Konferencje
Mobile Trends

Ruszają zapisy na Festiwal „Sektor 3.0”

Dwa dni prelekcji, warsztatów i seminariów, 60 prelegentów z Polski, USA, Brazylii, Tajwanu, czy RPA. Prezentacje nowych trendów technologicznych, strefy makerspace oraz pokazy innowacji stworzonych przez polskie i zagraniczne uczelnie. Wszystko to na Festiwalu „Sektor 3.0”, który odbędzie się 22-23 maja w Centrum Nauki Kopernik oraz w wybranych lokalizacjach w Warszawie. Rejestracja rusza 24 kwietnia. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, decyduje kolejność zgłoszeń.
Festiwal „Sektor 3.0”, to największe w Polsce wydarzenie promujące wykorzystanie nowych technologii w działaniach społecznych z udziałem ponad 900 osób. Uczestniczą w nim przedstawiciele organizacji społecznych, biznesu (w tym start-upów), administracji publicznej, nauki oraz mediów. Motywem przewodnim Festiwalu jest hasło „Empowering creators”.

Dawid Szarański, Dyrektor Programu „Sektora 3.0”: Wierzymy, że dobrze dobrane technologie mogą wspierać twórców rozwijających innowacyjne projekty i pobudzać ich kreatywność. Pokażemy w trakcie wydarzenia jak się do tego najlepiej przygotować. Poruszymy m.in. takie wątki jak tworzenie nowych produktów cyfrowych, zastosowanie sztucznej inteligencji w organizacjach, wykorzystanie potencjału makerspace-ów czy kreatywne wykorzystanie robotów i dronów.

Festiwal otworzy Marek Kamiński, podróżnik – zdobywca biegunów i przedsiębiorca. Następnie Tom Gilb, amerykański ekspert od zarządzania projektami technologicznymi, wprowadzi uczestników w świat zwinnych organizacji, zaś Andrea Leitch z National Geographic opowie, jak kreatywnie wykorzystywać nowe technologie w komunikacji. W dalszej części, seminaria i warsztaty dla uczestników poprowadzą m.in.: Steven Patterson z MIT Media Lab („Przepis na hackathon”), Piotr Bralski z Microsoftu („Po pierwsze dane!”), Jarosław Królewski z Synerise (“Organizacja napędza sztuczną inteligencją”), a także Janusz Piechociński (PSL), Ewa Krupa (Fundacja Orange) i Jan Zając (Sotrender), którzy wezmą udział w panelu o tym „Jak wykorzystywać Twittera w dobrej sprawie”.
Uczestnicy Festiwalu będą mieli do dyspozycji strefę targową, w której nowości technologiczne zaprezentuje kilkudziesięciu wystawców – wśród nich: Microsoft, IBM, Google, czy National Taipei University a także strefy: makerspace, prowadzoną m.in. przez FabLab Orange i Centrum Nauki Experymentoraz oraz strefę “Emerging Technologies”, w której zaprezentowane zostaną innowacje stworzone przez uczelnie techniczne takie, jak łazik marsjański, projekty HyperLoop, czy wizualizacje inteligentnych miast zarządzanych sztuczną inteligencją.
Podczas Festiwalu zostanie wręczona nagroda Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Sektor 3.0”w wysokości 40 tys. zł.

Radosław Jasiński, Dyrektor Programowy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności: Technologie informacyjno-komunikacyjne mają istotny wpływ zarówno na efektywność działania samej organizacji, jak też na jej zdolność do realizacji celów w zmieniającym się świecie. Chcemy nagradzać tych, którzy nie boją się innowacji i konsekwentnie wykorzystują możliwości jakie niesie rozwój technologii. To właśnie z myślą o promowaniu takich dobrych przykładów została stworzona ta nagroda.

Drugiego dnia, uczestnicy wezmą udział w 12 specjalistycznych warsztatach przygotowanych przez partnerów Festiwalu, m.in. w warszawskich siedzibach Microsoftu, Orange, Google, Agory, Ministerstwa Cyfryzacji, Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej i Szkoły Głównej Handlowej.
Organizowany od 2011 roku Festiwal jest częścią programu „Sektor 3.0” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, wspierającego wykorzystanie nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych w działaniach społecznych. Jego głównym celem jest podniesienie wiedzy oraz umiejętności przedstawicieli organizacji społecznych w zakresie skutecznego wykorzystania ICT w codziennej pracy, co służy zwiększeniu zasięgu i efektywności ich działań. Realizatorem programu i organizatorem Festiwalu „Sektor 3.0” jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.
Więcej informacji: http://sektor3-0.pl/.

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także