Konferencje

Lokalizator GPS – niezbędne urządzenie na co dzień!

W życiu prywatnym jak i zawodowym ciągle szukamy nowych, lepszych rozwiązań. Naprzeciw naszym potrzebom wychodzi postęp techniczny, dzięki któremu na rynku pojawia się wiele innowacyjnych produktów. Tak jest również w przypadku systemu globalnej lokalizacji satelitarnej GPS, który obejmuje swoim zasięgiem całą kulę ziemską. Wielu z nas, nie zdaje sobie jeszcze sprawy z tego, jak w efektywny sposób z niej korzystać. Jednak wszyscy, którzy stosują lokalizatory GPS twierdzą zgodnie, że niesamowicie ułatwiają one organizację zadań zarówno w pracy, jak i domu.

Co warto wiedzieć o lokalizatorze GPS?

Żyjemy w czasach, w których lubimy mieć wszystko pod pełną kontrolą, umożliwia to zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. Także bardzo ważne jest, zapewnienie pełnego bezpieczeństwa naszym najbliższym, szczególnie dzieciom i najstarszym członkom rodziny. Aby prawidłowo korzystać z lokalizatora, na samym początku warto wiedzieć, czym  jest, jak działa i co dzięki niemu możemy zyskać?
Każdy lokalizator posiada wbudowany moduł GPS, za pomocą którego namierzane są wybrane obiekty z wykorzystaniem satelity. Taki nadajnik może zostać umieszczony w dowolnym miejscu, czyli telefonie lub wnętrzu pojazdu. Umożliwia to późniejsze odbieranie od satelity, informacji o położeniu wybranego obiektu, które następnie przesłane zostają przez sieć na serwer i tam ulegają opracowaniu.
Mamy możliwość otrzymania wiadomości, nawet gdy lokalizator GPS, znajdzie się poza zasięgiem sieci. Ponieważ zapisuje on dane w pamięci wewnętrznej i ich przesłanie następuje w momencie, gdy urządzenie znów ma dostęp do sieci.

Jak lokalizatory mogą pomóc nam w życiu?

Przede wszystkim, dzięki nim na bieżąco możemy lokalizować położenie ludzi, aut, przedmiotów, a nawet zwierząt domowych. Dokładność ustalenia miejsca, gdzie znajduje się wybrany przez nas obiekt, jest możliwa z dokładnością, od jednego do kilku metrów. Namierzanie prowadzone może być zarówno za pomocą niezależnych obiektów zewnętrznych (nadajników GPS), jak i specjalnych systemów lokalizacji GPS, działających online.
Sklep Detektywistyczny AlfaTronik, w swojej ofercie ma nowoczesne lokalizatory GPS o różnym przeznaczeniu, o czym można się przekonać zaglądając do kategorii lokalizatorów: https://www.alfatronik.com.pl/lokalizatory-gps-alfatrack-c-9.html. Dzięki nim, na pewno podniesiemy poziom bezpieczeństwa, zabezpieczymy swoje mienie przed kradzieżą, ale również skutecznie rozwiążemy wszystkie problemy związane z logistycznymi procesami przedsiębiorstwa.

Jak zastosować lokalizator GPS w pracy?

Każdy kto posiada swoją firmę, doskonale wie o tym jakie koszty generuje flota samochodowa. Mowa tu nie tylko o cenach paliwa, ale również różnego rodzaju nadużyciach ze strony pracowników, którzy wykorzystują samochody nie w tym celu, do którego zostały przeznaczone. W związku z tym, tak ważna jest kontrola i wypracowanie jak najlepszych form wspierających skuteczne zarządzanie przedsiębiorstwem.
Rejestrując i monitorując trasy pojazdów, możemy wykorzystać, w jak najbardziej wydajny sposób czas pracy, jednocześnie obniżając koszty paliwa i redukując liczbę zbędnych przejazdów. Lokalizatory GPS zamontowane w samochodach, skutecznie zabezpieczą je przed skutkami kradzieży. Wszystko przez to, że są niesamowicie ciężkie do wykrycia dla złodziei, co w przypadku tak zaistniałej sytuacji, umożliwi bardzo szybkie odnalezienie skradzionego auta.
Jak widać, zarówno pełna kontrola nad pojazdem w czasie rzeczywistym, jak i zwiększenie bezpieczeństwa, mocno przemawiają na ich korzyść. Ciekawą propozycją może być na przykład system lokalizacji GPS Alfatrack S – 210 z lokalizatorem GL – 200 95 dni działania. Charakteryzuje się on m.in. niesamowicie wysoką precyzją lokalizacji (do 2 metrów).

W jakich codziennych sytuacjach pomocny będzie lokalizator GPS?

Również w życiu osobistym znajdziemy mnóstwo zastosowań lokalizatorów GPS. Przedstawimy tu kilka z nich. Przede wszystkim, warto pomyśleć o jego zakupie dla dziecka, albowiem wszyscy rodzice wiedzą, że sprawą priorytetową jest zapewnieniu mu jak najlepszej opieki i bezpieczeństwa. Wobec tego, jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości, w związku z nowo zatrudnioną nianią, czy boimy się gdy nasza pociecha sama musi pokonać drogę z domu do szkoły, ten produkt będzie idealnym sposobem, rozwiewającym wszystkie nasze wątpliwości.
Lokalizator może być także idealnym prezentem dla każdego miłośnika czworonogów. Wszystkie niesforne, energiczne pieski i kotki, dzięki niemu, już nigdy się nie zgubią. Wystarczy jedynie założyć swojemu pupilowi obrożę z GPS na szyję, a następnie monitorować jego położenie.
Sklep AlfaTronik proponuje swoim klientom indywidualne rozwiązania przy wyborze odpowiedniego urządzenia. Dużą popularnością cieszy się m.in. kamuflaż dla lokalizatora. Ukryty w ten sposób, nie zwróci uwagi osób trzecich, przykładem może być zamaskowanie go w maskotce, wisiorku lub zegarku. To także idealna propozycja dla tych wszystkich, którzy opiekują się osobami starszymi z demencją lub chorymi na Alzheimera. Takie pomysłowe urządzenie, umożliwi nie tylko prowadzenie podsłuchu na żywo, ale również szybko, w razie potrzeby, nawiąże połączenie z numerem alarmowym.
Lokalizator GPS przyda się także, w przypadku, gdy podejrzewamy współmałżonka o niewierność. Jesteśmy w stanie, przy pomocy specjalnej aplikacji mobilnej, dostępnej w ofercie AlfaTronik, śledzić wybrane przez nas urządzenie (smartfon lub tablet), za pośrednictwem dedykowanej platformy.
Lokalizatory GPS mają ogromną ilość praktycznych zastosowań. Wystarczy jedynie przejrzeć bogatą ofertę tych urządzeń na rynku, a na pewno dopasujemy coś do naszych indywidualnych potrzeb.

Udostępnij
Zobacz także