Konferencje

Na podstawie badania użytkowników urządzeń mobilnych wiemy czy Polacy masowo wyjechali na Wielkanoc

Ponad 3,5 miliona Polaków wyjechało do domu na Święta Wielkanocne. Badania przeprowadzone przez “Selectivv” jasno pokazują, że w wielu przypadkach obostrzenia i szalejąca pandemia przegrały z perspektywą spędzenia czasu z rodziną.

Okres świąteczny to od roku ogólnopolski sprawdzian odpowiedzialności. W związku z pandemią premier Mateusz Morawiecki apelował o rozwagę i spędzenie Wielkanocy w najbliższym gronie. Jak się okazuje, nie wszyscy posłuchali zaleceń i mimo wszystko postanowili wrócić do domu. Czy efekty tego zachowania już wkrótce odbiją się na wykresach zachorowań w Polsce? To loteria, ale – co jest pocieszające, ilość podróżujących na przestrzeni ostatnich 2 lat malała. Z danych wynika, że wspomnianych 3,5 miliona Polaków to o 26% mniej niż w 2019 roku, kiedy przemieszczaliśmy się swobodnie, i o 19 % mniej niż w 2020 roku. 

Co ciekawe, Polacy przemieszczali się na krótszych odległościach niż dwa lata temu. Odnotowano spadek odległości ze 179 kilometrów w 2019 roku, do 170 kilometrów w 2021 roku. Prawdopodobnie było to spowodowane zamknięciem wielu obiektów turystycznych i restauracji. W czasie wolnym, Polacy decydowali się na spacery po parkach, które w okresie świąt cieszyły się wyjątkową popularnością.

Badania zostały przeprowadzone na próbie 786 530 unikalnych użytkowników urządzeń mobilnych. Obserwowano, czy w okresie świąt przemieszczali się pomiędzy strefą zamieszkania, a innym województwem. Monitorowanie trendów w latach 2019-2021 pozwoliło na uzyskanie zanonimizowanych danych przedstawionych w wynikach badania.

Więcej informacji na stronie: selectivv.com

Udostępnij
Zobacz także