Konferencje
Mobile Trends

Dlaczego Internet staje się niebezpiecznym miejscem?

Mimo ogromnych korzyści płynących z Internetu, nadal jest on uważany za jedno z wielu niebezpiecznych miejsc, w których możesz się znaleźć. Nie tylko nastolatki i dzieci są podatne na zagrożenia, ale ludzie w każdym wieku mogą łatwo trafić w sieć prześladowców i przestępców. Zawsze istnieje ryzyko ataku cyberprzestępców, jeśli jesteś powiązany z jakąś organizacją lub masz duże saldo konta.

Szansy na atak ze strony cyberprzestępców można jednak uniknąć, jeśli jesteś świadomy i wiesz o pułapkach zastawianych przez tych cyberprzestępców. Sprawdź więc następujące cyberataki, które sprawiają, że internet może być niebezpiecznym miejscem.

Cyberprzemoc 

Cyberprzemoc to najczęstsza forma cyberataku, z którą każdy może się zmierzyć w Internecie. Jest to po prostu forma zastraszania, która odbywa się przez Internet. Osoby korzystające z mediów społecznościowych są bardziej podatne na cyberprzemoc. W dzisiejszych czasach również w różnych grach online dominuje cyberprzemoc. Obejmuje wysyłanie, publikowanie lub udostępnianie negatywnych, fałszywych i nieprzyjemnych treści o kimś innym.  

Odbywa się to głównie po to, aby nękać kogoś psychicznie lub prześladować, wskazując jej słabe punkty. Należy więc być świadomym, jak sobie radzić w takiej sytuacji. Powinieneś wiedzieć, jak uniknąć tego typu cyberprzemocy w przyszłości. 

Pobieranie złośliwego oprogramowania 

Ta sytuacja obejmuje kradzież danych osobowych z komputera. Powolne działanie może wystąpić, jeśli na urządzeniu zostanie zainstalowane jakiekolwiek złośliwe oprogramowanie. Cyberprzestępcy zawsze próbują wciągnąć Cię w pułapkę pobierania tego rodzaju złośliwych plików. 

Phishing to sztuczka polegająca na tym, że ludzie są zmuszani do pobierania złośliwych plików wraz z oprogramowaniem, które chcą zainstalować. Po prostu jeśli dana osoba jest zainteresowana pobraniem oprogramowania z Internetu, istnieje duża szansa, że ​​może skończyć się to dla niej pobraniem wirusa. 

Aby rozwiązać ten problem, użyj programu VPN, który zaszyfruje Twoje dane, uniemożliwiając przechwycenie poufnych informacji, które wprowadzasz na stronach internetowych. Dzięki temu dane, które przesyłasz i otrzymujesz, są bezpieczne i anonimowe. Sprawdź, jak dobrze chroni Cię w Internecie. 

Wpadanie w scamy 

Wiele osób wpada w pułapkę oszustw, które są dziś powszechnie dostępne w Internecie. Zachęcenie do udziału w loterii, skorzystanie z reklamy lub zaproszenie do odbioru miliona dolarów. Wszystkie te rzeczy, które oferują ci coś za darmo, są jednak pułapką i trzeba o tym pamiętać. Tymczasem młodzi ludzie są łatwym celem tych oszustw, ponieważ nie są ich szczegółowo świadomi. Cyberprzestępcy nieustannie szukają więc takich osób, które łatwo mogą wpaść w pułapkę.  

Tym samym obiecują niesamowite prezenty i darmowy dostęp do gier online w zamian za informację o karcie kredytowej, dzięki której mogą wejść na twoje konto bankowe i zabrać pieniądze. Ludzie powinni stać się bardziej świadomi tych oszustw i starać się nie dać się nabrać, ponieważ oferty mogą wydawać się kuszące, ale musisz zrozumieć, aby z ich nie korzystać. 

Phishing 

Phishing to próba nakłonienia ludzi do ściągnięcia złośliwych plików lub załączników. Jeśli chodzi o cyberbezpieczeństwo, często występuje podczas próby zainstalowania bezpłatnego oprogramowania lub aplikacji z Internetu. Złośliwe oprogramowanie jest również pobierane na Twój komputer za pomocą bezpłatnego oprogramowania, co powoduje awarię systemu i kradzież wszystkich poufnych informacji. 

Te wiadomości e-mail i wiadomości phishingowe mogą pojawiać się w dowolnym momencie podczas korzystania z komputera, ponieważ cyberprzestępcy kryjący się za tymi wiadomościami e-mail nieustannie obserwują takie osoby i zbierają informacje na jej temat dotyczące adresu, co może prowadzić do potencjalnych ataków. 

Musisz upewnić się, że nie klikasz w tego typu wiadomości lub e-maile za każdym razem, gdy wyskakują na ekranie i unikasz odwiedzania stron, które oferują coś niezwykle korzystnego za darmo. Są to często po prostu pułapki, które zastawili cyberprzestępcy. 

Publikowanie prywatnych informacji 

Ten rodzaj cyberataku jest częstszy w przypadku nastolatków i młodzieży, ponieważ oni nonstop korzystają z Internetu i często publikują w Internecie wszystko, co dotyczy ich rodzin lub udostępniają swoje chwile, co może stać się dla cyberprzestępcy możliwością do zdobycia informacji osobistych i prywatnych, które następnie mogą wykorzystać przeciwko nim. 

Cyber prześladowcy 

Istnieje wiele cyberprzestępców, którzy często prześladują ludzi w Internecie, wykorzystując ich, dowiadując się o odwiedzanych przez nich stronach i sprawdzając wszystkie posty oraz prywatne informacje z mediów społecznościowych. Ci przestępcy pilnują swoich celów i sprawiają, że ludzie wpadają w zastawione przez nich pułapki, z których naprawdę niełatwo się wydostać.  

Cyberprzestępcy są bardzo sprytni w identyfikowaniu swoich celów, więc kiedy korzystasz z Internetu, nie powinieneś odwiedzać żadnych zwodniczych witryn ani witryn twierdzących, że masz dużą szansę wygraną lub tego typu rzeczy. Powinieneś zrozumieć w tym momencie, że wszystkie strony, które coś Ci oferują za darmo, są niczym, jak tylko pułapką. 

Wstęp

Cyberprzestępcy są bardzo sprytni i wiedzą, że prędzej czy później znajdzie się ktoś, kto wpadnie w zastawioną przez nich pułapkę. 

Najważniejszą rzeczą jest podjęcie działań w tym kierunku, aby mieć tego świadomość i w porę się przygotować. Zainstaluj odpowiednie oprogramowanie antywirusowe w swoim systemie, aby natychmiast informowało Cię, kiedy pojawi się złośliwe oprogramowanie. 

Tworzenie silnych haseł dla wszystkich Twoich danych uwierzytelniających jest koniecznością. Powinieneś na bieżąco aktualizować zabezpieczenia oprogramowania na swoim komputerze. Podejmując wszystkie niezbędne działania, możesz zmniejszyć ryzyko ataku cyberprzestępcy.

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także