Konferencje

Mobile Central Europe 2016 – relacja

Za nami jedna z największych konferencji poświęconych mobilnym technologiom w Polsce. W Kwietniu w samym centrum Warszawy odbyła się trzecia edycja konferencji Mobile Central Europe pod hasłem engineering design product. Mnogość znanych nazwisk i firm przyciągała tam za równo managerów i biznesmamów ale głównie programistów platform mobilnych.
b.18832-3897_kinotekaCałość miała miejsce w kinie Kinoteka, mieszczącym się w jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków Warszawy – Pałacu Kultury i Nauki. Sprawy organizacyjne przebiegały bardzo sprawnie, na każdym kroku – zawsze uśmiechnięta – obsługa chętnie służyła nam pomocą, podpowiadała gdzie teraz się udać lub objaśniała plan całego wydarzenia. Na obszarze całego kina dostępna była całkiem prężnie działająca, dedykowana, konferencyjna sieć Wi-Fi, która bez większych problemów dawała radę pracować z tak dużą liczbą uczestników. Poza standardowymi już na takich eventach konsolami PlayStation oraz Xbox na wyciągnięcie ręki mieliśmy całą masę przekąsek, a o dobrą atmosferę dbał Idea Mixer (http://2016.mceconf.com/idea- mixer/) – system networkingowy, który zachęcał uczestników do udziału w najróżniejszych aktywnościach angażując przy tym inne osoby. Na przykład zrób sobie selfie z innym programistą iOS. Zabawa nie ustawała, bo do wygrania było piwo i status VIP na imprezie networkingowej, ale również wejściówki na przyszłoroczne warsztaty lub samą konferencję.
13063096_516137698572850_316154321466431252_o
Na konferencji miejsce miało około 50 prelekcji, który odbywały się na czterech równoległych ścieżkach. Tematami przewodnimi były inżynieria, design i produkt sam w sobie. Wysoko została postawiona poprzeczka jeżeli chodzi o prelegentów, Ci zjechali do Warszawy z całego świata, z firm takich jak Google, Coursera, Facebook, Airbnb, Skype itd. Moim faworytem był C. Todd Lombardo zajmujący stanowisko Chief Design Officer w firmie Fresh Tilled Soil w Bostonie. Na swoich dwóch prelekcjach skupiał się nad efektywną i rozsądną pracą nad produktem i jego rozwojem. Robił to w tak przystępny i innowacyjny sposób, że wśród słuchaczy dało się widzieć bardzo dużo “technicznych” osób, które na co dzień z tym styczności nie mają. Dla czystej krwi inżyniera atrakcyjną mogło być wystąpienie Jona Reida, który miał swój wkład w znaną książkę Czysyty kod autorstwa Roberta C. Martina. Mówił on o wzorcach i paradygmatach używanych w dzisiejszych czasach – albo raczej o tym dlaczego używamy ich źle! Na sali dało się słyszeć głosy sprzeciwu wobec słów prelegenta, ale była to raczej zachęta do zaciekłej dyskusji. Tradycji stać się musiało zadość i Jon nagrał film swoim telefonem, na którym cała sala pozdrawiała jego żonę.
13029518_515828765270410_3634461887765631357_o
Wydarzenie naprawdę robi wrażenie, zarówno organizacyjnie jak i ilością obecnych osób oraz niesamowitymi prelegentami. Po raz trzeci zespół MCE pokazał na co ich stać i po raz kolejny wysoko podniósł poprzeczkę – mam nadzieję, że za rok będę równie zaskoczony poziomem i organizacją imprezy jak w tym roku. Do zobaczenia:)
Kamil Cioś

Udostępnij
Zobacz także