Konferencje

Elektroniczny tatuaż połączony ze smartfonem? Motorola kolejny raz łamie schematy!

Inżynierowie Motoroli nie przestają nas zaskakiwać. Po rozpoczęciu prac nad modułowymi smartfonami (Projekt Ara), firma ta porywa się na jeszcze bardziej futurystyczną technologię. Dnia 7 listopada 2013, urząd patentowy Stanów Zjednoczonych opublikował  wniosek (złożony przez Motorolę 3 maja 2012) o opatentowanie elektronicznego tatuażu, który miałby służyć jako… mikrofon.

Idea polega na stworzeniu małego, elektronicznego tatuażu, który nanoszono by w okolicy gardła człowieka. Tatuaż ten zawierałby zminiaturyzowany mikrofon, urządzenie nadawczo-odbiorcze służące do bezprzewodowej komunikacji ze smartfonem lub jakimkolwiek innym urządzeniem (np. za pośrednictwem NFC) oraz źródło zasilania. Motorola twierdzi, że takie umiejscowienie mikrofonu pozwoliłoby na wyeliminowanie odgłosów tła i tym samym na przekazywanie czystszego dźwięku do urządzenia docelowego.
Rzecz jasna nie wiadomo kiedy i czy w ogóle patent ten trafi do seryjnej produkcji. Rozwiązanie to wydaje się tym bardziej odległe, gdyż Google Glass – najnowszy trend lansowany przez „firmę matkę” Motoroli, zawiera już w sobie mikrofon. Ale nie trudno sobie wyobrazić, że kiedy technika ulegnie takiemu zminiaturyzowaniu, że obraz będzie wyświetlany za pośrednictwem szkieł kontaktowych, to mikrofon-tatuaż stanie się całkiem realną potrzebą.
Źródło:
www.engadget.com/2013/11/07/motorola-throat-tattoo-microphone
wniosek patentowy

Udostępnij
Zobacz także