Konferencje
Mobile Trends

Power bank i zasilacz awaryjny – dlaczego warto?

Codziennie korzystamy z licznych urządzeń mobilnych na baterie: smartfonów, tabletów i innych. W każdej chwili bateria może się wyczerpać, a nie zawsze mamy dostęp do gniazdka, żeby szybko ją podładować. W naszym tomu też może zabraknąć prądu. Warto zatem mieć urządzenia, które podratują nad w takiej przykrej sytuacji, czyli power banki i zasilacze awaryjne.

Chyba nikt nie lubi, kiedy jego smartfon lub tablet pada, bo właśnie wyczerpała się bateria, a w najbliższej okolicy nie ma gniazdka, żeby szybko ją podładować. Tego typu urządzeń używamy nie tylko do codziennej komunikacji czy rozrywki, lecz są nam one niezbędne w pracy poza domem. Dlatego, żeby uniknąć niemiłego zaskoczenia i kłopotów, zawsze warto mieć przy sobie przenośne źródło energii, czyli power bank.

Power bank – do czego służy?

Power bank, inaczej bank energii, to po prostu przenośna ładowarka, zewnętrzna bateria dla urządzeń mobilnych. Z jego pomocą można podładować smartfon, tablet bądź inny sprzęt wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do gniazda sieciowego. Dlatego zdecydowanie warto posiadać takie urządzenie w podróży. Jeśli dużo pracujemy poza domem przy użyciu smartfona, power bank zaliczyć musimy do naszego niezbędnego wyposażenia.

Ładowanie przy jego użyciu odbywa się za pomocą portu USB. Poszczególne modele power banków mają w sobie ogniwa litowo-jonowe lub litowo-polimerowe, które mogą być wielokrotnie ładowane. Pojemność danego urządzenia wyrażana jest w miliamperogodzinach (mAh). Liczba możliwych ładowań naszego telefonu czy innego urządzenia mobilnego zależy od pojemności power banku i baterii w telefonie, tablecie bądź innym sprzęcie.

Oczywiście, dobry power bank nadaje się do ładowania również przenośnych konsol do gier, aparatów fotograficznych, laptopów oraz wielu różnych urządzeń.

Gdy zabraknie prądu w gniazdku

Problemy z podtrzymaniem naszych urządzeń przy życiu w razie wyczerpania baterii możemy mieć nie tylko poza domem, ale też w jego obrębie. Czasami dochodzi przecież do awarii sieci elektrycznej. Wówczas z pomocą przyjdzie nam zasilacz UPS. Jest to urządzenie, zadaniem którego jest podtrzymanie zasilania podpiętych do niego urządzeń, kiedy zabraknie prądu w mieszkaniu lub miejscu pracy. Zasilacz awaryjny UPS wystarczy podpiąć do gniazda sieciowego, aby pracował w stanie spoczynku, gromadząc energię w swoich akumulatorach i zapewniając ochronę przeciwprzepięciową podłączonemu do niego sprzętowi. W razie wykrycia spadku lub całkowitego zaniku napięcia w sieci, zasilacz UPS przejmuje rolę gniazdka sieciowego, dając nam czas na zapisanie efektów naszej pracy. 

Zasilacze awaryjne mają bardzo szerokie zastosowanie we wszystkich branżach, w jakich usterka sieci elektrycznej grozi poważnymi konsekwencjami. Zdobywają też coraz większa popularność w domach, gdyż ułatwiają bezpieczną rozrywkę i pracę na komputerze.

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także