Konferencje

Ile kosztuje kurs angielskiego online?

Nauka angielskiego online to bardzo wygodny sposób przyswajania tego języka. Zdalne lekcje stają się coraz bardziej popularne, dlatego też nie można się dziwić, że na rynku pojawiają się nowe szkoły. Rodzi się jednak pytanie – które z nich wybrać, które są sprawdzone i jaka jest cena za kurs angielskiego online w każdej z nich.

Nauka angielskiego przez internet

Cena za internetowy kurs języka angielskiego będzie zależna od wielu czynników. Właśnie dlatego na stronach szkół, które oferują internetowy kurs języka angielskiego, rzadko znajdziemy pełne cenniki. W przypadku takich szkół, jak na przykład Tutlo, zazwyczaj lekcje i ich cena ustalane są indywidualnie. Okej, możemy przyjąć, że jeden blok lekcyjny to koszt pomiędzy 20 a 30 zł, ale wszystko zależne jest od tego, czego chcemy się uczyć, czy wybierzemy zajęcia z native speakerem, czy też polskim lektorem. Możemy też założyć konto rodzinne, które pozwala wielu osobom uczyć się różnych zagadnień. Dobrym rozwiązaniem, które oferuje Tutlo, jest możliwość dostosowania sposobu płatności za lekcje angielskiego online do oczekiwań i możliwości klienta. Można płacić z góry z odpowiednim rabatem, są opcje ratalne, a także rozliczenie za pojedyncze lekcje. Warto podkreślić, że Tutlo daje możliwość nauki z native speakerem lub lektorem metodą jeden na jeden.

Ile kosztują lekcje angielskiego w internecie?

Przeglądając różne oferty nauki angielskiego, okazuje się, że angielski online dostępny jest w bardzo różnych cenach. Szkoły, które pozwalają na naukę online jednocześnie wielu osobom, oferują lekcje już za kilka–kilkanaście złotych za godzinę. Dlaczego cena jest niższa? Spowodowane jest to tym, że zajęcia dobywają się w wirtualnej grupie, co oznacza, że lektor nie zawsze będzie mógł poświęcić tyle samo czasu każdej z osób. To trochę jak szkolna klasa. Każdy z nas pamięta przepełnione szkolne sale, gdzie nauczyciele dwoili się i troili, aby materiał przez nich prezentowany dotarł do każdego ucznia. Dlatego od nas zależy, czy wybierzemy tańsze lekcje, ale bez możliwości indywidualnych rozmów i szkoleń, czy też spersonalizowane zajęcia, na których sami wybierzemy temat zajęć, zakres słownictwa i gramatyki.

Jak zapłacić za lekcje angielskiego w internecie?

Za kurs angielskiego w internecie zapłacimy kartą, szybkim przelewem lub gotówką, jeśli szkoła online ma w naszym mieście swoją placówkę. Niektóre lekcje opłacane są w systemie abonamentowym, czyli na przykład możemy zdecydować, że będziemy uczestniczyć w zajęciach przez sześć kolejnych miesięcy lub przez rok i dzięki temu, płacąc z góry za cały pakiet, otrzymamy dodatkowy rabat. Coraz więcej szkół wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób uczących się i rozkłada płatności na raty lub pozwala płacić za pojedyncze godziny zajęć. Czasami możemy też skorzystać z dofinansowań na lekcje języka angielskiego, co bardzo odciąża domowy budżet. Dostępne dofinansowania można znaleźć na stronie Funduszy Europejskich (link: http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/wyszukiwarka/?utm_source=Google&utm_medium=Search&utm_campaign=MIiR_MG).

Czym kierować się przy wyborze szkoły online?

Jeśli nie jesteśmy pewni, co do naszego wyboru, to warto poszukać takiej szkoły, która daje nam możliwość odbycia darmowych lekcji próbnych. Takie możliwości ma w swojej ofercie wspomniana wcześniej szkoła Tutlo. Dzięki takim lekcjom łatwo przekonamy się, czy sposób prowadzenia zajęć, ich długość i zakres tematyczny są dla nas odpowiednie.

Udostępnij
Zobacz także