Konferencje
Mobile Trends

Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa – przegląd inicjatyw skierowanych dla dorosłych

Październik powoli chyli się ku końcowi. Był to owocny czas dla NASK i jego przedsięwzięcia. Czas pochylić się nad drugą częścią zbioru inicjatyw, tym razem dla dorosłej gawiedzi. 

Ostatnio popełniliśmy krótkie zestawienie inicjatyw edukacyjnych, czyli tych przeznaczonych dla młodszych odbiorców i ludzi związanych z ich kształceniem. W tym artykule przytoczymy kilka ciekawych inicjatyw z drugiej strony monety. Oprócz inicjatyw edukacyjnych są też dostępne te dla dorosłych, czyli mające formę bliższą branżowym eventom szkoleniowym lub mini prelekcjom.

„Passus Security Day – Ataki na Active Directory vs. dostępne możliwości obrony” – webinar, 27.10.2021

Według organizatorów tego webinaru Active Directory to jeden z głównych celów hakerów infiltrujących organizacje. Daje im ogromne możliwości poruszania się po infrastrukturze atakowanego. W trakcie spotkania mają być poruszone zagadnienia związane z atakami na AD, ich wykrywaniem i zapobieganiem im. Najciekawszą informacją jest fakt, że ma to być nauka na żywym przykładzie. Passus SA chce w czasie rzeczywistym przeprowadzić atak na AD obejmujący wszystkie fazy modelu „kill chain” stosowane przez hakerów. Na tym przykładzie mają pokazać jak wykrywać ataki i zredukować takie ryzyko, a także jak jemu przeciwdziałać w momencie wykrycia.  Event skierowany jest dla przedstawicieli średnich i dużych organizacji: dyrektorów i kierowników ds. IT, pracowników cybersecurity i audytorów.  Szacuje się, że udział w wydarzeniu weźmie do 150 uczestników, a link do wydarzenia znajdziecie tutaj.

Podstawy cyberbezpieczeństwa w firmie, webinar, 21.10.2021

Bezpłatne webinarium na temat cyberbezpieczeństwa w firmie. Spotkanie z ekspertami z Andersen w Polsce odbyło się 21 października 2021 r. o godz. 10.00 w formule online.

 Ekspertami byli Kamil Kozioł i Paweł Grzembka. Obaj panowie są specjalistami ds. cyberbezpieczeństwa, ochrony danych, prawa i zarządzania systemami bezpieczeństwa i audytu. Agendą wydarzenia było poszerzenie świadomości na temat istnienia zagrożeń i konieczności cyberbezpieczeństwa, czy da się uniknąć zagrożenia w sieci, jak zabezpieczyć firmą przed atakiem i co robić w momencie takiego aktu. Tematyką było też bezpieczeństwo osobiste online.

Accenture „Nie tylko pen-testing… Czyli ścieżki kariery w Cybersecurity” – seminarium, 13.10.2021

Dołącz do ósemki ekspertów #Accenture od tematyki cyberbezpieczeństwa, poznaj świat cyfrowych zagrożeń oraz rynkowych i zawodowych możliwości. Weź udział w „Nie tylko pen-testing… Czyli ścieżki kariery w Cybersecurity„. – czytamy na podstronie wydarzenia

Webinar miał tłumaczyć specyfikę pracy w cyberbezpieczeństwie. Podjął się również próby opisania umiejętności i kroków jakie trzeba przedsięwziąć, by rozpocząć karierę w tym sektorze.  Accenture postanowiło przybliżyć metodyki prowadzenia ścieżki zawodowej oraz w jaki sposób rozwijać umiejętności. Ponadto wytłumaczono gościom w jakich domenach Security pracują specjaliści Accenture oraz jak bardzo nienasycony jest ten rynek. Internetowe wydarzenie skierowane było dla absolwentów, w którym udział wzięło około stu uczniów szkół wyższych.

Sprint S.A. „Testy penetracyjne – ochrona przed cyberatakiem” – webinar, 6.10.2021

Sprint S.A. zorganizowało szóstego dnia października bezpłatny webinar dla kierownictwa IT i działów Security. Sympozjum obejmowało pokaz możliwości danych działów na żywym przykładzie organizatora. Webinar poruszył problematykę prowadzenia testów penetracyjnych. Dlaczego przeprowadzanie testów jest tak ważne i jak często należy je wykonywać.Jakie są najczęstsze podatności aplikacji webowych i stron internetowych oraz jakie są metody hackerskie w praktyce. Wydarzenie docelowo ma wykształcić jak zabezpieczyć swoją sieć i infrastrukturę, aby uniknąć tego typu incydentów w przyszłości.

Może Cię zainteresować: Bezpieczeństwo w sieci wymaga edukacji – raport Cert

Advanced Threat Summit 2021, konferencja, 22-24.11.2021

BACK TO THE BASICS czyli czas na zmianę cyberstrategii – to temat przewodni Advanced Threat Summit 2021 – jednej z najważniejszych i najciekawszych konferencji dla managerów cyberbezpieczeństwa. Tegoroczna edycja będzie miała miejsce przez dwa dni od 22 listopada. Wydarzenie będzie miało formę hybrydową: online, a dla zainteresowanych również on-site – bezpośrednio w sali konferencyjnej warszawskiego hotelu Marriott oraz na spotkaniu wieczornym. Konferencja skierowana jest dla profesjonalistów, którzy odpowiadają za bezpieczeństwo cyfrowe i informacyjne swoich organizacji. 

AT Summit jest najlepszym miejscem do wymiany doświadczeń i dobrych praktyk w obszarze planowania strategii cybersecurity! 

Organizatorem jest ISSA Polska oraz Evention, a szacowana liczba odbiorców wydarzenia to nawet 500 uczestników. 

„Kurs cyberbezpieczeństwa”, Oracle University, 1.10. -31.12.2021

Szkolenie z tego kursu jest darmowe i przewiduje zwieńczenie go  międzynarodowym certyfikatem. Oracle University przygotował z okazji miesiąca cyberbezpieczeństwa specjalne darmowe szkolenie w formie 5 krótkich szkoleń. Pakiet dostępny jest na podanej stronie bez ograniczeń terytorialnych do końca grudnia bieżącego roku. To wspaniała okazja by zrobić pierwszy krok w zrozumieniu Cyber Security dla rozwiązań chmury publicznej. Warto się uczyć!

Debata ekspercka „Pierwsza pomoc w przypadku cyberataku”, 20.10.2021

Debata przeprowadzona była przez przedstawicieli KGP z Biura do Walki  z Cyberprzestępczością, CSIRTu KNF oraz zespołu CERT Polska. Prowadzącą spotkanie była Zuzanna Polak, ekspertka z NASK. Dyskusja objęła swoim zakresem wskazówki co robić, gdy padniemy ofiarą cyberoszustwa, w jaki sposób możemy tego uniknąć oraz jaka jest skala różnych zagrożeń online.

Organizatorem spotkania był Zespół Budowania Świadomości Cyberbezpieczeństwa w NASK dla wszystkich dorosłych użytkowników internetu. Docelowo w wydarzeniu miało wziąć do 200 internautów.

Finał Ligi „Cyber Twierdzy” (gra symulacyjna) Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń

„Cyber Twierdza” to jak mówi jej organizator – FBC – gra symulacyjna polegająca na budowie systemu zabezpieczeń środowiska teleinformatycznego oraz reagowaniu na incydenty związane z naruszeniem tego środowiska. Opiera się o specjalnie przygotowane karty, symbolizujące środki bezpieczeństwa z obszaru organizacyjnego, procesowego i technicznego.
Celem gry jest wykreowanie najbardziej odpornych systemów bezpieczeństwa organizacji (faza prewencji) oraz poprzez odpowiednie działania najlepiej obronić ją w czasie ataku (faza reakcji na losowane incydenty).

Odbiorcami były osoby zarządzające cyberbezpieczeństwem i obszarem przetwarzania danych. „Cyber Twierdza” gwarantuje zaangażowanie członków zespołów, dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem, burze mózgów oraz świetną zabawę.

„CyberEdukacja” w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej

Cało-październikowy event online, w którym szacuje się uczestnictwo nawet 1800 pracowników Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

CyberEdukacja według wskazań jest wewnętrznym programem cotygodniowych warsztatów. Te oprócz odpowiedniej dawki wiedzy oferują możliwość spotkania z ekspertami z obszaru cyberbezpieczeństwa i zadania im trudnych pytań. Na potrzeby wydarzenia powstał newsletter, akcja plakatowa i profilowana zakładka z dobrym praktykami z zakresu cyberhigieny, a także promocja kampanii w profilach społecznościowych PAŻP. Na koniec zorganizowane mają być interialne rekomendacje dla pracowników w ramach obowiązkowej cyberhigieny.

Więcej inicjatyw znajdziesz na tej stronie. Kilka ciekawych propozycji jeszcze przed nami, ale sporo już minęło, bezpowrotnie niestety. Na szczęście Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa to wydarzenie coroczne, zatem wszystkim, którzy nie mogli wziąć udziału, z pewnością uda się w przyszłym roku!

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także