Konferencje

Jak wysyłać SMS-y z komputera?

Zwykle cieszymy się, kiedy funkcje znane z komputerów trafiają na smartfony. Bywa jednak i odwrotnie, kiedy na komputerze brakuje nam funkcji telefonu np. odbierania i wysyłania SMS-ów. Użytkownicy smartfonów z systemem Android mogą robić to w bardzo prosty sposób.

Użytkownicy smartfonów z Androidem, którzy korzystają na swoich smartfonach z aplikacji „Wiadomości”, mogą otworzyć ją również na innym urządzeniu, w przeglądarce internetowej.

Dzięki sparowaniu komputera z telefonem, użytkownik może nie tylko otworzyć swoje wiadomości SMS na komputerze, ale nawet wysyłać je z tego źródła.

Ponieważ „Wiadomości” działają w przeglądarce, możemy odpalić je na właściwie każdym urządzeniu, również Mac’u lub iPadzie.

Aby skorzystać z Wiadomości w przeglądarce należy:

  1. W przeglądarce internetowej na komputerze, wchodzimy pod adres https://messages.google.com/web/authentication. Na stronie powinien wyświetlić się kwadratowy kod QR i krótka instrukcja.
  2. Na telefonie włączamy aplikację Wiadomości.
  3. W prawym górnym roku aplikacji wybieramy opcję „Wiadomości w przeglądarce”.
  4. Wybieramy przycisk „Skaner Kodów QR”.
  5. Skanujemy telefonem kod QR widoczny w przeglądarce na komputerze, aby sparować telefon z komputerem/ przeglądarką.
  6. Po udanym parowaniu, w naszej przeglądarce powinna wyświetlić się aplikacja Wiadomości z listą kontaktów oraz edytorem wiadomości z dobrze znanymi funkcjami.

SMS w przeglądarce

Od tej pory możemy wysyłać i odbierać na komputerze wiadomości – SMS-y z emotikonami, ale również MMS-y z GIF-ami i obrazkami. Podobnie jak na telefonie, jeśli posiadamy 2 karty SIM, możemy wybrać, z której wyślemy wiadomość.

Na telefonie możemy sprawdzić na jakich komputerach/ przeglądarkach byliśmy zalogowani oraz wylogować się ze wszystkich komputerów. Token QR, który wykorzystuje się do uwierzytelniania, zmienia się co 45 sekund. Po zamknięciu przeglądarki (bez polecenia zapamiętania) jej kolejny użytkownik nie przeczyta już i nie wyśle z naszego konta SMS-ów. W każdej chwili możemy też rozłączyć telefon i komputer. Opcję „Rozparuj” znajdziemy w menu, w lewym górnym rogu okna przeglądarki z otwartymi Wiadomościami.

Usługa opiera się na połączeniu telefonu z przeglądarką przez internet, dlatego smartfon musi mieć stały dostęp do Internetu. Funkcję przetestowałem na własnej skórze. i działa ona naprawdę sprawnie. Wiadomości wysłane na sparowany telefon, na komputerze przychodzą w tym samym czasie co na telefonie. Podobnie w drugą stronę, wysłana wiadomość pojawia się bez opóźnienia w telefonie adresata.

Dostęp do tych samych funkcji na różnych urządzeniach

Alternatywą dla SMS-ów w przeglądarce są oczywiście komunikatory mobilne np. słynny Whats App. Pozwala on wysyłać wiadomości tekstowe przez Internet do osób, których numery telefonu posiadamy w kontaktach. Nasz odbiorca musi jednak posiadać tę samą aplikację. Również Whats App pozwala na przesyłanie wiadomości z komputera na telefon i odwrotnie.

Z kolei Apple umożliwia użytkownikom systemu iOS na odbieranie i wysyłanie SMS-ów, jak i również odbieranie połączeń na komputerze Mac. Użytkownicy iOS i MacOS są jednak ograniczeni do zamkniętego ekosystemu Apple.

Udostępnij
Zobacz także