Konferencje
Mobile Trends

W Święta Wielkanocne dłużej śpimy, mniej rozmawiamy, ale aktywniej korzystamy z aplikacji

W okresie świąt to mężczyźni korzystali ze smartfonów zdecydowanie krócej, niż przed świętami – w ciągu dnia średnio o niemal 40 minut! To kobiety rozmawiały dłużej niż mężczyźni, ale jednak podczas świąt średni czas ich połączeń znacznie spadł – ponad 5 min. Z kolei zdecydowanie wzrosła aktywność użytkowników serwisu Facebook, a zmianę godzin aktywności widać szczególnie porównując poniedziałek w okresie przedświątecznym i poniedziałek wielkanocny. Wyniki pochodzą z aplikacji badawczej Mobience.
Zarówno kobiety, jak mężczyźni mniej czasu poświęcili na korzystanie z urządzeń mobilnych, ale różnica zdecydowanie widoczna jest wśród mężczyzn.
1

Źródło: Badanie Mobience; Święta: 4-6 kwietnia, N=1394; Przed świętami 7-9 marca, N=1962

W święta częściej korzystaliśmy z zainstalowanych już aplikacji, rzadziej rozmawialiśmy i przeglądaliśmy strony www na urządzeniach mobilnych.

2

Okres świąt to czas na społeczność, zdecydowanie wzrósł czas poświęcony na korzystanie z serwisu Facebook.

3

W poniedziałek wielkanocny w godzinach porannych, do godziny 9:00, zasięg aplikacji wśród użytkowników był niższy niż przed świętami.

4

W święta częściej korzystaliśmy z aparatu, galerii zdjęć, poczty, za to mniej z zegara i tyle samo z kalendarza.

5

Więcej informacji o Spicy Mobile i Mobience można znaleźć na stronach internetowych: www.spicymobile.pl oraz www.mobience.pl

Zdjęcie:
gpointstudio © Więcej zdjęć na Fotolia.pl

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także