Konferencje
Mobile Trends

Xiaomi sprzedało 26.1 milionów smartfonów w pierwszej połowie 2014 roku

Xiaomi, chiński producent smartfonów, sprzedał 26.1 milionów smartfonów w pierwszej połowie roku 2014. To wzrost o 271% w stosunku do ubiegłego roku. Dzięki takim wynikom sprzedaży, producent znalazł się w Top 10 wiodących producentów smartfonów na świecie.
Xiaomi znalazło się na szóstym miejscu wśród wiodących chińskich producentów smartfonów, gdzie pierwsze miejsca ciągle należą do Samsunga i Lenovo. Firma deklaruje, iż chce w tym roku dobić liczby 60 milionów sprzedanych urządzeń. Ceny ich smartfonów są o połowę niższe w porównaniu do wiodących producentów, przy zachowaniu dość korzystnych parametrów. W kwietniu tego roku firma zdołała prześcignąć Samsunga w kwestii ilości sprzedanych telefonów w Chinach.
Wzrost sprzedaży Xiaomi ma charakter stały i rośnie z roku na rok – w 2013 roku firma sprzedała 18.7 milionów telefonów, co z kolei podwoiło wyniki z roku 2012. Dochody firmy na chwilę obecną wynoszą 5.32 miliardów dolarów – w porównaniu do roku 2013, Xiaomi odnotowało 149-procentowy wzrost. Obecnie ich produkty sprzedawane są w Chinach, Hong Kongu, na Tajwanie, w Singapurze, Malezji i na Filipinach. Firma planuje poszerzyć horyzonty także o Indonezję, Indie, Tajlandię, Wietnam, Rosję, Turcję, Brazylię i Meksyk, a więc już nie tylko Azję, ale także Amerykę Środkową.
Źródło:
http://www.techinasia.com/xiaomi-sold-26-million-phones-in-first-half-2014
http://techcrunch.com/2014/07/02/xiaomi-1h14-phone-sales/

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także