Konferencje

Dzięki ScreenMeet jednym ruchem udostępnisz znajomym ekran swojego smartfona


Prawdopodobnie każdy, kto chociaż raz oglądał lub organizował internetowe szkolenie czy webinar, polegające na współdzieleniu ekranu, potrafi docenić dobre medium pośredniczące w tego typu wirtualnych spotkaniach. Wielu zastanawiało się zapewne, czy istnieje w ogóle wygodny sposób na udostępnianie innym ekranu naszego… smartfona czy tabletu. Jak się okazuje, właśnie takie funkcjonalności oferuje nam aplikacja ScreenMeet. Ta nowa propozycja „mobilnego współdzielenia ekranu” posiada co prawda konkurencję w postaci apek GoToMeeting czy JoinMe jednak – jak zapewniają jej twórcy – wyróżnia się prostotą, szybkością działania oraz dbałością o bezpieczeństwo użytkowników.
ScreenMeet za pomocą jednego „tapnięcia” umożliwia właścicielowi smartfona/tabletu z Androidem (5.0 lub wyższym) udostępnianie podglądu ekranu na innych urządzeniach. Co więcej, osoby którym udostępniamy podgląd ekranu, nie muszą posiadać zainstalowanej aplikacji; wystarczy wysłać do nich zabezpieczony hasłem link do transmisji, który będą mogły bezproblemowo otworzyć zarówno na sprzęcie przenośnym jak i komputerze stacjonarnym (wymagana jest jedynie przeglądarka obsługująca HTML 5).

Prosta kontrola nad udostępnianiem

„Dzielący się” ekranem może w swobodny sposób nadzorować dostęp innych użytkowników do swojej transmisji: kontrolować widoczne dla użytkowników elementy ekranu, monitorować na jakich systemach operacyjnych pracują oglądający transmisję,  czy natychmiastowo usuwać niechcianych gości (tak sprawnie opracowanych funkcji nie oferuje chociażby wspomniane GoToMeeting).

Webinar na smartfonie i ze smartfona

ScreenMeet ma szansę znaleźć szerokie zastosowanie wśród osób prowadzących internetowe webinary. Szczególnie powinni ucieszyć się odbiorcy podobnego rodzaju treści, którzy dzięki aplikacji mogliby zastąpić komputery smartfonami czy tabletami i oglądać sieciowe seminaria zimowymi wieczorami, leżąc wygodnie w ciepłym łóżku.
https://www.youtube.com/watch?v=BmUMdgS_UvQ
Apka wydaje się również dobrym rozwiązaniem innych, bardziej prozaicznych problemów, takich jak zwykłe dzielenie się ciekawymi znaleziskami z sieci, utrudnione przez ograniczenia urządzeń mobilnych. Dzięki funkcji dzielenia ekranu, ScreenMeet pozwoli w szybki sposób zaprezentować znajomym oglądany w danej chwili zabawny filmik, obrazek czy konkretny fragment interesującego artykułu. Bez czasochłonnego pobierania i przesyłania plików.

pierwsza bezpieczna mobilna aplikacja umożliwiająca dzielenie ekranu ze smartfona”

Ważnym apektem takiego uproszczonego dzielenia się ekranem pozostaje bezpieczeństwo całego procederu. Twórcy ScreenMeet zwrócili na nie uwagę zachęcając użytkowników do pobierania i korzystania hasłem: „to pierwsza bezpieczna mobilna aplikacja umożliwiająca udostępnianie ekranu ze smartfona czy tabletu z Androidem innym urządzeniom.” Rzeczywiście – pomysł z dedykowanymi, zaszyfrowanymi linkami do transmisji wydaje się dobrym kompromisem między prostotą a bezpieczeństwem. Jedynym aspektem budzącym pewne wątpliwości pozostaje to, jak dobrze chroniony będzie wysyłany znajomym link do naszej transmisji.
Jak na razie aplikacja nie pozwala na komunikację głosową, ale jej twórcy mają zamiar wprowadzić takie rozwiązanie (apka znajduje się na razie w dosyć wczesnym stadium rozwoju). ScreenMeet jest już dostępne za darmo w sklepie Google, a w przyszłości ma trafić również na urządzenia z iOS.
Źródło:
www.screenmeet.com
www.venturebeat.com

Udostępnij
Zobacz także