Konferencje

Mobilne biuro? Trzy produkty, które powinieneś kupić!

Po ostatnim lockdownie wiele firm przestawiło się na pracę zdalną lub częściowo przeszło w tryb zdalny. Sypialnie i salony stały się, domowymi biurami a prywatny sprzęt stał się narzędziami używanymi do pracy. Kawiarnie i przestrzenie coworkingowe odżyły, a wiele osób przestawiło się całkowicie na pracę zdalną. Jeżeli dopiero rozpocząłeś lub zastanawiasz się, nad przejściem na home office, sprawdź jakie urządzenia ułatwią Ci kontakt z pracodawcą, współpracownikami i dostęp do firmowej dokumentacji. 

Kamery internetowe 

Praca z domu wiąże się z licznymi wirtualnymi spotkaniami i wideokonferencjami. Mimo iż zdecydowana większość laptopów posiada wbudowaną kamerę, warto zatroszczyć się o dobrą jakość swojego obrazu. Kamera internetowa to obowiązkowy punkt, aby profesjonalnie prezentować się przed swoimi współpracownikami czy klientami. 

Przed zakupem proponujemy dokładnie zapoznać się z dostępnymi ofertami. Na rynku jest ich coraz więcej, a różnice między nimi mogą być znaczne. Warto, aby kamera miała jakość minimum HD. Dostępne są również wersje Full HD, a nawet  i 4K. Ważna jest także liczba klatek na sekundę, między 30 a 60 kl/s.,  będzie jak najbardziej optymalna. Kamerę o lepszych parametrach możemy używać nie tylko do wideo rozmów, lecz także możemy nagrywać nimi filmy.

Mobilna drukarka i skaner

Mimo że wiele dokumentów dostajemy teraz online i podpisujemy elektronicznie to mimo to, podpisywanie ręcznie dokumentów, skanowanie ich, drukowanie i przesyłanie dalej jest często wymagane. Drukarki i skanery a w szczególności te mobilne to narzędzia, które doskonale sprawdzą się dla osób, które pracują zdalnie, lub poza biurem. Brak dostępu do prądu czy internetu dla większości tych urządzeń nie stanowi większego problemu. Wystarczy połączyć się przez telefon, komputer czy tablet, aby drukować z dowolnego miejsca. Przed zakupem warto zapoznać się dokładnie z parametrami urządzenia, sprawdzić, w jakim formacie drukuje, na ile wystarcza akumulator i czy działa na kabel lub bluetooth. 

Do pracy poza biurem, drukowania dokumentów w formacie A4, zarówno w kolorze, jak i czerni sprawdzi się, chociażby model CANON Pixma iP110 czy Epson WF-100W.  Sprawdź drukarki i skanery na Allegro.pl

Mikrofony i słuchawki

Budowa za oknem, rozmawiający współpracownik w coworkingu lub chociażby dźwięki w kawiarence, w której zamierzamy pracować, mogą być bardzo rozpraszające. Warto zadbać, aby wyciszyć przestrzeń, w której się znajdujemy i planujemy pracować, była wyciszona. 

Przed zakupem polecamy się zastanowić do czego, jeszcze będziemy wykorzystywać słuchawki. Jeżeli mają nam służyć tylko do pracy, warto skusić się na opcję słuchawek z kablem i mikrofonem, lecz jeżeli chcemy je wykorzystywać również do słuchania muzyki, jadąc tramwajem, oglądania filmów, słuchawki bezprzewodowe będą lepszym wyborem. 

Gdzie zaopatrzyć się w sprzęt do home office? 

Prowadzenie mobilnego biura ma wiele plusów, jak i minusów, lecz jeżeli zdecydujemy się na przejście w taki tryb, wymieniony powyżej sprzęt jest obowiązkowy, aby poprawić komfort pracy. Wiele sklepów oferuje urządzenia elektroniczne, lecz naszym zdaniem największy wybór i najlepsze oferty dostępne są na allegro. Wszystkie potrzebne narzędzia znajdziecie w jednym miejscu, a dzięki ofercie allegro smart nie przepłacicie za dostawę.

Udostępnij
Zobacz także