Konferencje

Unpacked 2018: Samsung zaprezentował Galaxy Note 9, nowy Galaxy Watch oraz inteligentny głośnik Galaxy Home

Smartfon Galaxy Note 9 z nowym rysikiem, zegarek Galaxy Watch z wytrzymałą baterią i LTE oraz… inteligentny głośnik Galaxy Home to najważniejsze nowości zaprezentowane przez Samsunga w trakcie wydarzenia Unpacked 2018 w Nowym Jorku.

Samsung Galaxy Note 9 z nowym rysiko-pilotem

Samsunga Galaxy Note przedstawiać nie trzeba – to chyba jeden z najbardziej popularnych i cenionych phabletów na rynku. Tegoroczny model z „dziewiątką” w nazwie wyposażono w duży, 6.4 calowy ekran Super AMOLED Infinity Display (516 pixeli na cal) pozbawiony bocznych ramek. Ma pełnić on rolę notatnika, a wraz z głośnikami stereo sprawdzać się idealnie jako mobilny odtwarzacz YouTube.
Nowy Note 9 ma oczywiście szybszy procesor, a także wsparcie dla Internetu o przepustowości nawet do 1.2 Gb/s. Pomieści również więcej w pamięci urządzenia (pojawią się wersje 128GB i 6 GB RAM oraz 512GB i 8GB RAM, obydwie z możliwością rozszerzenia pamięci kartą microSD do 512GB). Według zapewnień producenta, Note 9 wytrzyma na baterii (4000mAh) cały dzień przy normalnym poziomie użytkowania, a za chłodzenie urządzenia odpowiada wodny węgiel (choć według serwisu techradar, nie przynosi on wielu zmian).

 

Dodany do smartfona stylus S Pen posłuży już nie tylko jako rysik, ale też pilot na bluetooth (Bluetooth Low-Energy). Zdalnie wywołamy nim zrobienie przez smartfon zdjęcia, przesuniemy slajdy w prezentacji, albo zastopujemy odtwarzanie muzyki. Funkcjonalność S Pen zostanie oddana w ręce deweloperów, którzy będą mogli wykorzystać ją na różne sposoby w swoich aplikacjach. Note 9 współpracuje także ze stacją DeX, która zamienia smartfon w komputer, który podepniemy do dowolnego monitora (smartfon może służyć wtedy jako trackpad). Smartfon odblokujemy dzięki czytnikowi palca lub rozpoznawaniu twarzy i skanerowi siatkówki oka (albo tradycyjnym pinem/hasłem).
Note 9 otrzyma także wsparcie tak modnych dziś algorytmów sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Ich działanie ma przejawiać się w optymalizacji pracy telefonu oraz aparacie fotograficznym. Jest on w stanie rozpoznawać elementy składowe zdjęcia (scenerie i przedmioty), podzielić je na 20 kategorii i w odpowiedni sposób dobierać do nich ustawienia – nasycenie kolorów, balans bieli, jasność, kontrast. Bardzo przydatną opcją wydaje się wykrywanie wad na zdjęciu. Jeśli zrobiona fotografia będzie rozmyta telefon natychmiast o tym poinformuje (także jeśli zdjęcie będzie prześwietlone, a nawet kiedy osoba na zdjęciu przypadkowo zamrugała).
System operacyjny Android 8.1 (Oreo) w nowym Galaxy Note zostanie wsparty przez wirtualnego asystenta Bixby. Zacznie on również ściśle współpracować z aplikacją Spotify. Oznacza to, że wydanie Bixbiemu polecenia związanego z odtworzeniem piosenki przeniesie użytkownika wprost do aplikacji Spotify.
Smartfon naładuje się bezprzewodowo, jest także odporny na wodę i kurz (norma IP68). Pojawi się w nowych kolorach Ocean Blue oraz Lavender Purple wraz z dniem 24 sierpnia, za 4299 zł dolarów w wersji podstawowej (128GB) oraz w wersji z pamięcią 512GB za 5399 zł.

Galaxy Home to wyczekiwany inteligentny głośnik od Samsunga

W trakcie wydarzenia Unpacked 2018 zaprezentowany został również  inteligentny głośnik od Samsunga – Galaxy Home. Podobnie jak konkurencyjne Amazon Echo czy Google Home, ma służyć on jako sterowany głosem komputer, który pozwoli zarządzać urządzeniami w ramach inteligentnego domu.

 

Na Galaxy Home odtworzymy muzykę, odtworzymy film na podłączonym do domowej sieci SmartTV, albo zdalnie włączymy zmywarkę dzięki odpowiedniej komendzie głosowej (nawet poza mieszkaniem). Głośnik automatycznie zsynchronizuje się ze sprzętami smart home przez wbudowany SmartThings hub. Całość pracuje pod kontrolą firmowego asystenta Bixby. Za wbudowane w urządzenie głośniki odpowiada natomiast firma AKG. Na uwagę zasługuje także bardzo oryginalny i wyróżniający Galaxy Home design (choć niektórzy lubią z niego żartować :).

Galaxy Watch z wytrzymałą baterią i LTE

Wydajna bateria 270mAh (nawet 80 godzin na jednym ładowaniu) i możliwość samodzielnego łączenia się z Internetem LTE to prawdopodobnie dwie najmocniejsze strony Samsunga Galaxy Watch. Stanowi on w pełni samodzielne urządzenie, pozwalając na korzystanie z między innymi nawigacji GPS, wysyłania wiadomości czy streamowania muzyki. Całość pracuje pod systemem Tizen Base Wearabsle OS 4.0

Smartwatch będzie w stanie monitorować rytm serca użytkownika, a w momentach podwyższonego stresu zasugeruje mu wykonanie odpowiednich ćwiczeń oddechowych. Funkcja śledzenia snu pozwoli natomiast monitorować wszystkie jego fazy(włączając w to fazę REM). Zegarek spełni również funkcję motywatora do ćwiczeń, śledząc aktywność fizyczną użytkownika (chodzenie, bieganie, jazdę na rowerze itd., a w sumie rozpozna 39 różnych aktywności) oraz pozwoli kontrolować przyjmowaną dziennie dawkę kalorii, wyświetlając spersonalizowane podsumowania na ten temat. Inteligentny zegarek Samsunga jest wodoodporny i wyposażony w wytrzymałe szkło Corning Gorilla Glass DX+ i ekran Super AMOLED.
Samsung Galaxy Watch trafi do sprzedaży 24 sierpnia (w Polsce 7 września) w cenach 329.99 dolarów za wersję 42mm i 349.99$ za wersję 46mm. Zegarki różnią się dostępnymi kolorami Silver, Midnight Black, Rose Gold.
Źródła:
news.samsung.com/us/samsung-galaxy-watch-stay-connected-no-matter-where-you-are/news.samsung.com
https://news.samsung.com/us/samsung-galaxy-note9-new-super-powerful-smartphone/news.samsung.com
www.samsung.com/us/explore/galaxy-home/

Udostępnij
Zobacz także