Konferencje

Jak wybrać agencję marketingową do obsługi firmy?

Żadna firma bez reklamy nie może się rozwijać. Co więcej, z czasem zostanie zupełnie zmiażdżona przez konkurencję. W powiedzeniu, że reklama jest dźwignią handlu, nie ma więc cienia przesady. Także inne branże nie mogą się obyć bez skutecznych działań marketingowych.

Takie działania na własną rękę z czasem stają się po prostu niemożliwe, ponieważ pracownicy firmy mają swoje obowiązki do wykonania. Ponadto szybko dochodzą do wniosku, że lepiej zlecić prowadzenie mediów społecznościowych czy bloga firmowego profesjonalistom, pracującym na przykład w agencji Social Media OBTK. Na rynku obecnie funkcjonuje wiele takich podmiotów. Który wybrać, by móc się cieszyć wzrastającym zasięgiem, coraz większą liczbą klientów oraz wymierny zyskami?

Spójrz na stronę internetową agencji

Przede wszystkim zobacz, czy strona jest dobrze wypozycjonowania, a więc czy znajduje się wysoko w wynikach wyszukiwania. Jeżeli tak, to już można uznać, że agencja jest warta zainteresowania. Poczytaj teksty na jej stronie, zobacz także wszystkie profile w social mediach. Czy mają zaangażowanych obserwatorów? Dlaczego warto dokonać tej analizy? Ponieważ dzięki temu, jak wygląda prowadzenie własnego marketingu w sieci przez określoną agencję, można sprawdzić, czy jest to firma wykwalifikowana, doświadczona i znająca wszelkie metody i środki działania, które są skuteczne i przyciągają klientów.

Sprawdź opinie

Szukasz dobrej agencji, które zajmie się twoim contentem na stronie czy też prowadzeniem angażującego Facebooka lub Instagrama? Najprościej jest zwrócić się po rekomendację do innych firm, które doskonalą sobie radzą w kwestiach marketingowych. Można być prawie pewnym, że stoi za tym jakaś dobra agencja. Jeżeli zaś musisz szukać na własną rękę, sprawdzić na stronie agencji, z jakimi firmami do tej pory współpracowała i jakie ma recenzje. To na pewno pomoże podjąć decyzję. Opinie na temat poszczególnych agencji można także poczytać poza ich stronami, na przykład na forach dotyczących marketingu. Nie musisz wcale zatrudniać firmy, która działa na rynku od wielu lat. Niekiedy tym początkującym także warto dać szansę. Nie kieruj się także ceną, ponieważ ona nie jest wyznacznikiem tego, czy warto współpracować z daną agencją.

Zdecyduj się na firmę, która działa kompleksowo

Dobra agencja to taka, która jest w stanie zapewnić kompleksową obsługę firmy w zakresie przedmiotu swojego działania. Najlepiej więc wybrać specjalistów, którzy jednocześnie zajmują się pozycjonowaniem, tworzeniem dobrego contentu, analizą i wdrażaniem działań optymalizacyjnych oraz prowadzeniem kampanii na profilach firmowych na Facebooku i Instagramie. Dzięki temu zapłacisz tylko jednej agencji, zaś kompleksowe działanie firmy jest zawsze korzystniejsze cenowo niż zlecanie poszczególnych elementów działań marketingowych oddzielnym agencjom. Jeżeli na rzecz Twojej firmy będzie pracować jedna agencja, to możesz liczyć na tak bardzo pożądaną spójność i klarowność. Dzięki temu już po kilku tygodniach działań statystyki firmy zaczną się poprawiać, a co za tym idzie także wyniki finansowe.

Udostępnij
Zobacz także