Konferencje

Aplikacje z kategorii „komunikacja” zdominowały azjatycki rynek

Okazuje się, iż na rynku azjatyckim królują aplikacje służące komunikacji. Nieco informacji na ten temat mogliśmy znaleźć w raporcie The Annie App Index, a tymczasem również Nielsen, międzynarodowa firma badająca rynek telekomunikacyjny, przeprowadziła swoje badania na rynku azjatyckim (a konkretnie w Azji południowo-wschodniej, czyli w Indonezji, Malezji, na Filipinach i w Tajlandii) pod kątem najpopularniejszych aplikacji.
Użytkownicy smartfonów w południowo-wschodniej Azji spędzają średnio 48 minut dziennie na używaniu aplikacji. Najwięcej czasu ze swoim smartfonem w ręce spędzają Malezyjczycy – 66 minut dziennie. W Tajlandii jest to średnio 46 minut dziennie, natomiast na Filipnach i w Indonezji – odpowiednio 41 i 40 minut.
Facebook, królujący na drugim miejscu jako jedna z najpopularniejszych i najczęściej używanych aplikacji na świecie, rządzi również w Azji. Nielsen wytypował najpopularniejsze aplikacje Azji południowo-wschodniej, bazując na średnim czasie spędzonym na korzystaniu z aplikacji.
Facebook okazał się być najbardziej angażującą użytkowników aplikacją w Indonezji, Malezji i na Filipinach, w Tajlandii znalazł się on na drugim miejscu. W tym kraju pierwsze miejsce przypadło japońskiej aplikacji do wysyłania wiadomości – LINE. Aplikacje takie jak Google Play Store, YouTube i właśnie LINE, znalazły swoje miejsce w Top 10 wszystkich z czterech badanych rynków.
Pośród aplikacji służących komunikacji (mniej lub bardziej bezpośredniej), w rankingach obok Facebooka czy LINE pojawiają się także Skype, Facebook Messenger, WeChat, WhatsApp, Viber, Twitter czy Instagram. Co ciekawe, w rankingu indonezyjskim na 10 aplikacji, aż 2 dedykowane są BlackBerry – na drugim miejscu znajduje się BlackBerry Messenger, a na 10. BlackBerry World. Żadna z tych aplikacji nie pojawia się pośród żadnego innego Top 10. Aplikacje z pozostałych kategorii stanowią wspomniane wyżej Google Play Store i YouTube, a także gry Candy Crush Saga czy Top Eleven.
Źródło:
http://asiamediajournal.com/pressrelease.php?id=5360
http://mashable.com/2013/08/05/most-used-smartphone-apps/
Zdjęcie:
leungchopan © Więcej zdjęć na Fotolia.pl

Udostępnij
Zobacz także