Konferencje
Mobile Trends

Jak nowe technologie zmieniają obraz społeczeństwa z perspektywy projektantów i programistów Google, Shopify, Uber, IBM i Method?

Wpływ nowych technologii na medycynę i doświadczenia osób dotychczas wykluczonych technologicznie. Projektowanie aplikacji dla osób niepełnosprawnych i poszerzanie doświadczeń użytkowników przez VR i AR. Praca projektanta aplikacji w dobie information overload. Wyzwania programistów tworzących rozwiązania dla Internetu rzeczy. To tylko wybrane tematy MCE 2017 – wydarzenia tworzonego wspólnie przez projektantów i programistów. Nasza Redakcja objęła wydarzenie patronatem, dzięki czemu otrzymujecie 20% zniżki na bilety.
MCE to konferencja stworzona dla twórców aplikacji w nowoczesnych technologiach. Program skierowany jest zarówno do projektantów i badaczy, jak i programistów i inżynierów, którzy szukają praktycznej wiedzy na temat UX i UI czy sprawnego tworzenia  aplikacji mobilnych, webowych, VR i AR działających w skalowalnym środowisku. To właśnie połączenie tych obszarów decyduje o wyjątkowości tego wydarzenia i daje unikalną szansę na czerpanie wiedzy i doświadczenia od czołowych twórców nowych technologii. Czwarta edycja MCE odbędzie się już 8-9 maja w Warszawie!
Co w agendzie MCE znajdą dla siebie projektanci?

Tegoroczna edycja MCE jest zbudowana wokół tematu technologii, która niesie ze sobą “więcej”. W tym ujęciu chcemy wywołać dyskusję nad zmieniającym się obliczem designu – będziemy mówić o sztucznej inteligencji wspomagającej medycynę, o dostępności produktów mobilnych dla osób niepełnosprawnych i wykorzystaniu najnowszych trendów jak wirtualna rzeczywistość w obszarach społecznych. Jednocześnie chcemy, żeby uczestnicy wynieśli konkretną wiedzę, którą mogą wykorzystać w codziennej pracy – opowiada Magdalena Rydiger, UX/UI Designer w Polidei, członkini Rady Programowej MCE 2017.

Co znajdą dla siebie programiści?

Czwarta edycja MCE to kolejna okazja, żeby spotkać się ze specjalistami z całego świata, którzy nie tylko tworzą rozwiązania oparte na nowych technologiach, ale w inspirujący sposób opowiadają o wyzwaniach i najlepszych praktykach z codziennej pracy. Podczas 4. edycji MCE chcemy przede wszystkim pokazać pozytywne aspekty technologii, które tworzymy – przypomnieć, że na końcu każdego projektu są ludzie którzy z niego korzystają i to powinno być dla nas najważniejsze – mówi Jarosław Potiuk, Główny Inżynier Oprogramowania w Polidei, członek Rady Programowej MCE 2017.


Tworząc agendę Rada Programowa kierowała się aktualnymi tematami z zakresu projektowania i programowania:

  • Zmniejszanie wykluczenia technologicznego – o tym w jaki sposób tworzyć technologie dla wszystkich użytkowników opowiedzą Jeff Watkins z Metrocat i Stefan Zelazny z Mobisol. Temat dostępności w ujęciu programistycznym przedstawi Matthias Tretter z Mindnode, a o najlepszych praktykach stosowanych w aplikacjach mobilnych z perspektywy wieloletniego eksperta oraz osoby niewidomej opowie Jacek Zadrożny.
  • AI (sztuczna inteligencja) – o roli AI w medycynie i wpływie nowych technologii na dynamiczne zmiany w służbie zdrowia będzie mówić Siri Betts-Sonstegard z IBM Watson Health
  • Rozwój i eksperymenty z VR i AR – o swoich doświadczeniach opowiedzą Manuel Clément, VR i UX Designer Google, odpowiedzialny m.in. za projekt Daydream, Google X oraz wiele znanych Google Doodles, Dale Knauss z Presence i Etienne Caron z Shopify.

Podczas dłuższych warsztatów połączonych z ćwiczeniami, uczestnicy zmierzą się z praktycznymi zadaniami – Sophia Voychehovski przedstawi autorskie narzędzie do tworzenia architektury informacji, a Magdalena Paluch poprowadzi uczestników przez inspirujący proces tworzenia osobowości sztucznej inteligencji.
Zaproszeni specjaliści tworzą produkty cyfrowe w najbardziej rozpoznawalnych firmach na świecie, a korzystają z nich miliony użytkowników dziennie. Sprawdź, jaką wiedzą podzielą się z Tobą osobiście już w maju w Warszawie!

Dołącz do międzynarodowej konferencji technologicznej pod hasłem Positive Tech!

Nadchodząca edycja konferencji odbywa się pod hasłem Positive Tech, podkreślającym nadrzędny cel postępu technologicznego, jakim jest rozwój człowieka. Pozytywna Technologia w tym rozumieniu powinna wspomagać rozwój społeczny, ekologiczny czy kulturalny. Rozwiązania technologiczne powinny być tworzone z myślą o rozwoju ludzkości oraz czynieniu życia pełniejszym w każdym jego wymiarze. Organizatorzy MCE głośno opowiadają się za takim podejściem do tworzenia oprogramowania, aplikacji i innych produktów cyfrowych.
Idea ta przemawia i inspiruje uczestników – do tej pory na MCE zarejestrowali się projektanci i programiści z Polski, Stanów Zjednoczonych, Francji, Włoch, Niemiec, Czech, Anglii, Słowacji, i Węgier czy Singapuru.
MCE zapowiada się jako prawdziwie międzynarodowe spotkanie najlepszych projektantów, badaczy i programistów. Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji, które ułatwią Wam nawiązywanie nowych znajomości i networking.

Dołącz do MCE ze zniżkę od Mobile Trends!

Jeśli chcesz dołączyć do tego grona, zobacz relację z tamtego roku, poznaj pełną agendę i zarezerwuj swoje miejsce na MCE! Rejestracja jest otwarta i dostępna pod adresem: https://mce4.evenea.pl Podając kod „mobile_trends” otrzymacie 20% zniżki.

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także