Konferencje
Mobile Trends

Hasztagi na Instagramie – jak je dobierać poprawnie?

Na Instagramie istnieje dużo kont. Trzeba jednak umieć wyróżnić się z tłumu. Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób zwiększyć zasięgi, to koniecznie przeczytaj nasz artykuł do końca. Jednym ze sposobów, które dzisiaj omówimy, jest umiejętne dobieranie hasztagów. Czym są hasztagi i jak je dobierać? O tym wszystkim przeczytasz poniżej.

Czym są hasztagi?

Hasztagi to słowa lub całe frazy oznaczone charakterystycznym znakiem kratki – #. Używa się ich, aby określić kategorię danego postu bądź grupę odbiorców. Co należy rozumieć pod słowem kategoria? Chodzi głównie o to, co dany post przedstawia, do kogo jest adresowany. Dzięki temu nasze zdjęcie lub wideo może trafić do większej ilości odbiorców, a co za tym idzie zwiększy się popularność naszego profilu.

Dodatkowo inni użytkownicy za pomocą lupki mogą szukać postów, właśnie po hasztagach.

Jak używać hasztagów?

Post bez zamieszczonego hasztagu to strzał w kolano, choć nadal zdarzają się użytkownicy, którzy wrzucają wyłącznie zdjęcia, bez podpisu czy hasztagów. Samo ich dodawanie też nic nam nie da. Możemy dodać dużą liczbę hasztagów i zaobserwować, że nikt nie interesuje się naszymi postami.

Ilość nie zawsze równa się jakości. Pod postem można zamieścić nawet trzydzieści hasztagów – taką maksymalną liczbę daje nam Instagram. Przyjmuje się jednak, że pięć to minimum, z kolei piętnaście to optymalna ilość.

Pamiętaj, że hasztagi powinny pasować tematycznie do zdjęcia. Nie wpisuj ich na ślepo, tylko zastanów się, które będą idealnie wpasowywać się w tematykę zdjęcia.

Popularne hasztagi na Instagramie – czy warto ich używać?

Istnieją pewne popularne hasztagi, które często są nadużywane. Są to bardzo ogólne wyrażenia, takie jak: love, friends, summer, cute, art, dzień dobry czy happy.

Tak naprawdę nie niosą konkretnej treści, więc odbiorca nie wie, czego może się spodziewać. Oczywiście, możesz ich używać, jednak lepiej czynić to stosunkowo rzadko i w połączeniu z innymi hasztagami, mniej popularnymi, ale lepiej dopasowanymi do tematyki czy grupy odbiorców. Taka taktyka pomoże ci zdobyć popularność.

Hasztagi na Instagramie – czego unikać?

Bez sensu również są hasztagi nijak niepasujące do zdjęcia. Jeśli zdjęcie psa podpiszesz słowem „cat”, miłośnicy kotów mogą poczuć się rozczarowani. Oni chcieli kotka, a nie pieska!

Częstym błędem jest także używanie kilku tych samych hasztagów w kółko. Nie tylko nie sprawdzisz, które hasztagi są skuteczne, ale również możesz zostać uznany przez algorytmy Instagrama za bota. Aplikacja ich nie lubi, więc nijak nie będzie promował takich treści.

Hasztag powinien być też możliwie krótki i zapadający w pamięć. Warto używać też takich słów, które pierwsze przychodzą nam do głowy. Mało kto wyszukuje #PiekarniaPodPączkiemZPolewą”, ale #piekarnia już częściej.

Istnieją także zbanowane hasztagi, a tych powinieneś unikać jak ognia. Są to choćby wulgaryzmy. Istnieje osobna lista tych słów, na szczęście niezbyt długa.

Generator hasztagów na Instagramie

Na szczęście nie zawsze musisz wymyślać sam. Z pomocą w wyborze hasztagów przychodzi dobre narzędzie – generator hasztagów na stronie polskielajki.pl. Co więcej, ta funkcja jest całkowicie darmowa. Narzędzie to wygeneruje hasztagi pasujące do zdjęcia. Nie potrzebujesz dodatkowych aplikacji w tym celu.

Czy warto korzystać z generatora hasztagów na Instagramie?

Wymyślanie skutecznych hasztagów jest trudne, zwłaszcza jeśli często publikujesz posty. Jeśli skorzystasz z narzędzia, otrzymasz je szybko. W dodatku pomogą ci one zdobyć jeszcze większą popularność profilu na Instagramie.

Jak generować hasztagi?

Sama czynność należy do łatwych. Wystarczy wpisać słowa kluczowe, wcisnąć „enter” i już. Wygenerowane hasztagi wystarczy skopiować, a jeśli się nam nie podobają, zawsze możemy kliknąć ponowne wyszukiwanie i zmienić słowo kluczowe.

Czy używanie generatora hasztagów jest bezpieczne?

Jak najbardziej. Strona nie wymaga od użytkownika haseł, numeru kart płatniczych czy innych tego typu danych. Wystarczy wejść na stronę. Co ważne, narzędzie nie wymaga instalowania dodatkowej aplikacji, dostęp do Internetu w zupełności wystarczy.

Podsumowanie

Samo narzędzie do generowania hasztagów jest przydatne, jednak zdaj się również na swoją kreatywność. Testuj, które hasztagi generują ci większą liczbę polubień i obserwujących. Do tego służą statystyki na Instagramie. Powodzenia przy publikowaniu.

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także