Konferencje
Mobile Trends

Komisja Europejska rozda dotacje startupom rozwijającym mobilne technologie

Wybrane startupy otrzymają 100.000 EUR bezzwrotnej pomocy. To już druga edycja programu. W poprzedniej nagrodzono 19 projektów w tym jeden z Polski. Dodatkowo IMPACT zaoferuje najlepszym startupom, które ukończą 6-cio miesięczny program akceleracji granty w wysokości do 250 000 EUR. Projekty mogą być zgłaszane do 30 kwietnia 2015 za pośrednictwem formularza na stronie www.fundingbox.com/p/impact-accelerator/
Akcelerator IMPACT rozpoczyna dzisiaj nabór zgłoszeń w konkursie na najlepsze przedsięwzięcia biznesowe lub badawcze związane z mobilnym Internetem. To już druga edycja programu. Tym razem na bezzwrotne dotacje zostanie przeznaczone 2,5 miliona Euro. Oprócz wsparcia finansowego ze środków UE, organizatorzy zapewniają uczestnikom programu bezpłatny dostęp do nowoczesnych technologii FIWARE i wszechstronne doradztwo biznesowe. Program ma zasięg europejski i jest adresowany do startupów oraz małych i średnich przedsiębiorstw zarejestrowanych na terenie Unii Europejskiej.
Zgłaszane projekty lub usługi muszą wykorzystywać technologie FIWARE. Ich pełen katalog znajduje się na stronie http://catalogue.fiware.org/enablers.
IMPACT wspiera przedsięwzięcia związane przede wszystkim z rozwojem aplikacji mobilnych i tworzeniem modeli biznesowych opartych na rozwiązaniach mobilnych. W polu zainteresowania akceleratora są przede wszystkim technologie i usługi z obszaru komunikacji, mediów społecznościowych, serwisów wideo, designu, edukacji, rozrywki, e-commerce, bezpieczeństwa, infrastruktury, finansów i smart cities.
Największe szanse na zdobycie dofinansowania będą miały podmioty, które stworzą projekty wzbogacające w innowacyjny sposób rynek usług i produktów mobilnych oraz wpłyną na popularyzację nowoczesnych technologii FIWARE. Dodatkowo ważnym kryterium są możliwości dalszego rozwoju produktu lub usługi, a także ekspansji biznesu na rynki międzynarodowe.
Firmy i osoby prywatne mogą aplikować do projektu do 30 kwietnia za pośrednictwem formularza zamieszczonego na stronie www.fundingbox.com/p/impact-accelerator/.
Zgłoszenia muszą być składane po angielsku.
Najlepsze aplikacje otrzymają 90 000 euro bezzwrotnej pomocy finansowej oraz półroczny program akceleracyjny o wartości 10 000 euro.
Dodatkowo, najlepiej rokujące projekty otrzymają dostęp do programu inwestycyjnego o wartości do 250 000 euro oraz kontakty biznesowe z potencjalnymi inwestorami i funduszami venture capital.
Jest to już drugi Open Call z trzech, które zostaną przeprowadzone w ramach projektu IMPACT Accelerator. W pierwszej edycji organizatorzy otrzymali 850 zgłoszeń z 30 krajów. Najwięcej z Hiszpanii (51%), Włoch (17%) i Polski (7%). Nagrodzono 19 projektów w tym jeden z Polski. Lista nagrodzonych podmiotów znajduje się na stronie www.impact-accelerator.com
2nd_OpenCall_Apply
***
O akceleratorze IMPACT
Inauguracja akceleratora IMPACT miała miejsce 1 lipca 2014 roku w ramach programu Komisji Europejskiej  Future Internet Public-Private Partnership Programme (FI-PPP). Jest on jednym z 16 akceleratorów utworzonych z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach siódmego programu ramowego(FP7-2013-ICT-FI). Jego celem jest poprawa konkurencyjności europejskich firm na globalnym rynku poprzez wspieranie projektów związanych z technologiami mobilnymi.
W skład konsorcjum stojącym za akceleratorem wchodzą:

  • Buongiorno, globalna firma oferująca rozwiązania informatyczne dla e-commerce,
  • ISDI pierwsza na świecie internetowa szkoła biznesowa z programem akceleracyjnym dla startupów,
  • Seaya Ventures- fundusz inwestycyjny dla startupów
  • Teknologiudviking ApS, firma konsultingowa specjalizująca się w pozyskiwaniu funduszy publicznych na rozwój działalności biznesowej.

Więcej informacji:
Strona akceleratora IMPACT: http://www.impact-accelerator.com/
Formularz aplikacyjny: http://www.fundingbox.com/impact/apply/
Kontakt dla mediów: Marcin Gut marcin.gut@fundingbox.com

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także