Konferencje

Samsung S23 czy S24?

Samsung Galaxy S23 i S24 to dwa niezwykle popularne smartfony, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Model S24 pojawił się na rynku w tym roku. Natomiast S23 jest tańszym smartfonem, który miał premierę w 2023. Oba telefony oferują wiele ciekawych i nowoczesnych rozwiązań. Na który model więc warto się zdecydować? Podpowiadamy.

Dlaczego wciąż warto kupić S23?

Samsung S23 to flagowy model smartfona wydany na początku roku 2023. Wyposażony jest w system Android 13, z możliwością aktualizacji do Android 14. Urządzenie oferuje szereg inteligentnych i nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Porównując specyfikację Galaxy S23 i S24 można zauważyć tylko niewielkie, kosmetyczne ulepszenia. Większość komponentów jest identyczna lub podlega niewielkim aktualizacjom. Dzięki temu oba urządzenia wyglądają do siebie dość podobnie i działają w podobny sposób.

Samsung Galaxy S23 to wciąż doskonały wybór, ponieważ telefon otrzymuje regularne aktualizacje. Wprowadzają one ciekawe i niezwykle przydatne funkcje, które otrzymują również użytkownicy młodszego smartfona, czyli S24. Mowa tutaj głównie o rozwiązaniach, które wykorzystują możliwości sztucznej inteligencji. Przykładem może być funkcja „Zakreśl, aby wyszukać”, która umożliwia wyszukiwanie informacji w intuicyjny sposób. Wystarczy obrysować kontur obiektu, aby uzyskać wyniki wyszukiwania Google. To rozwiązanie pozwala na szybkie i efektywne wyszukiwanie informacji. Wystarczy więc regularnie aktualizować S23, aby otrzymywać funkcje, które w pierwszej kolejności otrzymują właściciele Galaxy S24.

Na pewno istotnym powodem przemawiającym za wyborem Samsunga S23 jest jego konkurencyjna cena. Zwłaszcza w momencie, w którym na rynku pojawił się już nowszy model tego smartfona. Wraz z wprowadzeniem na rynek serii S24 firma Samsung znacząco obniżyła cenę modelu S23. Co spowodowało, że wiele osób jeszcze chętniej sięga właśnie po ten, nieco starszy model urządzenia. Warto mieć świadomość, że praktycznie wszystkie telefony Samsung oferują wysokiej jakości wyświetlacze, wydajne komponenty, dobre aparaty i niezawodne działanie. Jeśli więc priorytetem jest jednak dla nas stosunek jakości do ceny to warto zdecydowanie postawić na Galaxy S23.

Jak wygląda porównanie specyfikacji obu urządzeń?

Jeśli chodzi o specyfikację aparatów, to w obu modelach jest ona wciąż taka sama. Obiektyw ultra szerokokątny ma 12 MP, obiektyw szerokokątny: 50 MP wraz ze stabilizacją optyczną i możliwością wykorzystania zbliżenia 2x w jakości optycznej. Teleobiektyw to standardowe 10 MP. Wyposażony jest również w stabilizację optyczną i przybliżenie optyczne 3x.

Sercem każdego smartfona jest procesor, który odpowiada za wydajność urządzenia. W Galaxy S24 umieszczono Snapdragon 8 Gen 3. Jest to jednak niewielka poprawa w stosunku do Snapdragon 8 Gen 2 dla S23. Większość użytkowników prawdopodobnie nie zauważy żadnej różnicy w codziennym użytkowaniu. Nieco większą różnicę widać w modelu Galaxy Plus, który otrzymał 12 GB pamięci RAM, w porównaniu do modelu Galaxy S23 Plus z 8 GB.

Co przemawia za wyborem Samsunga S24?

Istotną kwestią wyróżniającą Samsung S24 na tle starszego modelu, jest bardziej rozbudowana obsługa z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. To właśnie na tym głównie opiera się kampania marketingowa producenta. Funkcje AI w nowym modelu dotyczą w dużej mierze przetwarzania fotografii. Przy zdjęciach wykonywanych aparatem S23 można dostrzec duży i wyraźny kontrast. Kadry są niekiedy także mocno wyostrzone. S24 idzie w nieco innym kierunku. Tutaj fotografie są bardziej przyjazne dla oka, sprawiają wrażenie filmowych.

Inną ciekawą funkcją jest „Tłumaczenie na żywo”, które pozwala na komunikację z osobami mówiącymi innym językiem, nawet podczas rozmowy telefonicznej. To przełomowe rozwiązanie, które pomaga przełamywać bariery językowe, np. podczas wyjazdu na wakacje do egzotycznych krajów. Dzięki temu Samsung S24 jest nie tylko narzędziem do komunikacji, ale może stać się także platformą do nauki języków obcych.

Telefon Samsung Galaxy S24 ma także jaśniejszy ekran, większą wydajność i możliwość dynamicznego zmniejszania częstotliwości odświeżania, aby pomóc wydłużyć czas pracy na baterii. Jest to szczególnie istotne dla osób, które nie korzystają często ze smartfona, a chcą mieć pewność, że będzie przez długi czas aktywny, bez konieczności częstego ładowania.

Udostępnij
Zobacz także