Konferencje

#Sektor2016 –numerem jeden na Twitterze

Ponad 60 prelegentów z siedmiu krajów oraz ponad 600 uczestników i nagroda w wysokości 40 tysięcy złotych dla Fundacji TUS. To wstępne podsumowanie „Sektora 3.0” – dwudniowej imprezy dedykowanej wykorzystaniu Internetu i nowych technologii przez organizacje pozarządowe, która odbyła się 18-19 maja w Centrum Nauki Kopernik.
Podczas inauguracji konferencji prof. Anna Giza – Poleszuk, prorektor Uniwersytetu Warszawskiego, nakreśliła problematykę związaną z hasłem przewodnim konferencji HumanTech. Oba światy – ludzki i technologiczny – płynnie się przenikają, a na Sektorze próbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie, w jakim stopniu są od siebie zależne oraz co zrobić, by te zależności wykorzystać w najlepszy możliwy sposób. Profesor mówiła też m.in. o tym, że jeśli chodzi o wykorzystanie rozwiązań technologicznych przez instytucje, sektor publiczny ma problem z wprowadzaniem nowych technologii, natomiast sektor społeczny ma bardzo utrudnione zadanie w zakresie promocji takich rozwiązań.
W wydarzeniu (pierwszego dnia w Centrum Nauki Kopernik, drugiego – w siedzibach instytucji, organizacji i firm wspierających konferencję), zorganizowanym przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, wzięło udział ponad 600 osób z całej Polski a transmisję online na żywo obserwowało ponad 1,5 tys. osób – głównie członków organizacji pozarządowych z kilkudziesięciu miejscowości, a także przedstawiciele biznesu, administracji publicznej i świata nauki. Podczas wydarzenia wręczono nagrodę PAFW – Nowe Technologie Lokalnie „Sektor 3.0” o wartości 40 tysięcy złotych, która trafiła do warszawskiej Fundacji TUS. Fundacja ta stworzyła pierwszą w Polsce internetową bazę miejsc przystosowanych dla osób niepełnosprawnych dostępną pod adresem www.niepelnosprawnik.pl. Niepełnosprawnik pomaga osobom z niepełnosprawnościami znaleźć usługi blisko domu i obecny jest w Gdańsku, Poznaniu, Warszawie oraz Wrocławiu.
Podczas „Sektora 3.0” nie zabrakło międzynarodowych autorytetów. W wystąpieniu „Człowiek w erze cyfrowej – bliższy czy dalszy? Futurysta i pisarz science – fiction Karl Schroeder z Kanady przedstawił swoją koncepcję zależności pomiędzy relacjami międzyludzkimi a postępem technologicznym. George Hedon, twórca największego festiwalu kreatywności i nowych technologii Pause Fest organizowanego w Australii opowiedział o tym, w jaki sposób nowoczesne technologie i rozwój cyfrowy może korelować z kreatywnością, pobudzać do kreatywnego myślenia oraz rozbudzać ukryte talenty, które być może nie ujawniły by się bez ich udziału.
Pierwszego dnia odbyło się równolegle 18 seminariów, wśród wiodących tematów znalazły się m.in.: „Kryzysy w Internecie”, „Współpraca z influencerami”, „Technologie w służbie zysku”, czy „Jak cię widzą w Internecie?”. Odbyły się także pokazy nowych technologii m.in. robotów czy też aplikacji służących do nauki pierwszej pomocy (szczegóły programu).

Dlaczego „Sektor 3.0” HumanTech to wyjątkowe wydarzenie?

  • W ciągu dwóch dni ponad 600 osób odwiedziło Sektor 3.0
  • Ponad 1,5 tys. osób oglądało transmisję online na żywo
  • Według Twitter Trends 18 maja hashtag #sektor2016 był na pierwszym miejscu
  • W dniu konferencji fanpage Sektora 3.0 obserwowało ponad 46 tys. użytkowników (dane z 18.05)
  • Łączny zasięg Sektora 3.0 w mediach społecznościowych to blisko 2 mln użytkowników (dane z 18.05)

Patronem medialnym wydarzenia jest serwis MobileTrends.pl
„Sektor 3.0” to jeden z elementów programu „Nowe Technologie Lokalnie” – przedsięwzięcia Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Celem programu jest promocja wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych przez organizacje pozarządowe, w szczególności na poziomie lokalnym.

Udostępnij
Zobacz także