Konferencje

Trzeci rok z rzędu WOŚP kwestuje z pomocą terminali zbliżeniowych

Już 15 stycznia wystartuje 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trzeci rok z rzędu niektórzy z wolontariuszy fundacji oprócz tradycyjnych puszek zostaną wyposażeni także w terminale zbliżeniowe. Dzięki temu datki będzie można przekazywać szybko i bezpiecznie za pomocą karty płatniczej lub telefonu.
Trzystu wolontariuszy z terminalami płatniczymi pojawi się w 70 polskich miastach, w tym między innymi w Białymstoku, Jeleniej Górze, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Akcja została podjęta wspólnie przez Bank Pekao S.A, Mastercard i WOŚP, które kwestuje w tym roku na rzecz zdrowia dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. W trakcie zeszłorocznej, 24 edycji na wyznaczony przez fundację cel uzbierano rekordową sumę 72,7 milionów złotych.

„Zbliż się do Orkiestry”

Ponowne zaangażowanie do zbiórki płatności zbliżeniowych ma ułatwić darczyńcom składanie datków. Szczególnie, że ta forma transakcji coraz mocniej upowszechnia się na polskim rynku. Według informacji podawanych przez NBP, w ostatnim roku ich wartość wzrosła o około 13,6% w stosunku do poprzedniego. Z danych firmy Mastercard wynika natomiast, że 2/3 wszystkich transakcji dokonanych kartą to płatności zbliżeniowe.
Wolontariusze 25. Finału WOŚP z terminalami płatniczymi będą nosić na sobie specjalne koszulki z napisem „Zbliż się do Orkiestry” oraz aktualny identyfikator z informacjami. Logo orkiestry powinno znajdować się również na samym terminalu, jego ekranie oraz na wydrukowanym potwierdzeniu transakcji bezgotówkowej. Oprócz tego wolontariusze będą wyposażeni standardowo w naklejki i tekturowe puszki. Jeśli kwota złożonej przez terminal donacji przekroczy 50 złotych należy standardowo potwierdzić transakcję kodem PIN.

WOŚP podąża za nowoczesnością

W Sklepie Google i w Apple App Store można pobrać także aplikację 25 finału WOŚP. Umożliwia ona przekazanie składki na fundację przez SMS-a, a także śledzenie bieżących informacji i statystyk.
„Od samego początku, od pierwszego Finału podążamy za nowoczesnością” – mówi Jurek Owsiak, Prezes Zarządu WOŚP – Kiedyś fantastycznie było zaprosić darczyńców do dokonywania wpłat kartami – było to w czasach, kiedy karty płatnicze dopiero ‘raczkowały’. Dziś jesteśmy dumni, że najnowocześniejsze, superwygodne i popularne metody płatności za pomocą transakcji zbliżeniowych to kolejna możliwość wsparcia Orkiestry i szansa dla nas, by odmieniać trudną codzienność na oddziałach pediatrycznych i geriatrycznych w całej Polsce.”

Udostępnij
Zobacz także