Konferencje

Czy iPad Pro zastąpi Twój komputer?

IPady od lat szturmują rynki elektroniczne na całym świecie, charakteryzując się nowoczesnością, mobilnością i wydajnością. Kolejne modele wprowadzają innowacje i torują drogę innym sprzętom, które chcą z nimi konkurować. IPad Pro poszedł jeszcze dalej, czy stanie się zagrożeniem dla komputerów osobistych?

Kiedy wychodzi nowy sprzęt elektroniczny, jeśli jest udany – wypiera starszy model, który spełniał podobne funkcje, ale był mniej efektywny, wolniejszy, miał mniejsze możliwości. Nieco rzadziej dzieje się tak, że jakiś rodzaj sprzętu elektronicznego wypiera inny, jak to zrobiły komputery z Internetem z telewizorami. Czy jesteśmy właśnie świadkami tego, że komputery zostaną wyparte przez iPady?

Czym jest iPad Pro?

Apple iPad Pro spełni wymagania najbardziej wymagających użytkowników. Jest szybki, pracuje niezwykle płynnie, a dzięki odpowiednim zabezpieczeniom możemy na nim przechowywać najważniejsze dane, również korzystając z iCloud. Różne wersje iPada możemy znaleźć tutaj: https://www.cortland.pl/ipad.html. Ekran Liquid Retina pozwala nie tylko doskonale odtworzyć oglądany na nim obraz, ale też pracować z nim na najwyższym poziomie. Duże wrażenie robi kamera iSight, nagrywająca w 4K przy sześćdziesięciu klatkach na sekundę. Niezwykle wygodną opcją, której póki co komputery nie potrafią się przeciwstawić, jest Apple Pencil, dzięki któremu możemy korzystać z iPada jeszcze wygodniej. To właśnie znakomite akcesoria, takie jak Pencil i różne klawiatury, które możemy sobie dobrać, są jedną z największych zalet iPadów. Bardzo rzadko w historii elektroniki zdarza się, że firma produkująca swój produkt robi do niej własne narzędzia peryferyjne. I że są one tak dobre.

No dobrze, ale czym jest iPad?

Główną zaletą iPada jest właśnie to, że jest on tym, czego od niego chcemy. Jeśli chcemy, żeby był ekranem do odtwarzania filmów – będzie płaskim ekranem do odtwarzania filmów, bez zbędnej, przeszkadzającej klawiatury. Jeśli chcemy, żeby był narzędziem do prezentacji, świetnie się do tego nada, a Pencil pozwoli nam dokładnie podkreślić konkretną daną czy wskazać usterkę w projekcie, który analizujemy. Jeśli chcemy, żeby był laptopem – po podłączeniu klawiatury będzie laptopem z najwyższej półki. Od 1992 roku na polskim rynku działa Firma Cortland i od początku zajmuje się głównie produktami Apple. Od 2004 roku ma swój sklep internetowy https://www.cortland.pl/ i to w nim znajdziemy najszybciej nowe produkty marki, nie tylko iPady.

Jaką przyszłość ma iPad?

Żeby to wiedzieć trzeba byłoby być wizjonerem pokroju Steve’a Jobsa, więc pozostają nam przypuszczenia. Ludzie lubią to, co już sprawdzili, ciężko jest więc przekonać zwolenników laptopów do zmiany przyzwyczajeń. Jeszcze trudniej jednak przekonać do zmiany tych, którzy już z iPadów korzystają. Zarówno komputery, jak i iPady mają coraz lepsze parametry, informatycy jednak uważają, że przy obecnej technologii dochodzimy już do ściany w kwestii osiągów. Nie wiemy, czy komputery zaproponują nam coś więcej. Ipad Pro robi to już dzisiaj.

Udostępnij
Zobacz także