Konferencje

Mapy wnętrz od Google – już nigdy nie zabłądzisz w galerii handlowej

W środę, 5. marca Google ogłosiło, że wzbogaca swoje usługi Google Maps o mapy wnętrz, a konkretnie – o mapy wnętrz najpopularniejszych indyjskich galerii handlowych. Nie da się ukryć, że często znalezienie odpowiedniego sklepu w wielkim centrum bywa o wiele trudniejsze niż znalezienie odpowiedniej ulicy w danym mieście. Google wyciąga pomocną dłoń do wszystkich tych, którzy w galeriach handlowych czują się wyraźnie zagubieni.
Centra handlowe w dzisiejszych czasach to już nie tylko kompleksy sklepów, ale całe kompleksy rozrywki – sklepy, restauracje, kina, pokoje gier itp. – o powierzchni kilkudziesięciu (albo i kilkuset) tysięcy metrów kwadratowych. Znalezienie poszukiwanego sklepu, miejsca, czy nawet odpowiedniego wyjścia na parking często stanowi nie lada wyzwanie.
indoor1Google postanowiło ułatwić poruszanie się po tej komercyjnej dżungli. Indoor Maps, czyli mapy wnętrz, zostały wprowadzone najpierw w 75 wnętrzach najpopularniejszych centr handlowych, jakie znajdują się w 22 indyjskich miastach. Dzięki tej usłudze już nigdy nie będziemy bezcelowo błądzić po ogromnych centrach handlowych, bowiem wystarczy, że weźmiemy smartfona do ręki i zerkniemy na mapę. Wystarczy uruchomić Mapy Google i po prostu zoomować na danej lokalizacji, aby ukazała się nam mapa wnętrza.
O ile błądzenie po sklepach może przynosić przyjemność kobietom, o tyle mężczyźni na pewno będą zachwyceni opcją jasnej i czytelnej mapy wnętrza, jaką oferuje Google. W przypadku niektórych galerii handlowych, Google wprowadziło nawet opcję „Moja lokalizacja”, dzięki której czerwona pinezka na ekranie wskaże nam, gdzie dokładnie się znajdujemy, bez konieczności samodzielnego zlokalizowania się względem mapy. Niektóre mapy oferują nawet wyznaczanie trasy ze sklepu do sklepu.
W dzisiejszych czasach, kiedy galerie handlowe konkurują ze sobą pod kątem powierzchni, ilości sklepów oraz innych urozmaiceń (to już nie tylko kina i restauracje, ale także salony gier, a nawet biblioteki), mapy wnętrz z pewnością mogą okazać się przydatne. Oczywiście wiele centr handlowych ma swoje własne aplikacje z mapami, ale nie zawsze są one tak łatwe i przyjemne w obsłudze, jak mapy Google, a o funkcji „moja lokalizacja” i „wyznaczanie trasy” możemy jedynie pomarzyć. Mamy nadzieję, że Google nie będzie próżnować i już wkrótce wzbogaci swoje mapy wnętrz o centra handlowe w możliwie największej ilości krajów i miast.
Źródło:
http://googleindia.blogspot.sg/2014/03/find-your-way-inside-popular-venues-in.html

Udostępnij
Zobacz także