Konferencje

Jak zwiększyć popularność na TikToku?

TikTok jest jedną z najpopularniejszych platform społecznościowych. W 2022 r. może osiągnąć 1,5 miliarda aktywnych użytkowników miesięcznie. Mobilna aplikacja posiada też ogromny potencjał marketingowy. Można go wykorzystać np. w toku współpracy z influencerami posiadającymi bardzo popularne konta.

Popularność TikToka bardzo zwiększyła się podczas pandemii. Jeszcze w tym roku może sięgnąć 1,5 miliarda aktywnych użytkowników miesięcznie. Nic dziwnego, że zasięgi w aplikacji stały się cenne – również dla marek, które odkryły potencjał marketingowy platformy TokTok. Lajki i obserwacje są więc w cenie, ale jak je zdobyć? Okazuje się, że nie zawsze jest to łatwe. Czasem warto sobie pomóc poprzez zakup polubień i obserwacji.   

TikTok szansą na wypromowanie się także dla marek

Dlaczego warto być popularnym na TikToku? Liczba osób stale korzystających z niego bardzo szybko rośnie. Okazuje się jednak, że trend ten ogarnia nie tylko najmłodszych tak, jak wydawało się jeszcze nie tak dawno temu. Wzrasta liczba użytkowników w grupie wiekowej od 25 do 34 lat. Także starsi coraz chętniej korzystają z aplikacji TikTok. Obserwujący są zaś potencjalnymi klientami dla mniejszych lub większych  marek, które zechcą zaangażować się w działania na platformie. 

Podkreśla się, że właśnie teraz przyszedł dobry czas na działania marketingowe na TikToku. Aplikacja stale wzrasta jeśli chodzi o zasięgi. Także w Polsce, gdzie korzysta z niej już ponad 6,5 miliona użytkowników. Wciąż jednak konkurencja jest tu jeszcze dość mała – przy relatywnie mniejszym budżecie można więc osiągnąć lepsze wyniki. 

Jak pozyskiwać nowe obserwacje i polubienia?

Popularność na TikToku związana jest z pozyskiwaniem nowych obserwacji. Ważne jest też otrzymywanie pozytywnych reakcji na publikowane materiały – ich wyrazem są polubienia. Co zrobić, żeby stać się popularnym tiktokerem? Początkujący użytkownicy z pewnością napotkają wiele trudności. W szczególności warto pamiętać o:

  • Regularnym tworzeniu treści – TikTok premiuje konsekwentne dodawanie nowych materiałów;
  • Tworzeniu filmów o dobrej jakości – bardzo ważne jest dobre oświetlenie podczas filmowania;
  • Podążaniu za trendami i właściwym doborze hashtagów – to szansa na zdobycie dużych zasięgów wyłącznie dzięki własnej kreatywności;
  • Tworzeniu wartościowych treści – takich, które bawią lub uczą;  
  • Współpracy z innymi użytkownikami – można wiele zyskać na tym, że będą oznaczać nas w swoich materiałach.

Kupowanie polubień i obserwacji na TikToku

Bardzo często początkującemu tiktokerowi trudno jest się przebić z własnymi treściami tak, by stały się popularne. Trudnością jest już samo opanowanie wszystkich elementów, które składają się na sukces w aplikacji. Co może być pomocne wtedy, gdy początki na TikToku są niezbyt obiecujące? Można skorzystać z kupna polubień i obserwacji. Takie usługi znacząco zwiększają tym samym popularność profilu. Zakup ‘’lajków’’ i ‘’serduszek’’ jest alternatywą dla ich mozolnego zdobywania, które może trwać bardzo długo. Usługa nie jest przy tym zbyt droga i jej cena raczej zachęca do podjęcia próby wybicia się dzięki płatnemu pakietowi.    

Udostępnij
Zobacz także