Konferencje

Dlaczego warto zainwestować w dobre etui na telefon?

Użytkowników smartfonów można podzielić na dwie grupy: na tych, którym telefon bez przerwy wypada z rąk oraz na tych, których urządzenie zawsze wygląda jak wyjęte prosto z opakowania. Jeśli nie jesteś szczęściarzem, który może sobie pozwolić na noszenie telefonu bez case’a, koniecznie zainwestuj w wytrzymałe etui na telefon oraz w dodatkową szybkę na ekran. Porządne etui powinno służyć Ci przez lata, a jednocześnie przedłużać żywotność Twojego smartfona. Etui słabej jakości może szybko zmieniać wygląd, psuć się, a nawet zmniejszać użyteczność Twojego sprzętu. Dlaczego warto zainwestować w dobre etui na telefon i czym się kierować, wybierając obudowę?

Dobre etui na telefon

Dobre etui na telefon to dobre materiały

Najbardziej popularne materiały, z których są wykonywane etui na telefon to silikon, włókno węglowe, poliuretan, skóra i drewno. W Polsce najchętniej kupowane są tanie etui silikonowe i plastikowe. Obudowa na telefon za kilkanaście złotych nie wytrzyma jednak zbyt długo. Tańsze etui często ulegają przebarwieniom, szybko się wycierają i utrudniają korzystanie ze smartfona poprzez niedokładne umiejscowienie przycisków.

Osoby szukające niezniszczalnej obudowy powinny zastanowić się nad zakupem etui z włókna węglowego – wykorzystywanego m.in. przy budowie bolidów Formuły 1. Niestety, etui wykonane z tego materiału posiadają określone możliwości personalizacji i są drogie – ich ceny osiągają nawet 350 zł. Dobrą alternatywą dla taniego plastiku i drogiego włókna węglowego są certyfikowane etui silikonowe oraz etui wykonane z naturalnych materiałów – skóry i drewna.

Drewniane etui na telefon

Drewniane etui na telefon

Porządne drewniane etui powinno składać się z wytrzymałej bazy, wykonanej na przykład z poliwęglanu oraz być pokryte cienką warstwą odpowiednio zabezpieczonego drewna. Warto zwracać uwagę na rodzaje drewna, z których są wykonywane etui i wybierać najtrwalsze gatunki – takie jak dąb lub orzech amerykański.

Poza trwałością, drewniane etui wyróżniają się pięknym wyglądem. Każde etui z drewna posiada niepowtarzalne usłojenie oraz kolor wyjątkowy dla danego drzewa.

Etui, które dba o naszą planetę

Podobnie jak wszystkie przedmioty wykonane z tworzyw sztucznych, plastikowe i silikonowe etui bardzo długo się rozkładają. Sterty kilkukrotnie użytych plastikowych przedmiotów słabej jakości stanowią olbrzymie obciążenie dla naszej planety – dlatego wybierając nową obudowę do telefonu powinniśmy zwracać uwagę na to, czy wybrany przez nas produkt będzie służył nam długo oraz czy nadaje się do recyklingu.

Wytrzymałe etui na telefon z MagSafe

Zakup taniego etui jest kuszącą propozycją. Jednak wydając kilka tysięcy złotych na dobry smartfon nie powinniśmy oszczędzać na drobnym gadżecie, który przedłuży żywotność telefonu, ozdobi go i jednocześnie nie zanieczyści Ziemi. Jeśli troszczysz się o przyrodę, rozważ zakup drewnianego etui na telefon od Oakywood – za każdy sprzedany produkt firma sadzi jedno drzewo!

Udostępnij
Zobacz także