Konferencje

Biznes musi być mobilny!

Geolokalizacja, marketing i sprzedaż mobilna. Wirtualny dostęp do magazynu, systemów sprzedaży czy zasobów korporacyjnych możliwy o każdej godzinie  i z dowolnego miejsca na świecie. Stabilne serwery i bezpieczeństwo danych w sieci. To podstawy dla rozwoju firm niemal każdego sektora. Właśnie zagadnieniom związanym z efektywnym wykorzystaniem technologii mobilnych, zarówno w biznesie, jak i w życiu każdego z nas, poświęcone będą Targi Rozwiązań i Technologii Mobilnych Mobile-IT oraz konferencja Mobile Trends for Business, które odbędą się w dniach 27-28 maja 2014 r. w Krakowie.

Technologie mobilne dla każdego

Błyskawicznie postępujący rozwój technologiczny daje nam lekkie, wielofunkcyjne urządzenia  mobilne o nieograniczonym wręcz dostępie do informacji. Ściąganie plików z chmury, zamawianie taksówki przez aplikację czy mobilne konto w banku, to dla każdego    z nas niemal codzienność. Technologie mobilne to również nieodłączny element funkcjonowania firm różnych sektorów. Dlatego targom towarzyszyć będzie konferencja Mobile Trends for Business. Wśród tematów wiodących znajdą się m.in. zagadnienia takie jak:

  • chmura i outsourcing usług IT;
  • zarządzanie mobilnością przedsiębiorstwa (urządzenia i aplikacje mobilne);
  • mobilna bankowość, finanse;
  • rozwiązania dla sektora publicznego (E-learning, M-learning i oprogramowanie dla samorządów);
  • mobilny marketing i handel (niezwykle popularny sms oraz mms marketing, SoLoMo, czyli marketing społecznościowy oparty na lokalizacji konsumenta, gry reklamowe, reklamy w aplikacjach czy QR kody);
  • sprzęt i infrastruktura (urządzenia dla użytkownika końcowego – smartfony, tablety, PDA, urządzenia sieciowe Wi-Fi, urządzenia sieciowe GSM, infrastruktura RFID);
  • telemedycyna.

Oprócz wyżej wymienionych, dużo miejsca zostanie poświęcone między innymi niezwykle popularnemu trendowi BYOD (Bring Your Own Device), czyli modelowi polegającemu na pracy z wykorzystaniem własnego sprzętu komputerowego, technologii LTE – zwiększającej możliwości wykorzystania internetu mobilnego, płatnościom i zakupom mobilnym oraz bezpieczeństwu danych na urządzeniach mobilnych – komórkach, laptopach i tabletach.

Dla kogo Targi?

Wśród wystawców Targów Mobile-IT znajdą się firmy oferujące oprogramowanie i rozwiązania sieciowe wspierające mobilność pracowników, firmy zajmujące się marketingiem mobilnym, dostawcy infrastruktury sieciowej oraz rozwiązań związanych z bezpieczeństwem danych.
Wydarzenie dedykowane jest specjalistom branży technologii mobilnych, przede wszystkim właścicielom i dyrektorom firm zainteresowanych wdrożeniem nowych technologii, managerom i pracownikom działów IT, przedstawicielom samorządów, banków, firm telekomunikacyjnych, managerom i pracownikom działów marketingu, firmom świadczącym usługi supportu IT, agencjom interaktywnym oraz wszystkim entuzjastom technologii mobilnych.

O technologicznej przyszłości w Krakowie

Towarzysząca targom Mobile Trends Conference, to największa w Polsce konferencja poświęcona mobilnym technologiom, skierowana dla biznesu, marketingowców i deweloperów. Ma swoich stałych uczestników, którzy, odwiedzając imprezę z roku na rok obserwują coraz większy wpływ urządzeń mobilnych na nasze życie.
Teraz – dzięki współpracy z Targami w Krakowie – zorganizowana zostanie wyjątkowa odsłona – Mobile Trends for Business, poświęcona nie tylko możliwościom mobile marketingu, ale także rozwiązaniom sprzętowym, zastosowaniom chmury, wykorzystaniu mobilnych technik do zarządzania czy rozwoju firmy. Rejestracja na konferencję rozpocznie się 10 marca. Natomiast do 20 lutego organizatorzy przyjmują zgłoszenia na prelekcje. Jeśli interesujesz się nowoczesnymi technologiami i chcesz podzielić się swoimi doświadczeniami, to zgłoś swoją propozycję tematu. Szczegóły na stronie www.mobile-it.com.pl

Udostępnij
Zobacz także