Konferencje

Co powinien zawierać audyt SEO? Zwiększ widoczność w sieci

W dzisiejszych czasach widoczność w sieci jest dla firm bardzo ważna. Jeśli nasza firma jest wysoko w wynikach wyszukiwania Google to znacznie rosną nasze szanse na pozyskiwanie nowych klientów. Wielokrotnie spotykać się można z hasłami takimi jak darmowy audyt strony internetowej, linkowanie wewnętrzne, analizy słów kluczowych, Google Search Console. Do czego się to wszystko sprowadza?

Darmowy audyt SEO w obrębie witryny naszej firmy da nam wymierne korzyści. Pozwoli on na zaprezentowanie wad naszej witryny, przez co spada widoczność strony w sieci lub też zmniejsza się szybkość ładowania strony.

Czym jest audyt pod kątem SEO?

Audyt strony WWW zarówno w przypadku sklepów internetowych jak i blogów to aspekty, które mogą nam pomóc. Dzięki wynikom, jakie zaprezentują audyty SEO można będzie poprawić pozycjonowanie stron.

Firmy, które mogą wykonać audyt SEO korzystają z nowoczesnych narzędzi analitycznych, które symulują pracę robotów indeksujących. Narzędzia te analizują słowa kluczowe znajdujące się w treści strony głównej, wpisów i podstron. Analizie poddawana jest również struktura strony czy sklepu internetowego. Do takiej analizy wykorzystywana jest mapa witryny.

Analiza widoczności w wyszukiwarce Google

Decydując się na przeprowadzenie audytu SEO musimy wiedzieć co wchodzi w jego skład oraz ile kosztuje audyt SEO. Możemy też wybrać opcję darmowego audytu SEO, ale niekoniecznie będzie to kompleksowy audyt, który dam miarodajne wyniki. Co więc sprawdza się przy audycie SEO? Oto najważniejsze kwestie podlegające analizie:

 • historia domeny, logi serwera;
 • widoczność serwisu;
 • frazy kluczowe, adresy url;
 • analiza konkurencji;
 • analiza treści na stronie pod kątem widoczności;
 • optymalizacja seo treści na stronie głównej i podstronach;
 • analiza Meta Description oraz Title Descripion;

Analiza off-page – tego nie da Ci darmowy audyt SEO

Zanim audytorzy zajmą się analizą słów kluczowych to bierze się pod uwagę czynniki zewnętrzne, które mogą wpływać na optymalizację. Analiza takich czynników zwana jest analizą off-page. W zasadzie to trudno powiedzieć jak dużo aspektów odnośnie stron WWW jest analizowanych przez robota Google. Najważniejsze kwestie brane pod uwagę przy takiej analizie to:

 • linkbuilding;
 • analiza na tle konkurencji;
 • wizytówka w Google Moja Firma;
 • Guest Blogging;
 • przekierowania z portali społecznościowych.

Czynniki on-page – Najważniejsze aspekty podczas audytów SEO

W procesie pozycjonowania najważniejszych kwestiami są te związanymi z treścią znajdującą się na stronie. W szczególności bardzo ważną rolę odgrywa tutaj słowo kluczowe. To właśnie na jego podstawie dokonywane jest filtrowanie treści dla potencjalnych klientów. Czynniki on-page, które zwane są również czynnikami on-side to zagadnienia skupiające się przede wszystkim na:

 • budowie treści;
 • parametrach ALT przy zdjęciach i grafice;
 • hierarchia i budowa pod kątem SEO;
 • sprawdzanie fraz kluczowych.

Jednym z bardzo ważnych czynników, które brane są pod uwagę przez roboty search engine jest linkowanie wewnętrzne. Co to oznacza?

Linkowanie tego typu polega na umieszczaniu fraz kluczowych lub pobocznych, które są dodatkowo podlinkowane. Linki nie mają jednak wychodzić poza podstrony znajdujące się na danej stronie WWW.

Szczegółowa analiza struktury strony

Żeby optymalizacja Twojej witryny mogła odbywać się zgodnie ze sztuką to konieczne jest przeanalizowanie jej struktury. Jeśli optymalizacja strony jest dla nas ważna to warto zlecić audyt seo w agencji Zgred.pl Zgłaszając się specjalistów SEO z tej firmy możemy sprawić, że szybko zauważymy zwiększenie ruchu na stronie. Sam audyt to jednak nie wszystko. Po przeprowadzeniu kompleksowego audytu zyskamy wiedzę odnośnie tego co wymaga poprawy.

Firma Zgred.pl dysponuje doświadczoną kadrą, która przeprowadzi szczegółową analizę treści oraz struktury strony. Zamiast decydować się na darmowy audyt SEO lepiej wybrać sprawdzonych fachowców znających się na audytach SEO oraz zajmujących się usługą pozycjonowania.

Warto też wiedzieć o tym, że istnieje również takie pojęcie jak pozycjonowanie lokalne w Google. Jest to usługa zalecana przedsiębiorcom, których głównym targetem jest klientela znajdująca się w pobliskiej okolicy. Takie pozycjonowanie opiera się w dużym stopniu o geolokalizację.

Co powinien zawierać raport z audytu SEO?

Skoro już wiemy jak powinien wyglądać audyt SEO to teraz czas na opisanie tego co powstaje na końcu. Efektem po przeprowadzonym audycie jest zawsze bardzo szczegółowy raport z audytu. Jeśli zdecydujemy się na bezpłatny audyt to niestety nie należy oczekiwać spektakularnych wyników. Na takie zdecydowanie można liczyć w przypadku zlecenie audytu specjalistom, którzy doskonale się na tym znają. Przykładem firmy, której zdecydowanie warto zlecać przeprowadzanie szczegółowego audytu jest firma Zgred.pl.

Profesjonalne podejście to jest to co wyróżnia wyżej wymienioną firmę. Po skończonej pracy nad analizą treści i struktury naszej strony internetowej otrzymamy szczegółowy raport w postaci pliku PDF. Znajdą się w nim najważniejsze wytyczne odnośnie tego co na stronie koniecznie trzeba poprawić by przyciągać klientów i wypozycjonować stronę w Google.

Udostępnij
Zobacz także