdarza się bardzo często. Zastanawiasz się jaki odcień będzie pasował do naszego przewodniego koloru, a w głowie pustka?. Ta aplikacja rozwiąże zagwozdki na ten temat. Wystarczy aparatem najechać na odpowiedni obiekt, a narzędzie momentalnie pokaże propozycje rozwiązań na ekranie smartfona. 

Aplikacja jest bardzo intuicyjna i przydaje się w wielu naprawdę niespodziewanych momentach! 🙂 

Aplikacja dostępna jest w GooglePlay

Snapseed 

To całkowicie darmowa aplikacja stworzona przez Google i posiada w sobie sporą ilość zaawansowanych funkcji. Wielkim plusem tego narzędzia jest możliwość selektywnej edycji wybranych części zdjęcia. Trzeba przyznać, że mimo mnogości opcji aplikacja jest bardzo intuicyjna w użyciu i nawet osoba, która pierwszy raz się z nią spotyka bez problemu sobie poradzi. Jak dla nas jest to jedna z najlepszych mobilnych aplikacji do obróbki zdjęć. 

Aplikacja dostępna jest w GooglePlay oraz AppStore

Obudź w sobie artystę! Sprawdź aplikacje do rysowania

Adobe Illustrator Draw

Dzięki tej aplikacji będziesz mógł tworzyć grafiki wektorowe z poziomu swojego smartfona. Doskonale sprawdzi się dla artystów, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z grafiką wektorową. To doskonałe rozwiązanie także dla doświadczonego ilustratora, aby mógł w szybki sposób naszkicować pomysł, gdy pod ręką nie ma żadnej kartki. 

A gdy potrzebujesz inspiracji oprogramowanie umożliwia przeglądanie dzieł innych artystów. 

Aplikacja dostępna jest w GooglePlay oraz AppStore

Ibis Paint X

Całkowicie darmowa aplikacja do rysowania, która oferuje dużą liczbę funkcji do edycji zdjęć i rysowania. Z Ibis Paint X można zrobić wiele naprawdę pięknych rzeczy. Na YouTube znajdziesz wiele tutoriali, które nauczą Cię tworzyć piękne digital rysunki przy użyciu wyłącznie telefonu. 

Narzędzie jest bardzo intuicyjne i na pewno bardzo szybko się w nim odnajdziesz.

Aplikacja dostępna jest w GooglePlay oraz AppStore

Adobe Photoshop Sketch

Adobe Photoshop Sketch to kolejna aplikacja do rysowania, która oferuje mnóstwo przydatnych narzędzi. Ołówki, markery, gumki do ścierania, pędzle, pastele, bryzgi itp. Wielką zaletą pakietu od Adobe jest możliwość po skończeniu pracy wyłania grafik do innych programów tego producenta lub zapisania w chmurze.

Aplikacja dostępna jest w GooglePlay oraz AppStore

Z wymienionych powyżej aplikacji ciężko wybrać tę, która jest najlepsza. Każda delikatnie różni się od siebie. Polecamy na początek samemu wybrać trzy, przetestować i stworzyć własny ranking.

Udostępnij
Zobacz także