Konferencje

Raport Nielsen: 90% czasu online na smartfonach poświęcamy aplikacjom

Media towarzyszą nam na stałe w życiu codziennym. Korzystamy z wielu platform i wielu ekranów. Firma Nielsen, przygotowując swój najnowszy raport skupiła się właśnie na badaniu użytkowania różnych platform medialnych.
Telewizory ciągle zwyciężają, jeśli chodzi o ilość czasu spędzanego przed jakimś medium. Po piętach jednak depczą im smartfony. Warto pamiętać o zjawisku multiscreeningu – obecnie podczas oglądania telewizji coraz częściej towarzyszy nam wyświetlacz smartfona, jako tren drugi ekran.
Okazuje się, iż 89% czasu spędzanego na smartfonie połączonym z internetem, to czas poświęcony na korzystanie z mobilnych aplikacji. 11% bycia on-line podczas korzystania z telefonu, to  przeglądanie stron mobilnych. Nielsen zbadało również zależności płciowe. Okazuje się, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni, spędzają podobną ilość czasu korzystając z internetu na swoich smartfonach. Jednakże w zakresie korzystania z tabletów, kobiety używają ich średnio o 5 godzin miesięcznie więcej od mężczyzn. Nieco ponad 80% czasu spędzonego na korzystaniu z tabletów to czas poświęcony aplikacjom, a pozostałe 19% to strony internetowe.
Miesięcznie zarówno kobiety, jak i mężczyźni spędzają ok. 30 godzin korzystając z aplikacji mobilnych na smartfonach oraz niecałe 4 godziny, surfując po stronach mobilnych. W przypadku tabletów widoczna jest już większa dysproporcja. Miesięcznie kobiety spędzają blisko 28 godzin korzystając z aplikacji mobilnych na tabletach. U mężczyzn wynik ten wynosi blisko 23 godziny. Przeglądanie stron mobilnych na tych urządzeniach to odpowiednio 6,5h dla kobiet i 4h dla mężczyzn.
Okazuje się więc, że tablet ma większą liczbę zwolenniczek, niż zwolenników. Smartfony za to są urządzeniem „unisex”, cieszącym się popularnością u obu płci. Producenci tabletów mogą wykorzystać ten potencjał, starając się jeszcze bardziej dopasować swój sprzęt do kobiecych potrzeb i wymagań, dbając np. o większą różnorodność  w designie.
smatfontablet
Źródło:
http://marketingland.com/report-apps-now-90-percent-smartphone-internet-time-76257
Zdjęcie:
slasnyi © Więcej zdjęć na Fotolia.pl

Udostępnij
Zobacz także