Konferencje
Mobile Trends

Dla kogo Agencja Rekrutacyjna IT?

Poszukiwanie specjalistów IT to spore wyzwanie dla przedsiębiorców. Rekrutacja IT może zajmować bardzo dużo czasu, a poza tym jest wielu kandydatów, którzy będą chcieli uczestniczyć w rekrutacji IT. Coraz więcej firm nie chce w tym zakresie działać na własną rękę. Pomaga im w tym Agencja Rekrutacyjna IT. W artykule wyjaśniamy, dlaczego warto zlecać procesy rekrutacyjne wyspecjalizowanym agencjom, które są w stanie zaprezentować firmom i instytucjom najlepszych kandydatów  z branży IT. 

1. Agencja Rekrutacyjna, czyli dlaczego nie warto samodzielnie pozyskiwać specjalistów IT?

2. Agencja Rekrutacyjna IT dla każdej firmy i instytucji

3. Rekrutacje zewnętrzne w branży IT

Na rynku pracy sytuacja bywa zmienna. Rynek pracy czasami narzeka na brak odpowiednich kandydatów w obszarze IT (i nie tylko), a czasami uważa, że nie potrzebuje aż tylu pracowników. Najczęściej tak się dzieje w kryzysie gospodarczym, ale oczywiście specjaliści IT zawsze będą potrzebni, przez co profesje typowe dla IT nigdy nie będą narażone na długotrwałe bezrobocie. Przedsiębiorcy mają różne zapatrywania na to, kogo konkretnie chcą zatrudnić. Może im chodzić o osoby, które mają udokumentowane wieloletnie doświadczenie lub o osoby, które dopiero ukończyły studia. Na terenie całej Polski pomaga im w tym Agencja Rekrutacyjna

Agencja rekrutacyjna, czyli dlaczego nie warto samodzielnie pozyskiwać specjalistów IT?

Są firmy, które preferują samodzielnie przeprowadzać rekrutację. Z doświadczenia klientów wynika, że każda dobra oferta pracy oznacza duże zainteresowanie kandydatów. Jeśli firma nie ma w swoich strukturach działu HR, to musi koncentrować się na rekrutacjach, a nie na swoich celach. Nie ma czasu na robienie swoich projektów. W małych firmach może występować problem prawidłowego przeprowadzenia procesu rekrutacji. Częstym zjawiskiem jest trudność w wyborze odpowiedniego kandydata. Chodzi o to, że są osoby, które świetnie potrafią się „sprzedać” na każdej rozmowie kwalifikacyjnej, przez co można myśleć, że ma się szczęście do idealnego pracownika. Praktyka szybko weryfikuje wiedzę i umiejętności tego rodzaju pracowników. Są też osoby, które zupełnie nie potrafią się zaprezentować na takich rozmowach. Natomiast są świetnymi specjalistami (nie musi to być kwestia wieloletniego doświadczenia). Dlatego warto sprawdzić, jakie są modele współpracy w rekrutacji zewnętrznej. Profesjonalne podejście do procesu rekrutacyjnego w dotLinkers wykluczy ryzyko zatrudnienia niewłaściwych pracowników. Mnogość procesów rekrutacyjnych to również oszczędności czasowe dla każdej firmy. 

Agencja rekrutacyjna IT dla każdej firmy i instytucji

Proces rekrutacyjny powinien trwać jak najkrócej. W skutecznej rekrutacji nie ma miejsca na wielotygodniowe poszukiwania i zastanawianie się, kogo zatrudnić na dane stanowisko. Zwłoka w czasie zmniejsza szansę na zatrudnienie pasujących do specyfiki firmy osób. Kandydaci też nie lubią zbyt długo czekać na odpowiedź w sprawie pracy. Jest to zupełnie normalna sprawa, gdyż każdy chce jak najszybciej znaleźć zatrudnienie. W dzisiejszych czasach mało kto może sobie pozwolić na przedłużające się procesy decyzyjne. Prawdopodobnie na takie coś mogą zdecydować się freelancerzy, którzy zarabiają na indywidualnych zleceniach. Jeśli chodzi o usługi rekrutacyjne, to na każdym etapie rekrutacji mogą Państwo liczyć na pełen profesjonalizm. Rozmowa telefoniczna pozwoli doprecyzować Państwa oczekiwania względem kandydatów. Najlepsza oferta czeka na każdą firmę i instytucję, bez względu na jej wielkość i renomę. Rekruterzy mają kilkuletnie doświadczenie w rekrutacji IT. W ciągu 10 dni są w stanie zaprezentować Państwu pierwszych kandydatów do pracy. Będą to osoby, które dokładnie odpowiadają potrzebom przedsiębiorstwa. To samo dotyczy kandydatów — ich oczekiwania względem firm też są spełniane. 

Rekrutacje zewnętrzne w branży IT

Dla biznesu bardzo ważne jest skuteczne działanie w obszarach takich jak rekrutacja. Firmom i instytucjom chodzi o to, by rekrutacje były przeprowadzane w krótkim czasie. Wynika to z tego, że w danej chwili może występować potrzeba rozpoczęcia nowych projektów. Mogą występować braki kadrowe z powodu zwolnień lekarskich i urlopów. Poszczególni pracownicy mogą być w fazie wypowiedzenia umowy o pracę. Nowych specjalistów IT może obowiązywać czas próbny. Jeśli współpraca nie będzie kontynuowana z jakichkolwiek względów, to dla firmy oznacza to konieczność ponownego uruchomienia procesu rekrutacji i wdrażania pracownika do pracy. Dla firm jest to strata czasu. Mało kogo stać teraz na takie sytuacje, dlatego wielu klientów biznesowych poleca sprawdzone usługi rekrutacyjne przeznaczone dla branży IT. W tym przypadku rekruterzy powinni być wyspecjalizowani w rekrutacjach dla IT. Korzystanie ze standardowych agencji rekrutacyjnych może nie przynieść pożądanych efektów. Klienci, którzy wiedzą, jak działa Agencja Rekrutacyjna IT, nie zajmują się już samodzielną rekrutacją pracowników. Kandydaci mogą zarobić dodatkowe pieniądze na programie poleceń. 

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także