Konferencje
Mobile Trends

Mozilla pracuje nad smartfonem za 25 dolarów

Coraz więcej firm postanawia poszukać klientów wśród użytkowników, dla których nie tyle liczy się „wnętrze”, czyli specyfikacja techniczna smartfonu, co jego cena. Mozilla pierwszy krok w stronę takiego kręgu odbiorców wykonała, wypuszczając na rynek system operacyjny Firefox OS. Teraz planuje wypuścić swoje własne smartfony w cenie 25 dolarów za sztukę.
Mozilla podjęła współpracę z firmą Spreadtrum, która zaowocowała stworzeniem prototypu smartfona za 25 dolarów. Produkując taki model telefonu chcą znaleźć klientów przede wszystkim na rynkach rozwijających się, gdzie telefony za 50$ mogą być już uznawane za towar luksusowy. Podejmując taki krok, Mozilla chce zyskać kolejny milion użytkowników, korzystających z ich urządzeń.
Urządzenie może być tak tanie dzięki zastosowaniu specjalnego procesora SC8620, który kupowany w ilościach hurtowych kosztuje jedynie 1,40$. Oczywiście takich budżetowych modeli nie możemy porównywać z urządzeniami z wyższych półek, jednak na potrzeby przeciętnego, niezbyt zamożnego i niewymagającego użytkownika, powinny się sprawdzić w sam raz. Smartfon ma posiadać 3.5-calowy wyświetlacz HVGA, przednią kamerę, wbudowane moduły Wi-Fi i Bluetooth oraz radio FM.
Możliwość połączenia z internetem w telefonie to niemal wszystko, czego potrzebuje niewymagający użytkownik telefonu. Tak, jak istnieje wiele smartfonowych geeków, tak też i istnieje rzesza użytkowników, dla których opcje dzwonienia i okazjonalnego połączenia Wi-Fi są wszystkim, czego potrzebują w tego typu urządzeniach. Dzięki Mozilli i smartfonowi za 25 dolarów niemal każdy będzie mógł pozwolić sobie na zakup takiego urządzenia, co zdecydowanie może zmniejszyć zjawisko „mobilnego wykluczenia”.
Źródło:
http://www.geek.com/mobile/mozilla-is-working-on-a-25-firefox-smartphone-1585642/

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także