Konferencje
Mobile Trends

Strona internetowa dla firmy – ile ona kosztuje?

Strona internetowa to obecnie podstawa w prowadzeniu działalności gospodarczej. Większość klientów poszukuje informacji na temat danej firmy, usług oraz cen – najczęściej w Internecie. Stworzenie firmowej strony internetowej jest koniecznością. Wciąż dla wielu osób kojarzy się ze sporym wydatkiem. Prawda jest taka, że rozpiętość cenowa za przygotowanie strony www jest duża, ale proste strony-wizytówki można wykonać już za kilkaset złotych.

Strona firmowa – czy jest potrzebna?

Bezwzględnie tak. Dzięki obecności w Internecie można znacząco zwiększyć grono swoich klientów. Posiadanie strony internetowej pokazuje również profesjonalne podejście do biznesu. Patrząc ze strony klienta – która firma jest bardziej wiarygodna? Ta anonimowa, o której dowiedział się przypadkiem z ulotki, czy taka, którą może zweryfikować, odwiedzając serwis internetowy?

Ile kosztuje stworzenie profesjonalnej strony WWW?

Koszt stworzenia strony internetowej dla firmy wydatek rzędu od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Nie ma żadnej górnej granicy, ponieważ wszystko zależy od funkcjonalności, jaką witryna ma oferować. Czy chodzi o prostę stronę, czy w grę wchodzi stworzenie sklepu internetowego. Istotne znaczenie w kwestii budżetu ma także wybór projektu graficznego.

W przypadku klasycznej strony internetowej dla firmy z kilkoma zakładkami, np. usługi, projekty, kontakt, trzeba liczyć się z kosztem od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Dużo zależy także od renomy agencji, która zaprojektuje i wykona stronę. Stawki mniejszych firm lub freelancerów będą zwykle niższe niż tych, które obsługują zwykle duże projekty.

Trzeba pamiętać, że im bardziej rozbudowana strona internetowa, pod względem funkcjonalności, tym koszt jest wyższy. Duże znaczenie ma projekt graficzny. Gdy klient decyduje się na standardowy motyw czy szablon, to może być pewny, że koszt wykonania strony firmowej znacząco nie wzrośnie. Jednak w przypadku autorskiej, profesjonalnej grafiki niestety trzeba przygotować się na wydatek (przeważnie) o kilka tysięcy złotych większy, ponieważ nie płacimy tylko za szatę graficzną, ale także odpowiednie jej przygotowanie i dostosowanie do kodu HTML.

Stronę internetową dla firmy można kupić już za 500 zł. Takie oferty można znaleźć bez problemu w Internecie. Pytanie tylko, czy jakoś wykonania będzie odpowiednia. Warto przed podpisaniem umowy spotkać się z przedstawicielem dewelopera i zapoznać się z portfolio.

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także