Konferencje
Mobile Trends

Google pozwoli nam dodać własną wizytówkę do wyników wyszukiwania?

Wyszukiwarka Google to doskonały agregator informacji na temat osób publicznych, celebrytów czy popularnych pracodawców. Mniej znani użytkownicy sieci mają jednak mniejsze szanse, aby zaprezentować się w wynikach wyszukiwania. Sytuację tę mają zmienić wirtualne wizytówki od Google.

People Cards to wirtualne wizytówki, które wyświetlą się w wyszukiwarce Google po wpisaniu do niej imienia i nazwiska danej osoby. Aktualnie usługa została udostępniona w Indiach jedynie w języku angielskim. Jeśli sprawdzi się na tamtejszym rynku najpewniej pojawi się również w innych krajach świata.

Jak włączyć wirtualną wizytówkę?

Każdy posiadacz konta Google będzie mógł przypisać do niego jedną wirtualną wizytówkę. Wystarczy, że po zalogowaniu się na swoje konto wpisze w wyszukiwarkę słowa „Add me to Search” oraz wybierze przycisk „Get Started”.

Proces dodania się do wyszukiwarki trzeba autoryzować poprzez numer telefonu. W razie problemów, wizytówkę można w każdym momencie usunąć, edytować (poprzez wpisanie w wyszukiwarkę „Edit my People Card”) lub zgłosić potrzebne poprawki w usłudze.

Jakie informacje będzie można zaprezentować?

Właściciel wizytówki będzie mógł zaimportować do niej zdjęcie przypisane do profilu oraz wyróżnić na niej:

  • krótką notkę biograficzną;
  • witryny internetowe;
  • media społecznościowe;
  • numer telefonu;
  • adres e-mail.

Wystarczy wpisać imię i nazwisko w wyszukiwarkę…

Po wpisaniu w wyszukiwarkę Google imienia i nazwiska osoby posiadającej wirtualną wizytówkę wyświetli się karta z wymienionymi wcześniej informacjami. Oczywiście tylko z tymi, na których udostępnienie użytkownik się zdecydował. Im więcej będzie tych danych, tym łatwiej będzie odróżnić osoby o tych samych imionach i nazwiskach.

Jak zauważa Lauren Clark z Google, People Cards to funkcja przeznaczona przede wszystkim dla influencerów, przedsiębiorców, samozatrudnionych i freelancerów, ale także wszystkich tych osób, które chcą sprawniej zaprezentować się w sieci. Firma zdaje się rzucać w ten sposób wyzwanie LinkedIn. Choć na razie usługa proponowana przez Google nie może równać się z rozbudowaną siecią kontaktów, jaką oferuje konkurencyjny serwis.

Teoretycznie wirtualną wizytówkę Google możemy stworzyć również już teraz, w Polsce, korzystając z indyjskiego VPN. Próbowałem jednak dokonać takiej operacji i niestety komenda „Add me to search” nie pozwoliła mi na dodanie własnej wizytówki. Możliwe, że zadziała to jednak w Waszym przypadku.

Źródło: india.googleblog.com

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także