Konferencje

Najpopularniejsze hasła wpisywane w Google w 2019 roku – czego szukali Polacy robiąc zakupy online?

“Ile kosztuje krowa?” to najszybciej zyskujące na popularności hasło w Google w kategorii “Ile kosztuje” w 2019 roku. Tanie loty, Grecja last minute, przecenione lodówki – czego jeszcze szukali Polacy podczas zakupów lub w okolicach ważnych świąt i uroczystości? Przedstawiamy ranking szczególnie przydatny przedsiębiorcom, którzy chcą pozycjonować się w wyszukiwarce. 
Hasła wpisywane przez Polaków w Google są odzwierciedleniem tematów, które elektryzują społeczeństwo lub które w danym roku były szczególnie dyskutowane. Jak się okazuje, w kategoriach związanych z zakupami, finansami czy podróżami wyszukiwania najszybciej zyskujące na popularności nie zawsze są oczywiste, za to mogą dostarczyć nam sporo informacji o najbardziej pożądanych produktach lub destynacjach podróżniczych w 2019 roku.

Przeceny

Czego Polacy szukają na przecenach w sklepach online? W 2019 roku niekwestionowanym zwycięzcą okazały się “przeceny lodówek”, wyprzedzając “przeceny butów” oraz “przeceny gier”. Czwarte miejsce zajęły przecenione sukienki. Polacy bardzo często wpisywali w wyszukiwarkę także same hasła “przeceny”, “przeceny 2019” lub też “nocne przeceny” czy “przeceny letnie 2019”.
Zestawienie w kategorii “tanie” otwierają “tanie loty”, które okazały się popularniejsze od “taniego jedzenia” i “tanich książek”. Na tej samej liście znalazły się także wyszukiwania takie jak: “tanie miejsca dla grup”, “tanie wakacje”, “tanie restauracje” i “tanie linie lotnicze”.

Podróże

Lista “tanie” zawiera wiele wyszukiwań, które bezpośrednio odnoszą się do wakacji i planowania lotów. Polacy pokochali podróżowanie za nieduże pieniądze, a ranking dotyczący podróży wskazuje, że najczęściej szukamy ofert “last minute” lub “wakacji last minute”. Zanim jednak pomyślimy o letnich miesiącach, planujemy weekend majowy, co znajduje odzwierciedlenie w zapytaniu “Majówka 2019”. Skoro wszystkich wycieczek szukamy w ostatniej chwili, podobna tendencja dotyczy też wybieranych krajów. Wśród destynacji “last minute” króluje Grecja, a zaraz za tym państwem na podium uplasowały się Egipt i Turcja.

Święta i uroczystości

W przypadku Świąt Bożego Narodzenia zdecydowanie brakuje nam pomysłów na życzenia i w tej kwestii lubimy zainspirować się podpowiedziami z wyników wyszukiwania Google. Interesują nas także loterie świąteczne, pierniki oraz piosenki. Wśród zapytań związanych z innymi świętami najpopularniejszym była “Wielkanoc 2019” wraz z “życzeniami wielkanocnymi”. Miejsce na podium należy się także “nocy sylwestrowej”, a tuż za nią uplasowały się “Walentynki”. Często pytamy także o sukienki na ważne wydarzenia w życiu, takie jak ślub. Google podpowiada nam także w kwestii pomysłów na prezent. Najczęściej nie wiemy, co kupić mężczyznom, a także szukamy inspiracji na prezent dla mamy lub dla dziecka z okazji świętowania 1. urodzin.
Pełne listy haseł najbardziej zyskujących na popularności w tematyce biznesu, zakupów, podróży i świąt (wybrane z ogólnego zestawienia Year in Search 2019) przedstawiamy poniżej. Natomiast podstawowe zestawienie Rok w wyszukiwarce 2019 znajduje się na naszym blogu.
Ile kosztuje? 
1. Ile kosztuje krowa?
2. Ile kosztuje bilet do USA?
3. Ile kosztuje Netflix?
4. Ile kosztuje nabicie klimatyzacji?
5. Ile kosztuje gram złota?
6. Ile kosztuje bursztyn?
7. Ile kosztuje 1 kWh?
8. Ile kosztuje budowa domu?
9. Ile kosztuje funt?
10. Ile kosztuje aparat na zęby?
Tanie:
1. Tanie loty
2. Tanie jedzenie
3. Tania książka
4. Tanie miejsca dla grup
5. Tanie wakacje
6. Tanie restauracje
7. Tanie linie lotnicze
Podróże:
1. Last minute
2. Wakacje last minute
3. Majówka 2019
4. Agroturystyka
5. Last minute Grecja
6. Wycieczki last minute
7. Grecja last minute
8. Super last minute
9. Egipt last minute
10. Turcja last minute
Finanse:
1. Kurs euro
2. Kurs dolara
3. Kurs funta
4. ZUS
5. PUE ZUS
6. Euro
7. Kursy walut
8. Przelicznik walut
9. e-PIT
10. Kalkulator walut
Relacje:
1. Portal randkowy
2. Pierścionek zaręczynowy
3. Zaproszenia ślubne
4. Randki
5. Życzenia ślubne
6. Obrączki ślubne
7. Życzenia walentynkowe
8. Wierszyki na walentynki
Prezenty:
1. Prezent dla mężczyzny
2. Prezent dla mamy
3. Prezent na roczek
4. Prezenty na święta
5. Prezent dla chłopaka
6. Prezent na walentynki
7. Prezent dla taty
8. Prezent dla dziewczyny
9. Prezent na Dzień Matki
10. Prezent na 18
Święta Bożego Narodzenia:
1. Życzenia świąteczne
2. Życzenia bożonarodzeniowe
3. Loteria świąteczna
4. Pierniki świąteczne
5. Piosenki świąteczne
6. Kartki świąteczne bożonarodzeniowe
7. Paznokcie świąteczne
8. Stroiki bożonarodzeniowe 2018
9. Ozdoby świąteczne
10. Tapety świąteczne
 Inne święta i uroczystości:
1. Wielkanoc 2019
2. Życzenia wielkanocne
3. Noc sylwestrowa
4. Walentynki
5. Suknie ślubne
6. Sylwester
7. Rocznice ślubu
8. Sukienki sylwestrowe
9. Przekąski na Sylwestra
10. Babka wielkanocna
Przeceny:
1. przeceny
2. lodówki przeceny
3. przeceny 2019
4. buty przeceny
5. nocne przeceny
6. przeceny gier
7. przeceny letnie 2019
8. sukienki przeceny
9. przeceny w sklepach
Larry Page i Sergey Brin założyli Google we wrześniu 1998 r. Dzisiaj Google zatrudnia ponad 50 tys. osób na całym świecie, oferując szeroką gamę popularnych produktów oraz platform takich jak: wyszukiwarka, Mapy, rozwiązania reklamowe, Gmail, Android, Chrome i YouTube. Polskie biuro Google rozpoczęło działalność w 2005 r. w Warszawie. W październiku 2015 r. powstał holding Alphabet, a Google stał się jego częścią. Więcej na temat misji Alphabet można znaleźć pod adresem http://abc.xyz.

Udostępnij
Zobacz także