Konferencje

28. Finał WOŚP – Jak pomaga branża IT i marketingu?

Przedstawiciele branży IT i marketingu chętnie włączyli się w zbiórkę pieniędzy na rzecz 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jedną z bardziej popularnych form zaangażowania, jest oferowanie firmowych usług na charytatywnych aukcjach Allegro. Tegoroczne oferty osiągają pułap od 500 zł do nawet 10 000 zł. Co możemy wylicytować wspierając WOŚP w ten sposób?

Charytatywne aukcje Allegro dostępne są pod adresem aukcje.wosp.org.pl. Firmy i osoby prywatne wystawiają na nich najróżniejsze usługi i produkty. Od zwykłej rozmowy z ekspertem, aż po stworzenie strony internetowej dla zwycięzcy licytacji. Zebrane kwoty trafiają następnie na rzecz Wielkiej Orkiestry. Takie działanie służy nie tylko szczytnemu celowi, ale stanowi również ważny element strategii wizerunkowej marki lub firmy. Poniżej prezentujemy wybrane przykłady tego typu aukcji.

Kursy z marketingu i spotkania z ekspertami

Popularnością w ramach aukcji Allegro cieszą się kursy i szkolenia. Jednym z nich jest warsztat z Employer Brandingu (EB), który wylicytować można do 31 stycznia 2020 roku – dla jednej osoby lub całej grupy. Nazwa „Employer Branding” może brzmieć z początku nieco obco. Celem EB jest jednak po prostu zapewnienie firmie autentycznego i atrakcyjnego wizerunku. W taki sposób, by ściągać do niej jak najlepszych pracowników i tworzyć dla nich komfortowe warunki pracy. Licytowany kurs poprowadzi Mateusz Jabłonowski odpowiedzialny za strategię EB w samym Allegro.

 

 

Eksperci z branży IT i marketingu oferują także bardziej indywidualne spotkania i kursy, w trakcie których podzielą się doświadczeniem i wiedzą. Do wyboru w tym zakresie mamy między innymi wspólną kolację lub lunch z założycielem portalu Niebezpiecznik.pl, Piotrem Koniecznym, lub indywidualny kurs z obsługi Instagrama od autorki bloga www.travelover.pl.

Warsztaty z programowania i testowania oprogramowania

Zawrotne kwoty (prawie 10 tys. złotych) na charytatywnych aukcjach Allegro, osiąga voucher na wybrany kurs programowania z oferty IT Coders Lab (np. kurs na testera, Digital UX-a, Back-End Developera w języku Python itd.). Wylicytowany voucher obejmuje również doradztwo w zakresie najlepszej możliwej opcji kursu dla zwycięzcy. A sam kurs odbyć można w trybie stacjonarnym (od pon. do pt. przez 2-9 tygodni), weekendowym (2-7 miesięcy) lub zdalnym (wieczorami i w weekendy przez 2-5 miesięcy).

 

 

Podobne usługi w ramach licytacji Allegro oferują również inne szkoły programowania np. SmartNinja Polska w Lublinie czy PQ Studio w Szczecinie. Kurs testowania oprogramowania wylicytować można natomiast na aukcji TestArmy. Obejmuje on również egzamin ISTQB.

Bilety na branżowe konferencje

Wśród WOŚP-owych aukcji Allegro znajdziemy także licytację biletów na branżowe konferencje. Jedną z nich jest jest popularna Internet Beta, która każdego roku skupia szerokie grono ekspertów, praktyków i naukowców zainteresowanych tematyką sieci. Jej tegoroczna edycja 2020 odbędzie się we wrześniu. Organizatorzy do biletu dorzucają również oficjalną, konferencyjną bluzę ;).

 

 
Na osoby zainteresowane bezpieczeństwem własnych komputerów i smartfonów, na aukcjach Allegro czeka natomiast bilet dla 2 osób na konferencję serwisu Niebezpiecznik.pl organizowaną pod hasłem: „Jak nie dać się zhackować?” Wykłady organizowane będą w największych polskich miastach.

Wykonanie projektu strony internetowej lub… chatbota

Na charytatywnych aukcjach Allegro wylicytujemy również gotowe usługi, takie jak na przykład wykonanie strony internetowej z opłaconą na cały rok domeną, hostingiem projektem logo i firmowym e-mailem. Firma Ignited S.A. oferuje licytującym w ramach WOŚP stworzenie własnego chatbota, czyli wirtualnego asystenta w formie komunikatora tekstowego, we wskazanym przez zwycięzcę aukcji kanale (Facebook Messenger, Twitter, Telegram, Slack, Skype, własna strona internetowa). 

 

 
Swoje usługi oferują jednak nie tylko programiści, ale również graficy. Na Allegro znajdziemy chociażby aukcje obejmujące zaprojektowanie loga firmy i projektów graficznych od studia graficznego Ponad Design, a także całego systemu identyfikacji wizualnej od iClouders.

Przelew tradycyjny na WOŚP z… niespodzianką 😉

Pieniądze na WOŚP przekazać można bardziej tradycyjnie – po prostu dokonując przelewu na tegoroczny Finał. A jeśli wpłacicie przynajmniej 300 złotych, to będziecie mieli okazję zdobyć bilet na bardzo ciekawy kurs pt. „Warsztat Produktowca”. Kurs ten organizuje Marcin Zaremba z Synerise. Wystarczy, że prześlecie mu na maila potwierdzenie dokonanego przelewu ;). Więcej informacji na ten temat znajdziecie w poście poniżej.
https://www.facebook.com/marcinzaremba/posts/10158251421127150
Celem WOŚP w 2020 roku jest finansowe wsparcie „dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”. Wszystkie charytatywne aukcje Allegro dostępne są pod adresem: aukcje.wosp.org.pl
 

Udostępnij
Zobacz także