Konferencje

Czy warto kupić słuchawki kostno-przewodzące?

Dla wielu osób obowiązkowym punktem przy uprawianiu sportu są słuchawki i energetyczna muzyka w tle. Jadąc rowerem, hulajnogą czy na rolkach nie lubimy słyszeć otoczenia, ruchu ulicznego czy nieprzyjemnego gwizdania wiatru. Chociaż wiemy, że bez słuchawek możemy wyłapać z otoczenia więcej bodźców i czuć się bezpieczniej to większość z nas preferuje zanurzyć się w otchłań motywującej muzyki. Wiemy, że producenci oferują szeroki zakres rodzajów słuchawek, a my pierwszy raz mieliśmy okazję przetestować te z technologią przewodnictwa kostnego i wywarły na nas pozytywne wrażenie.

Słuchawki Aftershokz OpenMove A660, które mieliśmy okazję testować, pozwalają na pozostawienie odsłoniętych uszu i bycie świadomym co dzieje się na zewnątrz. W przeciwieństwie do słuchawek dousznych, które mogą przenosić bakterie i woskowinę, słuchawki tego typu utrzymują kanał słuchowy wolny i pozostają cały czas czyste.

Przyjazne użytkowanie

Jakość dźwięku jest zadowalająca. Działają trochę inaczej niż tradycyjne słuchawki, ponieważ wibracje docierają bezpośrednio do uszu wewnętrznych, całkowicie omijając błony bębenkowe. Fakt, że słuchawki łączą się np. z naszych smartfonem bezprzewodowo za pomocą bluetooth sprawia, że możemy spokojnie wyjść do innego pokoju zapominając o smartfonie, bez kabli i bez utraty połączenia czy jakości dźwięku. Słuchawki mogą również służyć do prowadzenia rozmów. Ich jakość w pomieszczeniu też jest poprawna, a osoba, która z nami rozmawia nie słyszy żadnych zakłóceń. Ogromny plusem jest bateria, która trzyma bardzo długo. Spokojnie przetrwają cały dzień w pracy, a gdy są na wyczerpaniu wysyłają powiadomienie dźwiękowe w języku angielskim. 

Parametry techniczne słuchawek kostno-przewodzących

W zestawie Aftershokz OpenMove A660 poza samymi słuchawkami otrzymujemy kabel do ładowania, zatyczki do uszu wraz z pudełkiem do ich przechowywania oraz etui do przechowywania słuchawek.

Dziwią Was zatyczki w zestawie? Też się trochę zaskoczyliśmy, ale mają one poprawiać jakość dźwięku i wyciszyć hałas z otoczenia. 

 • Technologia przewodnictwa kostnego – PremiumPitch™ 2.0 Stereo Sound
 • Wersja Bluetooth® – Bluetooth® 5.0
 • Zasięg bezprzewodowy – 10m
 • Odporność na pot/wodę – IP55
 • Waga – 29g
 • Litowo-polimerowa bateria
 • Do 6h ciągłego odtwarzania
 • Czas czuwania – do 10 dni
 • Czas ładowania – 2 godziny
 • Złącze ładowania – USB-C
 • Gwarancja – dwa lata 

Czy to idealne słuchawki?

Żeby nie było zbyt kolorowo mamy jednak kilka uwag i aspektów, które nie do końca nam pasowały. Irytował nas fakt, że ludzie obok wiedzą czego słuchamy. 

Kolejną rzeczą, która nam przeszkadzała to fakt, że konstrukcja słuchawek słabo się dostosowuje, gdy ma się maseczkę na twarzy i jeszcze kask na głowie. Wiemy, że maseczka, kask na głowie i w dodatku nierówny chodnik podczas jazdy na rolkach to dużo, ale sprzęt nie poradził sobie z tym zadaniem. Zsuwały się, aż w końcu było trzeba je zdjąć. 

Producent oferuje aż cztery wersje kolorystyczne, od szarego kamienia po himalajski róż. Wszystkie wersje wyglądają bardzo prosto i estetycznie, same słuchawki są lekkie i wykonane z trwałego materiału. Cena jak na dość innowacyjne rozwiązanie jest bardzo przystępna i wynosi 399 zł. 

Pozytywne wrażenia

Aftershokz OpenMove to świetne, bezprzewodowe słuchawki z technologią przewodnictwa kostnego dla wszystkich osób, które lubią ćwiczyć z muzyką, wiedząc jednocześnie co dzieje się wokół nich. To również produkt dla tych, co potrzebują sprzętu odpornego na kurz, wodę i pot. Niestety jego konstrukcja nie była dla nas zbyt wygodna przy uprawianiu sportu z maseczką, ale miejmy nadzieję, że pandemia szabko odejdzie w zapomnienie i już wkrótce będzie można w pełni korzystać z tych słuchawek.

AfterShokz, lider w dziedzinie słuchawek kostno-przewodzących wykorzystywanych przez elitarnych sportowców i entuzjastów sportu, ogłosił wprowadzenie na rynek swoich najnowszych słuchawek OpenMove. Zbudowany w oparciu o najnowszą technologię przewodnictwa kostnego, model OpenMove to najbardziej przystępny cenowo model słuchawek marki Aftershokz, który zachowuje jednocześnie bezkompromisową jakość dźwięku – dzięki czemu idealnie nadaje się zarówno do zajęć sportowych, jak i do codziennego użytku.

Wycenione na 399zł słuchawki OpenMove zawierają najnowszą technologię przewodnictwa kostnego PremiumPitch 2.0, która zapewnia potężny zakres tonów przy minimalnych wibracjach.

Udostępnij
Zobacz także