Konferencje

Nowa funkcja wykrywania wypadków samochodowych Google


Źródło: Androidheadlines.com
Według deweloperów XDA, firma Google niedawno opublikowała aktualizację wbudowanej aplikacji “Informacje o zagrożeniach”, zmieniając jej nazwę na „Bezpieczeństwo osobiste”. Chociaż aktualizacja nie wprowadza jeszcze funkcji wykrywania wypadków samochodowych, opis pomysłu i opublikowane zrzuty ekranu, potwierdzają istnienie takiej funkcji w aplikacji.

Wykrywanie wypadku samochodowego

Bazując na zaprezentowanych zrzutach ekranu, telefon automatycznie będzie wybierał  numer ratunkowy w sytuacji wykrycia awarii. Początkowo będzie wibrować i głośno włączy alarm, pytając, czy potrzebujesz pomocy. Jeśli nie ma odpowiedzi, automatycznie zadzwoni pod numer ratunkowy i poda Twoją lokalizację służbom ratunkowym. Taka funkcja, jak na razie będzie dostępna tylko w USA, ale nie znamy jeszcze oficjalnej daty jej premiery. 
Dodatkowe funkcje aplikacji “Bezpieczeństwo osobiste” dadzą możliwość szybkiego udostępniania lokalizacji i wysyłania niestandardowej wiadomości do wielu kontaktów. Pomoże to użytkownikom “po kryjomu” opisać komuś swoją obecną sytuację. Będzie także możliwość zarządzania informacjami dotyczącymi nagłych wypadków, lekarstw i kontaktów w sytuacjach awaryjnych. Domyślnie  informacje te będą dostępne, nawet gdy telefon jest zablokowany, aby pomóc osobom udzielającym nam pierwszej pomocy.
 

Źródło: Androidheadlines.com

Jak działa wykrywanie wypadków samochodowych?

Google zdradza, że Personal Safety będzie wykorzystywać lokalizację słuchawki, czujniki ruchu i dźwięk otoczenia z mikrofonu, aby ustalić, czy zdarzył się wypadek. Firma ostrzega jednak, że niektóre znaczące działania mogą również aktywować wykrywanie wypadków samochodowych. Dlatego od czasu do czasu konieczne może być naciśnięcie przycisku „Wszystko w porządku”, aby zatrzymać fałszywe wywołanie połączenia alarmowego.
Jeśli stukniesz „Wszystko w porządku”, aplikacja zapyta Cię co się stało. Możesz wybrać pomiędzy brakiem awarii lub drobną usterką. Google wykorzysta te dane do ulepszenia funkcji wykrywania wypadków samochodowych.

Źródło: Androidheadlines.com

Mamy nadzieję, że po Stanach Zjednoczonych przyjdzie też czas na inne kraja świata, w tym Polskę. Wprowadzenie opcji „Bezpieczeństwo osobiste” z pewnością będzie rewolucją na rynku mobilnym. Dodatkowo dane medyczne właściciela urządzenia będą się wyświetlać bez konieczności odblokowania ekranu, co stanowi niesamowite ułatwienie dla świadków wypadku, czy pogotowia.

Udostępnij
Zobacz także