Konferencje

Smartfony dla każdego – 2 kroki do dobrego wyboru

Wybierając smartfona, często zapominamy o dopasowaniu urządzenia do własnych potrzeb i kupujemy model, który jest popularny lub polecił go nam sprzedawca. Później okazuje się, że nie do końca spełnia on nasze oczekiwania. Jak wybierać smartfony, żeby nie żałować?

  1. Na jakie parametry zwrócić uwagę, kupując smartfona?
  2. Smartfony dla każdego – jak wybrać najlepszy dla siebie?

Wybierając smartfona trzeba się zastanowić, jakie są właściwie nasze potrzeby w tym zakresie. Najpopularniejsze modele nie dla każdego okażą się idealne. Warto przemyśleć, z jakich funkcji będziemy najczęściej korzystać i czy specyfika naszej pracy sprawia, że powinniśmy zwrócić uwagę na konkretne parametry urządzenia.

Na jakie parametry zwrócić uwagę, kupując smartfona?

Wybierając smartfona, często nie wiemy na co zwrócić uwagę. Jakie parametry są najważniejsze? Należy do nich pamięć RAM, gdzie aplikacje przechowują swoje dane i wyniki operacji. Im więcej pamięci RAM, tym szybciej i sprawniej wszystko działa. Korzystanie ze smartfona jest komfortowe nawet wtedy, gdy uruchomisz jednorazowo kilka aplikacji lub kart w przeglądarce.

Trzeba też zwrócić uwagę ile pamięci na dane posiada urządzenie, i czy jest możliwość dodania dodatkowej karty pamięci. Korzystanie ze smartfona byłoby bowiem mało satysfakcjonujące, gdyby zabrakło miejsca na zainstalowanie wszystkich ważnych dla nas aplikacji.

Smartfony zastąpiły wielu osobom aparaty fotograficzne. Jeśli należysz do tej grupy, zwróć uwagę na jakość aparatu w urządzeniu. Smartfon, który pozwala na robienie zdjęć dobrej jakości to w tym przypadku konieczność.

Smartfony dla każdego – jak wybrać najlepszy dla siebie?

W zależności od wykonywanej pracy, możemy mieć szczególne wymagania co do naszego telefonu. Jeśli pracujesz na budowie, zwróć uwagę na pancerne smartfony, które są wytrzymałe, odporne na uszkodzenia i można z nich korzystać w trudnych warunkach. Takie urządzenie nie zepsuje się po pierwszym upadku i zabrudzeniu.

Jeśli korzystasz z telefonu zarówno prywatnie, jak i służbowo, nie musisz kupować dwóch smartfonów. W takiej sytuacji wybierz smartfon z funkcją dual sim. Dzięki niej możesz korzystać z dwóch numerów na jednym urządzeniu.

Seniorzy często rezygnują ze smartfona na rzecz telefonu z klawiszami. Obawiają się bowiem, że nie poradzą sobie z obsługą smartfona. Niepotrzebnie, bo wystarczy znaleźć prosty w obsłudze smartfon, który będzie miał duży wyświetlacz sprawiający, że wszystko będzie czytelne. Nie bez znaczenia jest też wytrzymała bateria, która zapewni urządzeniu długi czas pracy.

Udostępnij
Zobacz także