Konferencje

Ukraińska firma IT wzoruje się na szwedzkiej inicjatywie, która stworzy możliwości zatrudnienia kobiet w Polsce

Ukraiński talent oraz szwedzka gwiazda technologii podzielą się w Warszawie swoimi inspirującymi historiami z ich kariery

Szwedzko-ukraińska firma IT Sigma Software Group rozwija inicjatywę Femmegineeringu, która narodziła się w Danir Group w celu zbudowania kobiecej społeczności programistów na wschodzących europejskich rynkach technologicznych. Pierwsze wydarzenie odbędzie się 8 czerwca w ramach programu Perspektywy Women in Tech Summit, jednego z największych wydarzeń dla kobiet w branży IT w Europie. Projekt obejmuje warsztaty techniczne, kursy IT prowadzone przez Sigma Software University oraz historie karier kobiet na stanowiskach inżynieryjnych na platformie Femmengineering.

Hanna Koreneva, starszy inżynier ds. testów w Sigma Software, podobnie jak wiele innych Ukrainek, została zmuszona do wyprowadzenia się ze swojego rodzinnego Kijowa z powodu inwazji rosyjskiej na pełną skalę. 8 czerwca opowie jak proces testowania staje się nieodłączną mapą rozwoju produktu. Hanna wyjaśni, jakie podejścia należy zastosować i jakich pułapek należy unikać oraz w jaki sposób zbudować proces testowy w zespołach deweloperskich z ograniczonym czasem i zasobami.

Kolejną prelegentką będzie Monica Imberg, menedżer w Sigma Embedded Engineering. Podzieli się porywającą historią swojej 30-letniej ścieżki kariery pełnej różnych doświadczeń w zakresie technologii i kierownictwa, pułapek na drodze, obaw, wyzwań i zwycięstw.

„Kontynuujemy dążenie do równości i podkreślamy rolę kobiet w dzisiejszym dynamicznie rozwijającym się przemyśle technologicznym. Zdecydowaliśmy się wesprzeć projekt Femmegineering stworzony przez Danir Group i rozszerzyć go na rynki wschodzące, aby pomóc uchodźczyniom i lokalnym kobietom dołączyć do sektora technologicznego i zbudować udaną karierę”, mówi Valery Krasovsky, CEO i współzałożyciel Sigma Software Group.

Organizatorzy podzielą się 150 darmowymi wejściówkami na spotkanie dla kobiet, które rozpoczęły karierę, a także dla tych, które są na początku swojej drogi w IT. Aby zapewnić sobie miejsce, kliknij w link.

O prelegentach

Hanna Koreneva posiada ponad 10-letnie doświadczenie w testowaniu oprogramowania. Jej doświadczenie zawodowe nie koncentruje się wyłącznie na testowaniu a równolegle i aktywnie uczestniczy w tworzeniu/ulepszaniu cyklu rozwoju projektów, od projektowania części aplikacji w celu zwiększenia akceptacji. Odpowiednie umiejętności analityczne pomogły Hannie poprawić jakość produktu, dokonać oceny, przewidzieć ryzyko związane z procesem i zwiększyć ogólny rozwój produktu. Pełni funkcję lidera ds. testów i buduje procesy testowe od podstaw w różnych projektach technologicznych.

Monika Imberg posiada 30-letnie doświadczenie w branży telekomunikacyjnej i samochodowej. Była zaangażowana w produkcję wszystkiego, od wiadomości tekstowych w 2G, przełomowych prędkości w 5G po samochody autonomiczne. Przez lata Monica pełniła wiele interesujących ról, takich jak programistka, kierowniczka projektu, software lead, product owner, group manager w takich firmach jak Sigma Embedded Engineering I Ericsson. Pozycje te dały jej możliwość podróży do wielu ekscytujących krajów i miejsc, takich jak Japonia, Chiny, Rumunia, czy Stany Zjednoczone.
Organizatorami są Sigma Software Group, Perspektywy Women in Tech i Danir Group.

Udostępnij
Zobacz także