Konferencje

FAM – I Festiwal Aplikacji i Gier Mobilnych

I Festiwal Aplikacji i Gier Mobilnych (FAM) ma na celu popularyzację polskich aplikacji mobilnych, szczególnie tych związanych z kulturą i historią Warszawy. Pokazując inspirujące przykłady, ciekawe prezentacje i możliwości zastosowania aplikacji w kulturze i edukacji chcemy zaprosi mieszkańców Warszawy i turystów do częstszego i bardziej świadomego korzystania z aplikacji mobilnych. Pragniemy również zaprezentować Warszawę jako metropolię nowoczesną, podążającą za światowymi trendami i wychodzącą naprzeciw zwyczajom i potrzebom mieszkańców.
Festiwal będzie służył nie tylko rozpowszechnianiu wiedzy na temat wartościowych aplikacji mobilnych i nowych technologii, lecz będzie też okazją,  by odwiedzający mogli przekona
się, że aplikacje mobilne – kojarzone często głównie z rozrywką – są bezpłatnym i dostępnym narzędziem do zdobywania wiedzy, poszerzania horyzontów, medium umożliwiającym stały dostęp do kultury i sztuki, a do tego są łatwe w użyciu.

Podczas festiwalu zorganizujemy kilka sekcji: warszawską, edukacyjną, twórczą, technologiczną i innowacji społecznych. Mamy nadzieję, że ułatwi to nawigowanie po bogatej ofercie, która obejmuje m.in.: gry, aplikacje historyczne i związane z historią Warszawy, aplikacje stworzone przez warszawską młodzież szkolną, aplikacje wykorzystujące nowe technologie, np.: wirtualnej lub rozszerzonej rzeczywistości, aplikacje sterujące, czy symulujące, mówi Sylwia Żółkiewska, kuratorka FAM. Dostępny będzie także kącik aplikacji do zabaw edukacyjnych dla dzieci.

 

W ramach festiwalu odbędą się również spotkania i dyskusje z zaproszonymi gośćmi, a twórcy najbardziej popularnych polskich aplikacji podzielą się swoimi doświadczeniami z publicznością. Zastanowimy się m.in. do czego instytucji kultury potrzebna jest aplikacja, jak aplikacje rozbudzają moce twórcze i czy w muzeum można łapać pokemony? – dodaje Paulina Jędrzejewska, Prezeska Fundacji Culture Shock.

Działania podczas Festiwalu adresujemy do: mieszkańców Warszawy, przewodników, varsavianistów, rodzin z dziemi, seniorów, dziennikarzy piszących o nowych mediach – wszystkich zainteresowanych kulturą i historią Warszawy, którzy chcą świadomie korzystać z nowych technologii i szukają ciekawych inspiracji.
Więcej informacji: www.fam.cultureshock.pl,
Paulina Jędrzejewska: 515 288 141, paulina@cultureshock.pl.
FAM współfinansowany jest ze środków miasta stołecznego Warszawy.
Parterami FAM są Marzyciele i Rzemieślnicy Dom Innowacji Społecznych, Fundacja Festina Lente, Microsoft, Koduj dla Polski, Koalicja Otwartej Edukacji, Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego, Towarzystwo Inicjatyw Twórczych Ę, Centrum Cyfrowe, Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, EVK, Oktawave, DrOmnibus. Patronami medialnymi są Co Jest Grane 24, kulturaonline.pl, Centrum Edukacji Obywatelskiej, TechSoup Polska, MobileTrends.pl.
00_logo_fundacja_culture_shock_k
Fundacja Culture Shock jest organizacją pozarządową działającą na rzecz rozwoju twórczego i zawodowego różnorodnych grup odbiorców. W centrum naszego zainteresowania pozostaje człowiek – zwracamy uwagę na potencjał, który w nim lub niej drzemie, przestrzeń w której żyje, wspólnoty, które tworzy. Misją Fundacji jest otwieranie dostępu do edukacji cyfrowej każdemu i każdej, niezależnie od wieku i pozycji społecznej, oraz wspieranie społeczności lokalnych w Polsce i za granicą za pomocą działań artystyczno -kulturalnych. www.cultureshock.pl

Udostępnij
Zobacz także