Konferencje
Mobile Trends

Nowa funkcja wykrywania wypadków samochodowych Google


Źródło: Androidheadlines.com
Według deweloperów XDA, firma Google niedawno opublikowała aktualizację wbudowanej aplikacji “Informacje o zagrożeniach”, zmieniając jej nazwę na „Bezpieczeństwo osobiste”. Chociaż aktualizacja nie wprowadza jeszcze funkcji wykrywania wypadków samochodowych, opis pomysłu i opublikowane zrzuty ekranu, potwierdzają istnienie takiej funkcji w aplikacji.

Wykrywanie wypadku samochodowego

Bazując na zaprezentowanych zrzutach ekranu, telefon automatycznie będzie wybierał  numer ratunkowy w sytuacji wykrycia awarii. Początkowo będzie wibrować i głośno włączy alarm, pytając, czy potrzebujesz pomocy. Jeśli nie ma odpowiedzi, automatycznie zadzwoni pod numer ratunkowy i poda Twoją lokalizację służbom ratunkowym. Taka funkcja, jak na razie będzie dostępna tylko w USA, ale nie znamy jeszcze oficjalnej daty jej premiery. 
Dodatkowe funkcje aplikacji “Bezpieczeństwo osobiste” dadzą możliwość szybkiego udostępniania lokalizacji i wysyłania niestandardowej wiadomości do wielu kontaktów. Pomoże to użytkownikom “po kryjomu” opisać komuś swoją obecną sytuację. Będzie także możliwość zarządzania informacjami dotyczącymi nagłych wypadków, lekarstw i kontaktów w sytuacjach awaryjnych. Domyślnie  informacje te będą dostępne, nawet gdy telefon jest zablokowany, aby pomóc osobom udzielającym nam pierwszej pomocy.
 

Źródło: Androidheadlines.com

Jak działa wykrywanie wypadków samochodowych?

Google zdradza, że Personal Safety będzie wykorzystywać lokalizację słuchawki, czujniki ruchu i dźwięk otoczenia z mikrofonu, aby ustalić, czy zdarzył się wypadek. Firma ostrzega jednak, że niektóre znaczące działania mogą również aktywować wykrywanie wypadków samochodowych. Dlatego od czasu do czasu konieczne może być naciśnięcie przycisku „Wszystko w porządku”, aby zatrzymać fałszywe wywołanie połączenia alarmowego.
Jeśli stukniesz „Wszystko w porządku”, aplikacja zapyta Cię co się stało. Możesz wybrać pomiędzy brakiem awarii lub drobną usterką. Google wykorzysta te dane do ulepszenia funkcji wykrywania wypadków samochodowych.

Źródło: Androidheadlines.com

Mamy nadzieję, że po Stanach Zjednoczonych przyjdzie też czas na inne kraja świata, w tym Polskę. Wprowadzenie opcji „Bezpieczeństwo osobiste” z pewnością będzie rewolucją na rynku mobilnym. Dodatkowo dane medyczne właściciela urządzenia będą się wyświetlać bez konieczności odblokowania ekranu, co stanowi niesamowite ułatwienie dla świadków wypadku, czy pogotowia.

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także