Konferencje

Połowa badanych uważa smartfon za najważniejsze urządzenie w swoim życiu

Smartfon został uznany za najważniejsze urządzenie „ekranowe” dla blisko połowy użytkowników w wieku 18-34 lat. Takie dane wynikają z badań przeprowadzonych przez Weve, na które składa się trzech największych operatorów Wielkiej Brytanii – EE, Telefonica UK (O2) i Vodafone UK.
Jak twierdzi szef  Weve, David Sear, do przeprowadzenia badań nakłonił go fakt, iż miał dość powszechnej opinii smartfonów jako urządzeń stawianych na drugim miejscu względem np. komputerów. Weve chciało udowodnić, że smartfony wysuwają się na prowadzenie, a badania to częściowo potwierdziły.
Według przeprowadzonych badań, 46% ludzi w wieku 18-34 lata twierdzi, że jeśli chodzi o urządzenia elektroniczne, smartfony stanowią ich „pierwszy wybór”.  Wyprzedziły one w rankingu laptopy i tradycyjne pecety (które wskazało 30,6% badanych), a jeszcze bardziej w tyle znalazły się telewizory, które powoli odchodzą do lamusa – zyskały one niewiele ponad 12% głosów.
Smartfony dla większości młodych ludzi stanowią najważniejszy „ekran” w ich życiu. Jednak jedynie 5,8% spośród tej grupy wiekowej wskazało tablet na pierwszym miejscu. Tablety najwyraźniej ciągle czekają na swoje prawdziwe „5 minut” popularności.
Smartfony wygrywają nie tylko w kategorii „najważniejszego ekranu”, ale także w kategorii najczęściej wybieranego urządzenia umożliwiającego połączenie z internetem (dla tej samej kategorii wiekowej). 45% osób, chcąc podłączyć się do sieci, korzysta w pierwszej kolejności ze smartfonów. Jednak ich zwycięstwo nad laptopami i komputerami stacjonarnymi nie jest zbyt duże – te znalazły się zaraz na drugim miejscu, z wynikiem 43%. Można to uznać i tak za wielki sukces smartfonów.
W kategorii obejmującej szerszy zakres wiekowy – od 18 do 55 lat – komputery zyskały pierwsze miejsce z wynikiem 39,8% dla kategorii „ekranu pierwszego wyboru”. Smartfony zajęły drugie miejsce, z wynikiem 28%. Telewizory prawie im dorównały, zyskując wynik 27%. Tablety zyskały jedynie 5% głosów. Widać więc, że starsze pokolenie ciągle jednak pozostaje przy tradycyjnych mediach, jak komputer czy telewizor.
Spośród tej grupy wiekowej, jedynie 25% wskazało smartfon jako urządzenie pierwszego wyboru przy połączeniu online. Blisko 2/4 wskazało natomiast PC lub laptopa.
Badania, z których pochodzą powyższe dane, zostały przeprowadzone przez One Poll dla Weve obejmując 2 tysiące dorosłych mieszkańców Wielkiej Brytanii.
Źródło:
http://www.marketingmagazine.co.uk/article/1217189/mobile-first-screen-half-18-34s
Zdjęcie:
Nik_Merkulov © Więcej zdjęć na Fotolia.pl

Udostępnij
Zobacz także