Konferencje

Kiedy będzie WWDC? Co Apple przedstawi w 2023?

Apple ogłosiło datę swojej Worldwide Developers Conference (WWDC) w 2023 roku! Firma z Cupertino, na konferencji  planuje odsłonić bardzo oczekiwany produkt. Mowa oczywiście o własnym zestawie słuchawkowym do mieszanej rzeczywistości. W międzyczasie Apple Pay Later zwija się w miarę jak firma wypuszcza iOS 16.4.

Sprawdź jakie nowości były na WWDC 2022!

Firma Apple wybrała dzień 5 czerwca 2023 roku jako datę swojej corocznej konferencji. Będzie to także jeden z najważniejszych dni w historii. Dlaczego ta data jest aż taka ważna? Samo Apple każe nam myśleć o tym wydarzeniu jako premierze nowej ery, “postajfonowej” ery. 

Zestaw słuchawkowy

Apple planuje w końcu zadebiutować ze swoim pierwszym headsetem do mieszanej rzeczywistości.  Zestaw będzie ryzykowny. Jednak firma dostrzega w nim potencjalnego następcę dla swojego głównego produktu. 

Mark Gurman nazywa to “wglądem w przyszłość, gdzie ludzie będą interegować ze światem przez urządzenia słuchawkowe, a nie kieszonkowe ekrany dotykowe”.

Związane z tematem: Zestaw AR od Apple zastąpi iPhone’a?

Oprogramowanie do zestawu słuchawkowego

Podczas tegorocznego pokazu WWDC spodziewać się można, że Apple zaprezentuje nie tylko nowy zestaw słuchawkowy, ale również system operacyjny xrOS oraz usługi towarzyszące.

Może Cię zainteresować: Reality OS od Apple – koncept niedościgniony

Jednym z najważniejszych elementów wydarzenia będzie zapewne także zestaw narzędzi do tworzenia oprogramowania oraz platforma, która umożliwi programistom pisanie nowych typów aplikacji. 

Wydarzenie będzie przygotowane pod “online”

Od czasów pandemii Apple streamuje swoje wydarzenia. W tym roku nie będzie inaczej! Firma mówi, że w trakcie WWDC 2023 odbędzie się „specjalne całodzienne wydarzenie” w kampusie Apple.  Później do piątku będą internetowe sesje dla deweloperów. Tradycyjnie, firma z Cupertino planuje zrobić duże wrażenie na swoich uczestnikach. Po prezentacjach zaplanowano praktyczne zajęcia w siedzibie firmy. 

Zważmy też na to, że keynote to wciąż wcześniej przygotowane materiały wideo, a nie prezentacje na żywo na scenie. Zespół PR i marketingu Apple może przez to dopracować wideo i zachować nie zostawiać niczego przypadkowi. Z podobnej zasady korzystają dziewczyny z Design Practice, prosząc prelegentów o przygotowanie wystąpień wideo z dużym wyprzedzeniem.

Nad czym jeszcze pracuje Apple?

Według plotek z Bloomberga, Apple pracuje nad wprowadzeniem na rynek wielu nowych komputerów Mac, które mają trafić do użytkowników w drugiej połowie roku. Linia produktów obejmuje m.in. odświeżone modele MacBooków Air oraz Mac Pro z własnymi układami Apple. Co więcej, najnowsze wersje beta systemów operacyjnych iOS i macOS zostaną zaktualizowane, aby wspierać nowe urządzenia. Oczekuje się także premiery iOS 17, iPadOS 17, watchOS 10, tvOS 17 oraz macOS 14.

Apple w końcu rusza w szranki z Klarną i PayPalem

Po kilku miesiącach opóźnień, Apple Pay Later zaczęło być udostępniane. Na razie tylko losowym użytkownikom. Tylko wybrani mogą korzystać z usługi. Pozostali będą musieli jeszcze trochę poczekać na szersze wprowadzenie. Te wciąż przekłada się na nadchodzące miesiące. Mark Gurman w swoim newsletterze wspomina, że rozwój usługi trwa już prawie trzy lata! Miała wystartować już w czerwcu zeszłego roku. 

Widać jednak, że coś się dzieje materii fintechowej. Firma potwierdziła bowiem, że oferowane pożyczki będą wynosić od 50 do 1000 dolarów na użytkownika i będą finansowane przez spółkę zależną, Apple Financing LLC. 

Dlaczego tak długo to trwa?

Apple używa własnej technologii do oceny kwalifikowalności pożyczek oraz kontroli kredytowej. Firma będzie też analizować historię zakupów produktów Apple, transakcji w App Store oraz innych danych, aby podjąć decyzję o udzieleniu kredytu.

Usługa ma konkurować z PayPal, Affirm czy Klarna, pozwalając użytkownikom Apple Pay rozłożyć płatności na cztery części, dokonywane w ciągu sześciu tygodni od rozłożenia zakupu na raty. 

Sprawdź też ten wpis: Technologiczne wyzwanie? – Opóźniony start Apple w fintech

Podsumowanie

Podsumowując, zestaw słuchawkowy do mieszanej rzeczywistości będzie gwiazdą pokazu na WWDC 2023. Będą okulary, ich system operacyjny oraz usługi im towarzyszące. Nie zabraknie też zestawu dla programistów do tworzenia oprogramowania. Apple ma nadzieję, że nowe urządzenie zmieni sposób, w jaki ludzie wchodzą w interakcje z technologią, czyniąc ją jeszcze bardziej intuicyjną i wciągającą. Nie zabraknie też premiery nowych komputerów, systemów operacyjnych oraz bardzo estetycznych prezentacji reklamowych.

Udostępnij
Zobacz także