Konferencje
essa

Essa.app – Twój spersonalizowany asystent kariery

Narzędzia HR Tech, które wykorzystują zaawansowane technologie, takie jak sztuczna inteligencja (AI) i uczenie maszynowe, stają się nieodzownym elementem strategii rekrutacyjnych. Dzięki zaawansowanej technologii opartej na sztucznej inteligencji. Essa.app znacząco zmienia sposób, w jaki pracodawcy i pracownicy nawiązują współpracę, oferując rozwiązania, które są intuicyjne, skuteczne i dostosowane do indywidualnych potrzeb.

Dziś przyjrzymy się jak działa spersonalizowany asystent kariery ESSA.app, poznamy autorów aplikacji, co się kryje za nazwą aplikacji, oraz odpowiemy na pytanie czym tak właściwie jest ESSA.app i jak działa.

Kim są założyciele aplikacji ESSA.app?

Założycielami aplikacji ESSA.app są Anastazja Surynava i Aleksander Surynau.

Od lat prowadzą agencję marketingową GreenTea.Media, która to specjalizuje się w rozwoju i promocji aplikacji mobilnych.

GreenTea.Media wyróżnia się nie tylko tworzeniem aplikacji mobilnych, ale także w skutecznym marketingu aplikacji. Agencja dysponuje unikatowym instrumentem Mobchannel.ai, który służy do promowania i regulacji placementów w Google Ads, co znacząco zwiększa widoczność i zasięg aplikacji –  deklaruje Anastazja Surynava i Aleksander Surynau

Jakie jest Wasze doświadczenie w tworzeniu aplikacji mobilnych związanych z HR-tech?

Na swoim koncie mamy współpracę przy tworzeniu i promowaniu czterech aplikacji mobilnych, z których każda odniosła znaczący sukces na rynku. Doświadczenie w branży HR-tech, w połączeniu z innowacyjnym podejściem do marketingu, zapewnia, że essa.app jest solidnym i skutecznym narzędziem dla wszystkich, którzy pragną rozwijać swoją karierę zawodową – mówi Anastazja Surynava i Aleksander Surynau.

W jaki sposób powstała nazwa aplikacji? Co się za nią kryje?

Nazwa essa.app została wybrana ze względu na swoją prostotę i unikatowość. W roku 2022 słowo „essa” zostało uznane za słowo roku. Według definicji z 2022 roku oznacza ono coś łatwego, co przychodzi naturalnie, często dzięki prostemu podejściu. „essa” jest również wykrzyknikiem radości lub triumfu, wykorzystywanym jako ekspresja pozytywnych emocji, a nawet jako pozdrowienie.

Tworząc aplikację  priorytetem było, aby cały proces był maksymalnie prosty i intuicyjny dla użytkowników

Nazwa ma również głębszy kontekst związany z obecnymi wyzwaniami na rynku pracy. Poszukiwanie odpowiednich pracodawców i pracowników jest dziś trudne z wielu powodów,  essa.app ma na celu uproszczenie tego procesu, przynosząc radość i satysfakcję użytkownikom.

oferty pracy

Dodatkowo, essa.app łączy różne pokolenia. Skierowana jest nie tylko do młodzieży, która doskonale rozumie znaczenie słowa „essa”, ale także do osób starszych, które pragną być na bieżąco zarówno w oczach młodszego pokolenia, jak i na rynku pracy – wyjaśnia Anastazja oraz Aleksander.

Co było główną motywacją do stworzenia takiego projektu?

Jak już wspominaliśmy wcześniej, od kilku lat prowadzimy agencję marketingową, więc doskonale znamy problemy związane z poszukiwaniem dobrych pracowników. Ponadto, mamy doświadczenie w prowadzeniu biznesu offline, co wiązało się z innymi wyzwaniami na linii pracownik-pracodawca. Przez lata byliśmy również młodymi ludźmi szukającymi pracy. Czy było to łatwe i przyjemne? Nie zawsze – tłumaczy Aleksander.

Obecnie istnieje tendencja do szybkiego rozwoju zawodowego, co oznacza, że przeciętny ambitny Polak zmienia pracę co 2,5-3 lata, wysyłając za każdym razem około 50 CV, z czego 49 razy dostosowuje do wymagań pracodawcy. Nasze własne doświadczenia, zarówno jako pracodawców, jak i pracowników, stały się główną motywacją do stworzenia mobilnej aplikacji essa.app.

Dlatego też tworzymy narzędzie, które uprości i zrobi proces poszukiwania pracy przyjemnym. Essa.app ma na celu zredukowanie stresu związanego z aplikowaniem na różne stanowiska, poprzez dostarczenie intuicyjnej platformy, która wspiera użytkowników na każdym etapie ich kariery zawodowej. I będzie dostosowana do potrzeb zarówno pracowników, jak i pracodawców – mówią właściciele aplikacji.

Czym tak naprawdę jest ESSA.app? na czym polega? 

Essa.app to innowacyjna mobilna aplikacja, która pełni funkcję Spersonalizowanego Asystenta Kariery. Do tworzenia aplikacji wykorzystujemy najbardziej technologiczne rozwiązania,  które może zaproponować nam rynek HR Tech i Marketingu. Opierając się na własnym doświadczeniu w promowaniu aplikacji mobilnych zbieramy tylko najlepsze i najskuteczniejsze rozwiązania, aby zaowocowały w aplikacji mobilnej essa.app. 

Tworzymy platformę gamingową, w której również można zgłosić swoje CV do bazy ofert pracy essa.app nawiązując kontakt z odpowiednim rekruterem. Oczywiście “podbić” to głośnym i  emocjonalnym –  “ESSA”, co oznacza “udało się!”  😉 – wyjaśniają właściciele aplikacji

Co wyróżnia aplikację ESSA.app? 

Jak wyjaśniają właściciele – Essa.app zamierza zostać najbardziej technologiczną aplikacją polską, która również zostanie zaprezentowana na rynku światowym. Adaptujemy proces tworzenia do nowoczesnych, ambitnych i szybkich osób, którzy doceniają swój czas i chcą rozwijać swoją ścieżkę zawodową.
Proponujemy takie rozwiązania jak tworzenie CV głosem, sprawdzenie CV przez sztuczną inteligencję od strony tekstu, logiczności, dobrze dopasowanego zdjęcia (CV Score).
Tworząc swoje CV każdy użytkownik otrzyma spersonalizowany link, który od razu można wkleić na wszystkich stronach społecznościowych lub rozesłać do potencjalnych rekruterów. 

Tworzymy personalnego HRowca (AI asystenta kariery), który będzie z użytkownikiem od powstania jego pierwszego CV do stażu, a później zaproponuje zmianę pracę, lub doskonalenie swoich umiejętności, aby dostać jak najlepsze stanowisko i pozostać konkurencyjnym pracownikiem.

Choć essa.app jest polską aplikacją, ma ambicje globalne. Planowane jest jej wprowadzenie na rynek międzynarodowy, co pozwala użytkownikom korzystać z aplikacji niezależnie od lokalizacji i rozwijać swoją karierę na całym świecie – mówią właściciele aplikacji ESSA.app. 

W jaki sposób ESSA.app odnajduję się w obecnie panujących trendach rynkowych?

W 2024 roku globalny rynek technologii HR został wyceniony na około 28,8 miliardów dolarów USD. 95% firm zatrudniających wymaga CV,  jeszcze 50% – list motywacyjny, a 19% HR już wykorzystuję AI podczas procesu rekrutacji na 1 etapie. Ciekawostka – kolejne 70% firm  już chcą i przygotowują się do tego, aby korzystać z najnowszych rozwiązań technologicznych. Dlatego proponujemy taką szansę w postaci aplikacji mobilnej ESSA.app, aby sprawić proces rekrutacji przyjemnym, ale głównie szybkim i celowym – mówi Aleksander wraz z Anastazją.

rynek pracy

Jakie korzyści niesie za sobą korzystanie z aplikacji ESSA.app? 

Przede wszystkim to dobrze zagospodarowany czas. Użytkownik jeden raz tworzy CV, a pózniej korzysta z naszych technologii, które są skierowane na to, aby skutecznie i szybko odnaleźć dokładnie takie stanowisko, które będzie spełniało wszystkie wymagania. Zrezygnujemy z “ukrytych” punktów i braku kultury korporacyjnej ze strony rekruterów, pozostawiając to po swojej stronie. Essa.app pozwala na natychmiastową korektę danych w CV, jak również personalne wsparcie przed rozmową kwalifikacyjną – wyjaśniają właściciele aplikacji. 

W jaki sposób aplikacja ESSA.app dba o bezpieczeństwo danych?

– Bezpieczeństwo danych użytkowników jest dla nas priorytetem. W ESSA.app stosujemy zaawansowane metody i technologie, aby zapewnić maksymalną ochronę danych osobowych, spełniając najwyższe standardy rynkowe – zapewniają właściciele.

Jak wygląda przyszłość aplikacji ESSA.app i jej potencjalny rozwój?

Obecnie znajdujemy się na intensywnej ścieżce rozwojowej. Przewidujemy, że do końca czwartego kwartału tego roku osiągniemy nasze kluczowe cele i w pełni zrealizujemy plan rozwoju aplikacji:

Osiągnięcie kamieni milowych: Ukończenie kluczowych etapów rozwoju.

Ekspansja na rynek globalny: Planujemy wprowadzenie ESSA.app na rynki międzynarodowe.

Nowe funkcje i integrację: Wprowadzenie nowych funkcji, takich jak zaawansowane narzędzia do analizy rynku pracy.

Rozwój platformy gamingowej: Stworzenie prawdziwej platformy gamingowej do tworzenia CV, która nie tylko uprości proces rekrutacji, ale zostanie prawdziwym Personalnym Asystentem – wyjaśniają Anastazja i Aleksander

Essa.app symbolizuje łatwość i naturalność, a aplikacja ma na celu redukcję stresu związanego z poszukiwaniem pracy. Skierowana do różnych pokoleń, ESSA.app łączy młodzież z osobami starszymi na rynku pracy.

Planowana jest globalna ekspansja i wprowadzenie nowych funkcji, z naciskiem na bezpieczeństwo danych użytkowników. Twórcy aplikacji mają na celu uczynić rekrutację przyjemnym i skutecznym procesem, dostosowanym do potrzeb współczesnych pracowników i pracodawców.

Udostępnij
Zobacz także