Konferencje

Aplikacje, które musisz posiadać, gdy wybierasz się na protest!

Ostatnio w naszym kraju dzieje się wiele rzeczy, które w czasie pandemii COVID-19 nie powinny mieć miejsca. Tysiące ludzi wychodzą na ulice aby protestować. Przygotowaliśmy listę aplikacji, które pozwolą Wam czuć się bezpieczniej podczas manifestacji. 

1. Aplikacja Find My Friends, Family, Kids – Location Tracker

Ta aplikacja umożliwia sprawdzenie, gdzie znajdują się Twoi znajomi podczas protestu. Przez 7 dni można używać jej całkowicie za darmo, później miesięczny koszt wynosi 37,99 zł. Do aplikacji logujemy się przez Google, Facebooka lub konto Apple. Dodatkowo aplikacja wymaga podania numeru telefonu. Do prawidłowego funkcjonowania konieczne jest włączenie lokalizacji, co może znacznie skracać żywotność baterii. Dlatego warto schować do plecaka lub torebki powerbanka

Na ekranie głównym można sprawdzić dokładne miejsce przebywania dodanych do aplikacji przyjaciół. W historii jest możliwość sprawdzenia jaką trasą szli wcześniej. Ciekawą opcją są powiadomienia, które możemy włączyć, gdy znajomi będą znajdować się w promieniu np. 1 km. 

W aplikacji możemy również sprawdzić ile przypadków zakażenia COVID-19 znajduje się w wybranym kraju na świecie. 

Bardzo przydatną opcją jest alarm paniki (alarm napadowy). Wystarczy kliknąć dzwonek znajdujących się na ekranie głównym, a powiadomienie otrzymają dodani do aplikacji mobilnej znajomi. 

Aplikacja w App Store nazywa się Isharing: Lokalizator telefonu

Naszą lokalizację możemy również udostępnić znajomym poprzez Google Maps lub w komunikatorze WhatsApp.

2. Znajdź moich znajomych / Lokalizator na IoS

Wraz ze znajomymi używacie wyłącznie z telefonów z systemem iOS? Warto rozważyć skorzystanie z rozwiązania zainstalowanego już na Waszych urządzeniach. Jeżeli posiadasz iPhone z systemem iOS 13 to aplikacje Znajdź mój iPhone i Znajdź moich znajomych zostały połączone w jedną o nazwie Lokalizator. Wystarczy wejść w aplikacje i z kontaktów wybrać osoby, którym chcemy udostępnić położenie. Zaproszone osoby muszą zaakceptować nasze zaproszenie. Od teraz możemy sprawdzać, gdzie znajdują się nasi znajomi. 

Przy użyciu tej aplikacji możemy zobaczyć dokładną lokalizację naszych znajomych oraz wyznaczyć trasę jak do nich dotrzeć. Plusem tego rozwiązanie jest to, że każdy posiadacz telefonów z iOS ma ją zainstalowaną już na swoim telefonie, a korzystanie z niej nie wiąże się z żadnymi opłatami.

3. Aplikacja Telegram

Działa podobnie jak Facebook Messenger, WhatsApp, Viber czy inny komunikator, który można pobrać na smartfon. Pomimo, że wspomniane wcześniej aplikacje cieszą się znacznie większą popularnością, to właśnie w Telegramie i możemy znaleźć najnowsze informacje o tym, co dzieje się podczas protestów w konkretnych miastach. 

Do używania aplikacji Telegram nie trzeba posiadać konta tak jak np. w przypadku Messengera. Wystarczy połączyć aplikację z numerem telefonu. Do grup jak np. w przypadku protestów możemy dołączyć za pomocą udostępnionego nam specjalnego linku. Otrzymujemy powiadomienia o każdej aktualizacji, bez zbędnego spamu będącego wymianą komentarzy. 

Aplikacja umożliwia nam wysyłanie wiadomości tekstowych, głosowych, wykonywanie połączeń telefonicznych i wideo, przesyłanie zdjęć, plików czy udostępnianie lokalizacji innym osobom. 

4. Aplikacja Akty Prawne

Ostatnia aplikacja, na którą chcemy zwrócić Wam uwagę i szczerze liczymy na to, że się nikomu z Was się nie przyda to Akty Prawne. Warto mieć zainstalowaną w telefonie, ponieważ znajdziecie tam bazę przepisów prawnych liczącą ponad 150.000 jednostek (kodeksy, ustawy, rozporządzenia, dzienniki resortowe, dyrektywy i traktaty unijne). Wybrane akty prawne możecie dodawać do ulubionych tak, by w razie potrzeby mieć je pod ręką. 

Jeżeli podczas protestu będzie wzywać Was potrzeba skorzystania z toalety, to zapraszamy do zapoznania się z artykułem, w którym przedstawiliśmy 3 aplikacje, dzięki którym łatwo znaleźć publiczne WC.

Dodatkowo zachęcamy, aby sprawdzić mapę z planowanymi lub trwającymi protestami w sprawie aborcji i praw kobiet, dostępną w Mapach Google. Możecie w niej zobaczyć minione wydarzenia, jak i te, które dopiero się odbędą.

Najważniejsze, aby uczestnicząc w protestach zadbać o bezpieczeństwo swoje i bliskich, z którymi się wybierasz. Mamy nadzieję, że zaproponowane przez nas aplikacje pomogą Wam przetrwać w tym ciężkim dla nas wszystkich czasie.

Udostępnij
Zobacz także