Konferencje

Ubezpieczenia telefonów: raport z rynku

Czy opłaca się ubezpieczać telefon? Jak się okazuje, coraz więcej osób na całym świecie odpowiada na to pytanie pozytywnie. Na taki stan rzeczy wskazują raporty z sektora ubezpieczeń wyspecjalizowanego w polisach na telefony oraz inne elektroniczne gadżety.
Nowe technologie nie przestają odmieniać sposobu, w jaki żyjemy – to rzecz oczywista. Co jednak ciekawe, rozwój technologiczny w znacznym stopniu przyczynił się także do zmian w sektorze ubezpieczeń. Coraz większą popularność zdobywają bowiem polisy znane na Zachodzie jako tzw. phone insurance, oferowane przez firmy takie jak gadget-cover.com/mobile-phone-insurance. Jeszcze dekadę temu takie oferty były czymś zgoła egzotycznym. Jak zatem przedstawia się sytuacja rynku polis tego typu ubezpieczeń w skali globalnej?

Prognozy rynkowe

Według analiz rynkowych, sektor ubezpieczeń na telefony komórkowe będzie w ciągu następnych ciągle się rozwijał. Wskaźnik wzrostu szacowany na najbliższe lata wynosi 10%. W jaki sposób przełoży się to na wartość rynkową? Otóż w 2017 r. wynosiła ona około 20,5 miliarda dolarów. Jednak w 2020 r. firmy zajmujące się polisami na telefony mają w sumie być jednak warte aż 27 miliardów dolarów (źródło: https://globenewswire.com/news-release/2017/09/22/1126220/0/en/20-Billion-Mobile-Phone-Insurance-Ecosystem-Market-2017-Opportunities-Challenges-Strategies-Forecasts-to-2030.html). Skąd bierze się ten wzrost? Zdaniem analityków, duża w tym zasługa strategii marketingowych i promocyjnych, które stosują firmy operujące w tej branży – popularną metodą jest między innymi oferowanie ubezpieczeń obejmujących swoim zakresem kilka różnych urządzeń.

Popularność polis – jaka jest jej przyczyna?

Choć rosnąca wartość tego rodzaju polis może zaskakiwać, to analitycy uważają, iż coraz większe zapotrzebowanie na ubezpieczenia telefonów jest naturalną koleją rzeczy. Zdaniem firm analitycznych takich jak SNS Research, usługi ubezpieczycieli gadżetów elektronicznych to oznaka rosnącego standardu życia. Przyzwyczajeni jesteśmy do ubezpieczania domów, samochodów czy sprzętu gospodarstwa domowego; logicznym następstwem jest zatem potrzeba ubezpieczenia telefonów. Nie dość, że są one przecież coraz bardziej zaawansowane technologicznie, to w dodatku ich zastosowanie już dawno wykroczyło poza komunikację za pomocą SMS-ów czy połączeń telefonicznych. Nic dziwnego, że zależy nam na ochronie gadżetów.
Polisy ubezpieczeniowe to coraz popularniejsze rozwiązanie, za pomocą którego użytkownicy telefonów mogą zabezpieczyć się pod względem finansowym na wypadek utraty telefonu w wyniku jego zniszczenia czy kradzieży. Jak dowodzą analizy rynkowe, w ciągu kilku następnych lat rynek tych ubezpieczeń ma odnotować znaczny wzrost.

Udostępnij
Zobacz także