Konferencje

Zobacz darmowe aplikacje, które pomogą Ci w pielęgnacji roślin!

Zakochaliśmy się w roślinach. A przy ostatniej dyskusji w biurze poruszyliśmy temat, że połowa z nas nie ma ręki do kwiatów, więc wspomaga się aplikacjami mobilnymi.  Nie martw się, jeżeli nawet miałeś przygody z uśmierceniem kaktusa. Te aplikacje wspomogą Cię w dbaniu o zielonych przyjaciół. A dla tych, którzy mają już wiedzę z pielęgnacji, aplikacje doskonale sprawdzą się w planowaniu podlewania, nawożenia, spisywaniu notatek itp. Każdy kwiat ma inne wymagania, więc to duże ułatwienie. 

3 aplikacje, które pomogą Ci dbać o roślinki

Waterbot

Na pierwszy ogień poszła aplikacja Waterbot. Niestety, na samym początku muszę zmartwić posiadaczy systemu iOS. Aplikacja dostępna jest tylko na Androida. 

Na czym polega główna funkcjonalność aplikacji? Na przypominanie o podlewaniu kwiatów. Po prostu instalujecie, nie musicie się logować, dodajecie roślinki i ustalacie co ile i o której godzinie chcecie otrzymywać powiadomienia o pielęgnacji. 

Idealne prosta aplikacja dla wszystkich zapominalskich. 

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.kosev.watering&hl=pl

Plant Care Reminder

Bardziej rozbudowana wersja poprzedniej aplikacji z ładniejszym interfejsem. Głównym zadaniem jest również przypomnienie o podlewaniu, nawożeniu czy zraszaniu. Posiada więcej funkcji m.in. szybkie gry, wybór języka czy motywu aplikacji. Aplikacja również dostępna jest bez logowania. Naszym zadaniem jest bardziej intuicyjna od poprzedniczki, lecz tak samo dostępna wyłącznie na Androida. 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.atcorapps.plantcarereminder&hl=pl

Vera: Plant Care App

Aplikacja dostępna zarówno na Androida, jak i systemy iOS, lecz jedynie w języku angielskim. Działa podobnie jak poprzednie aplikacje. Dodajesz zdjęcie roślinki, nadajesz nazwę, określasz typ, podajesz, w jakim pomieszczeniu ją trzymasz i określasz datę, od kiedy posiadasz roślinkę. Zadaniem aplikacji jest przypominanie o pielęgnacji — taki kalendarz dla zielonych przyjaciół. Aplikacja nas zauroczyła swoim designem! 🙂 

https://play.google.com/store/apps/details?id=us.crema.vera&hl=en_US

https://apps.apple.com/us/app/vera-plant-care-app/id1474870193

2 najlepsze aplikacje do identyfikacji roślin 

Atlas roślin

Ta aplikacja to must have dla wszystkich rodziców zieleni domowej i ogrodowej. Wystarczy zrobić zdjęcie roślince, wybrać z galerii lub wpisać nazwę, a aplikacja poda nam szczegóły takie jak nazwa, wygląd, biologia, występowanie, wykorzystanie. Nic więcej nie trzeba mówić o niej, aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze, więc każdy sobie z nią poradzi. Jeżeli macie telefon z Androidem to nie pozostaje nic innego, niż ją zainstalować. 

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.roslin.atlas&hl=pl

Blossom

Była aplikacja na Androida to teraz czas na aplikację dla systemu iOS. Ja się zakochałam w tej aplikacji i jej interfejsie. Możemy w niej, szukać rośliny za pomocą wyszukiwarki słownej lub aparatu, ale także ustawić przypomnienia i stworzyć listę swoich roślinek. Ma bardzo dokładnie rozpisane informację takie jak ogólny zarys, nawadnianie, gleba, światło itp. Idealnie sprawdzi się dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę! 

https://apps.apple.com/iq/app/blossom-plant-identifier/id1487453649

Nie marnuj czasu, pobierz aplikację i ciesz się drobną pomocą przy pielęgnacji zielonej rodziny. Jeszcze nigdy, pielęgnacja roślin, nie była prostsza.

A tak przy okazji, jeżeli dotrwałeś do tego momentu to zdradź nam swoją ulubioną mobilną ogrodniczą aplikację.

Sprawdź też aplikacje pomocne w kuchni.

Udostępnij
Zobacz także